Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 2 hete #17489 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Abelino írta: Kedves peteratde!

Örömmel olvastam a soraidat. A válaszodból arra következtettem, hogy nem teljesen reménytelen a férjem munkaszerzési esélye ott, ahol jelenleg élsz és dolgozol. Ez melyik tartomány, vagy város? Nem tudom, hogy ez az esély - szerinted - meg van-e esetleg Münchenben, vagy München környékén is?

Üdv.: Abelino


Én bayerneben telepedtem le. Ahol lakom az egy kis üdülő község, de 30 km-es körzetben van több viszonylag nagyobb város, és elég sok munka lehetőség. München semmiképpen sem ajánlom, mert rettenetesen drága. Az ottani lakbéreket kigazdálkodni egy fizetésből szinte lehetetlen, ráadásul amig munkát kerestek, sokkal gyorsabban fogy a tartalék. Még az sem biztos, hogy kezdetben könnyebb lenne nagyvárosban munkát találni. Ha elolvasod a forumon Münchennel kapcsolatos bejegyzéseket, meg fogod érteni mire gondolok. Ezen a környékem ahol lakom, 320 euróért már 70 nm feletti lakást lehet bérelni, +rezsi (kb 200). Teljesen biztos info, már holnap ki lehetne venni. Ahol én lakom, ott egy 45 nm apartmant kb 400 euroórt lehet bérelni, de ebben benne van az összes rezsi is.
Én mindenkinek azt tanácsolom, kezdetben válasszon valami költség kímélő megoldást, és ha már van munkahely, lehet tervezni a kiadáskokat bevételeket, akkor lehet az igényeknek és a realitásoknak megfelelő tartós megoldást keresni.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17490 Írta: Abelino
Abelino válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Teljesen igazad van. Mi is ilyen megoldásban tudnánk gondolkozni. Ezért kérdeztem, hogy merre laksz, mert így mi is jobban látjuk a lehetőségeket. Egy ilyen 45 nm-es lakrész nekünk is teljesen megfelelne.
Ezek a bérleti költségek bútorozott, vagy bútorozatlan lakásokra vonatkoznak?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17493 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Ezek bútorozottak, az enyébnem LCD TV, mosógép is van. (mikro, hűtő, kávéfőzős, porszívó természetesen) valamint étkező garnitúra, ülő sarok, hálószoba berendezés

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hete #17496 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Abelino,

jó lehetőségnek találom a karlsruhei Siemens-t is. Egyszerű lehet a bejárás Pfalz tartományból. Ezeken a kistelepüléseken lényegesen kevesebbe kerül a lakásbérlés, mint Karlsruhéban, de én az ottani árakat sem tartom magasnak, inkább átlagosnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17508 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Abelino írta: Ezért szereztél nagy örömet nekem akkor, amikor a Microsoft-os linket elküldted nekem. Hálásan köszönöm. Átfogom nézni, hogy milyen lehetőségek akadnának a számomra. Szeretném megkérdezni, hogy a Microsoft-nál milyen munkakört takar az általad leírt " "oldalról" jövö, új szemszöggel rendelkező mindenes" ?Remélem nem veszed tolakodásnak, de volna egy kérésem.Megtudnád-e kérdezni a lányodtól, hogy a Microsoft-on belül melyik részleg felé orientálódjak? Ha túl merésznek tartod a kérésemet, akkor kérem, hogy tekintsd tárgytalannak.

Rosszul gondolkodsz! Elöször is nem veszem tolakodásnak, de most ez nem megy mert úgy néz ki hogy Karácsonyig Indiában lesz. (Most is ott van!) Hogy miért fogsz rosszul hozzá, ehez elmesélek egy kis (valós) történetet. Grafikus vagyok és vagy 15 éve olvastam egy hirdetést, hogy X cég keres agilis, fejlödöképes grafikusokat kimindottan rövid, de tömör pályázatokkal. 85 jelentkezö volt, hatot hivtak meg, az egyik én voltam. A "pályázatom" egy A4-es lapon egy kis szoba, a falon a saját képemmel, kereben, s a szöveg alul: "én képtelen vagyok elképzelni, hogy eddig a piacon tudtak maradni, nélkülem". Se életrajz, se semmi, csak egy telefonszám.( Nos, nem tudtam elvállalni, mert ""Freiberufler"-t kerestek, de a lényeg az az, hogy felvettek volna a csoportba!)
Amit mondani akartam, az az, hogy ne Te keresd azt, hogy "milyen lehetöséged" lehet a Microsoftnál, hanem irj le mindent amihez értesz, a nyelveket, s azt, hogy nagyon felxibilis vagy, s gyakorlatilga nincs olyan munka amit ne tudnál ellátni! ERGO: nem neked van szükséged rájuk, hanem nekik rád!!!!!

Szószerint, egy kis pofátlanság, öntudat, önbecslés és föleg az tükrözödjön ki a pályázatodból, hogy nagyon is tisztában vagy az értékeddel! Ök majd találnak neked munkát ami a profilod lehet! A lányom szociológus, ami ugyebár nem tipikusan passzol egy világcég Microsoft képébe! Itt ugyan sokaknak az a véleménye, hogy ne beszéljünk fizetésekröl, de csak annyit, hogy a tavaji prémiumja a lányomnak 37 ezer euró volt (fizun felül). Most 5100 a bruttója (5. éve dolgozik a cégnél), szolgálati kocsija van (amibe a BRD-n belül a cég tankol a magánutakara is), igaz csak a legkisebb jár neki, mert majdnem legalul van a hierarchiában, s ha külföldön van , mint most is, a cég elsöosztályon repteti és szállásolja el a dolgozóit!
Csak bátorság! Gondolj arra, hogy semmit nem veszithetsz, csak nyerhetsz a dolgon, legfeljebb nemet mondanak, de ne add el magad bagóért! S mégegyszer: Te kellesz nekik, s nem ök neked! Igy pályázz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Abelino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17525 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Deco, ritkán értek Veled egyet, de most nagyon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!