Fizetések, megélhetési költségek

Több
9 éve 9 hónapja #36536 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

karszi írta: A lakást adnak, de 150 euró/hó nekünk kell bele fizetni

Az nem lakás lesz szerintem, az órabér pedig valószínűleg bruttó. Amúgy, ugye nem úgy akartok indulni, hogy egyszerre az egész család? :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: karszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36542 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Na ti aztán jól belenyúltatok: nem elírás? 250ezer Ft a havi törlesztörészlet ????? Édes istenem....
Az ugye úgy kb. 800 €, amit se így, se úgy nem fogtok tudni megtakarítani szerintem. Ha a 8 € bruttó, akkor az a Te számításod alapján úgy 1950 € lesz nettó összesen + 2 gyerek után 370 € Kindergeld. Én is azt mondom, hogy az a kégli max. munkásszállás lesz (ahova gyereket nyilván be sem vihetsz), tehát 2 gyerekkel lakást kellene bérelni (Stuttgartban!!!). Itt már megbukott a dolog.
Ha a 8 € nettó, akkor az feketén van, nincs biztosításotok, 2 gyerekkel vállalhatatlan. Kész.
Egyébként a kaján kívül közlekedni is kell, telefon, ruha+cipö stb., négyötökre még nagyon szüken is kell számolni 800 eurót havonta. Jó hír, hogy az iskola gyakorlatilag semmilyen, ill. minimális költséget jelent alapszinten. A könyveket itt kölcsönben ingyen megkapod, pár munkafüzetet, meg papírt, ceruzát, stb. kell csak megvenni, ami inkább egyszeri éves 100-200 eurós költség. Osztálypénz minimális, max. az évi egy-kétszeri kirándulás jelent még költséget.
Azt hiszem jól látszik, hogy ebben a felállásban nincs benne a havi 800 € megtakarítása.... Ha persze csak 25000 Ft-ról van szó, akkor más kérdés, de akkor is elöször csak egyikötök, csak legális állásba, stb. !!!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: karszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36545 Írta: karszi
karszi válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Nagyon szépen köszönöm nektek, hogy válaszoltatok! A törlesztőrészlet annyi, sajnos! A mostani árfolyammal. Amikor kötöttünk a szerződést, akkor 146 ft volt egy svájci frank és 121000 ft volt havonta. Nem tudjuk fizetni 250000 ft-ot, itt irreális ez az összeg, megbeszéltünk hogy 140000 fizetünk, belementek, de csak fél évig, utána nem tudom mennyire emelkedik az összeg. Azért is addig valamit ki kell találnunk. A lakásról azt írtak, hogy kapunk önkormányzati lakást, amiben a mi részünk 120-150 euró lesz. Nagyon remélem, hogy valós és legális a munka, mert a munka vízumot kell hogy kapjuk ahhoz, hogy bankszámlát tudjuk nyitni és szociális juttatásokat kapni (ahogy Ők írtak) stb. Ezt ők állják. Nekünk 95 eurót kell befizetnünk fejenként (közjegyzőt, fordítás). A fizetésről az van hogy 8-12 euró/óra, és naponta 8-10 órát le kell dolgozni heti 5-6 nap, fizetés hetente, szabadság félévente van. De szerintetek, hogy 8 euró/óra (nettó) ez reális? Így 8 órás munkánál 1280 euróra jön ki havonta (még nincs abból levonva semmit). A unoka testvérem is Németországban dolgozik 1700 euróért, most jövő héten jön hozzánk, kihallgatást fogom tartani. :laugh: Ami fontos az internet lenne, hogy ott mennyibe is kerül. És elfelejtettem leírni, hogy a gyerkőceim hoki edzésre járnak, mind a ketten. A kicsi még úszást is imádja. Ha esetleg valaki tudja az oktatás árát, nagyon megköszönném. Mi is úgy gondoltunk, hogy előszór a párom fog kimenni, utána én gyerekekkel, de akkor is az iskola előtt ott kell hogy legyünk. Még egy fontos kérdésem lenne, hogy hol találok én, melyik oldalon az összes fedett fix jégcsarnokok vagy jégpaloták címeit, telefonszámait és németül hogy van korcsolya oktató és jégpálya karbantartó (rolbás magyarul, aki a rolba gépen dolgozik). Nagyon-nagyon szépen köszönöm előre. Veletek jobban tudok beszélgetni, mint az oroszokkal. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36557 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

karszi írta: A lakásról azt írtak, hogy kapunk önkormányzati lakást, amiben a mi részünk 120-150 euró lesz. Nagyon remélem, hogy valós és legális a munka, mert a munka vízumot kell hogy kapjuk ahhoz, hogy bankszámlát tudjuk nyitni és szociális juttatásokat kapni (ahogy Ők írtak) stb. Ezt ők állják. Nekünk 95 eurót kell befizetnünk fejenként (közjegyzőt, fordítás). A fizetésről az van hogy 8-12 euró/óra, és naponta 8-10 órát le kell dolgozni heti 5-6 nap, fizetés hetente, szabadság félévente van. De szerintetek, hogy 8 euró/óra (nettó) ez reális? Így 8 órás munkánál 1280 euróra jön ki havonta (még nincs abból levonva semmit). A unoka testvérem is Németországban dolgozik 1700 euróért, most jövő héten jön hozzánk, kihallgatást fogom tartani. Ami fontos az internet lenne, hogy ott mennyibe is kerül. És elfelejtettem leírni, hogy a gyerkőceim hoki edzésre járnak, mind a ketten. A kicsi még úszást is imádja. Ha esetleg valaki tudja az oktatás árát, nagyon megköszönném. Mi is úgy gondoltunk, hogy előszór a párom fog kimenni, utána én gyerekekkel, de akkor is az iskola előtt ott kell hogy legyünk. Még egy fontos kérdésem lenne, hogy hol találok én, melyik oldalon az összes fedett fix jégcsarnokok vagy jégpaloták címeit, telefonszámait és németül hogy van korcsolya oktató és jégpálya karbantartó (rolbás magyarul, aki a rolba gépen dolgozik). Nagyon-nagyon szépen köszönöm előre. Veletek jobban tudok beszélgetni, mint az oroszokkal.

Kedves Karszi! ha magyar állampolgárok vagytok akkor semmilyen vizum vagy hasonló külön engedély nem kell hogy ide kigyertek, DE NÉMET NYELVTUDÁS az igen, ha valamilyen esélyt akartok magatoknak szerezni! (Most a jó szakmai képzést eleve meglevőnek tekintem!) Hogy itt nektek ki, milyen lakást és szociális juttatást igért az nem tudom, de valamit biztos, hogy félerértettetek! Az egyetlen lehetséges támogatás amit kezdettől fova kaphattok, az a családipótlék (Kindergeld). A gyermekeid sportkarrierjét felejtsd el kezdetben mert ezek a sportok sokba kerülnek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #36990 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

A topik címéhez kapcsolódó 2013-as uniós fogyasztói árszint összehasonlítás az eurostat-tól. ;)

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #36991 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Na, pontosan ezért nem értem azokat, akik azt állitják hogy a magyar árak Eu árak! Még az EU átlagot sem éri el az magyar árszint, akkor miért akarnak sokan EU fizetésket?? Jó lenne egy statisztika a magyar termelékenysgröl is Eu szinten hol állunk?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!