Fizetések, megélhetési költségek

Több
11 éve 11 hónapja #17613 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: Mint irtam: meg kell pályázni, legfeljebb nemet mondanak!

MInt irtam, nem mindegy, hogy palyazza es legfeljebb nem mondanak nemet!:) Tovabb nem ragozom..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #20063 Írta: KBarbara
KBarbara válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia!
Írtad a költségeket ,ez ügyben érdeklődnék .
A férjem már kint dolg. spórolunk jelenleg ,hogy legyen kezdő tőkénk -mi is megyünk utána ,ha addig sikerül bizt. munkát találnom nővérként :) Csak a németem elég alapfokú (jelenleg frissítem a tudásom :) )
Van 2 nagyobb gyermekem 11-12évesek ,(előző házasságból )ill. egy közös 16 hónapos kislány.
kb.65-85 m2 -s lakást szeretnénk bérelni (kaltmite max. 600 E szánunk )
1,kb. mennyi a rezsiköltség (kb. 5-6 m3 h.víz/hó, és kb.180 KWh áram /hó ) a fűtés ahogy nézelődtem elég tág határok között mozog ....még ugyan akkora lakásokban is (olaj, közp.,gáz stb)
2, Neben kosten alatt mit értenek ?: közös költség ? ,internet-tv ?
3,a párom kb.100 E költ kajára,nem sínylődik, de nem is dőzsöl ,akkor a gyerekekkel együtt kb.500-600 E -ból kijövünk( ételre gondoltam )
4,Mennyi ott egy bérlet ? (ha jól néztem km-s zónák vannak )
Ill. ilyen mindennapi költségek érdekelnek ,amire talán még nem is gondoltam
5, ha a páromnak van rendszeres jövedelme kint ami .min.1530 E netto ,és mellé 6000 E spórolt pénz az elég az első pár hónapig amíg én is kapok fizetést ?
családi pótlékról nem álmodok egy fél évig ,mert sokan írták hogy az macerás,tehát semmi egyéb + pénzzel nem számolnék kezdetekben (ha van az jó persze ..)
Nagyon megköszönném előre is ha válaszolsz , vagy ha valaki más is segítene ebben .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20079 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

KBarbara írta: 1,kb. mennyi a rezsiköltség (kb. 5-6 m3 h.víz/hó, és kb.180 KWh áram /hó ) a fűtés ahogy nézelődtem elég tág határok között mozog ....még ugyan akkora lakásokban is (olaj, közp.,gáz stb)

2, Neben kosten alatt mit értenek ?: közös költség ? ,internet-tv ?

3,a párom kb.100 E költ kajára,nem sínylődik, de nem is dőzsöl ,akkor a gyerekekkel együtt kb.500-600 E -ból kijövünk( ételre gondoltam )

4,Mennyi ott egy bérlet ? (ha jól néztem km-s zónák vannak )
Ill. ilyen mindennapi költségek érdekelnek ,amire talán még nem is gondoltam

5, ha a páromnak van rendszeres jövedelme kint ami .min.1530 E netto ,és mellé 6000 E spórolt pénz az elég az első pár hónapig amíg én is kapok fizetést ? családi pótlékról nem álmodok egy fél évig ,mert sokan írták hogy az macerás, tehát semmi egyéb + pénzzel nem számolnék kezdetekben (ha van az jó persze ..).


1./ Ezt senki nem fogja neked itt megmondani, mert függ attól kelet vagy nyugat, függ a településtől, függ a lakástó,l s nem utolsó sorban a szolgáltatótól és attól is, hogy milyen a fogyasztásotok! (Mi pl. sok áramot fogysztunk mert egy 2,5 KW-os átfolyó melegitő csinálja a mele vizet, a mososgatáshoz meg egy kis 10 literes boyler alul a szekrényben!)
2./ Közösköltség, szemétdij, parkositás ha van (mint nálunk ahol tömbháznban lakom) házmester tartása, stb. ha falun egy házat bérelsz ott is van sok hasonló költség!
3./ Ennyi szerintem elég!
4./ Hol? Településenként és szolgáltatónként változik! Még egy városon belül is lehet ugyan arra a volnra különböző ár. (Itt ahol élünk van 3 buszos cég. Egy az ipratelepre vezető irányba kettő is jár különböző áron!) Igen!
Pl. ahol a lányom él: Müncheni zónák > infó.
5./ Igen, ennyi bőven elég, ha már dolgozik a férjed! Ha otthon lemondod a CSP-ot, akkor itt kapsz ha kéred, különben csak a különbözet jár. Ha 600€-t szántok a lakbérre akkor lesz valószínű 1800€ kaució is s lehet hogy még a közvetítő dijat is fizetnetek lell ha nem magatok kerestek lakást!


Ahogy az elején írod, a párod, a férjed, így akkor alanyi
jog nektek is a betegbiztosítás! Különben extra lenne, s az
adó szempontjából is sokkal előnyösebb így a helyzet!

(Az nem számít, hogy kinek kitől és honnan van a gyereke.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20081 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

500-600 Euró csak élelemre, és a spórolás hát szerintem ezek nem rokon fogalmak. :)
Mi most vagyunk kint 1 hónapja 4en, és szintén spórolni kell, az első hónap kaja-pia költsége 300-320 Euró körül volt, de azért még ennél is simán lehet jobbat összehozni. Nem zsíros kenyeret ettünk, azért azt megjegyezném. Az élelmiszer árak, szinte egy az egyben a magyar árak körül vannak. Persze mi otthon sem, és itt sem járunk 2-3 naponként étterembe, meg hasonlók, ezért is egyén függő ez a kérdés, de ha spórolni akarsz tudsz ezen a tételen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #20094 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Emilio33 írta: Mi most vagyunk kint 1 hónapja 4en, és szintén spórolni kell, az első hónap kaja-pia költsége 300-320 Euró körül volt, de azért még ennél is simán lehet jobbat összehozni..

Nos, amikor a kamasz fiam egyedül annyit evett, mint mi hárman, (Közel 1,90 m, s mégis girnyó, csont és bőr, pedig zabált!) megnézném én a takarékossági opcióiadat, mert ha még mindig éhes, nem modhatod, hogy a "mai tervezett kiadás már elfogyott"! Aztán az sem mindegy, hogy mindeketten dolgoztok és nem sok idő (s energia) marad arra, hogy főzz, vagy, hogy az olcsóbb dolgokat kikeressd! A többi biztosan stimmel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #20097 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Annyira éreztem. hogy Te reagálni fogsz erre... :lol:
Én nem azt írtam, nem arra akartam utalni, hogy hosszú távon elégséges a havi 300-320 Euró kajára, de aki mondjuk az első pár hónapban nadrágszíj húzásra kényszerül (ahogy most mi is), az ennyiből meg tudja oldani, ahogy mi is simán meg tudtuk, és egyik gyermekem sem maradt éhes, sőt. Mondom, mások vagyunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!