Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 4 hónapja #8942 Írta: Ambrusch
Lakás, megélhetés kezdetekkor téma létrehozva Ambrusch által

Kedves DCT,
félreértés ne legyen, nagyra értékelem a fórumos tevékenységedet. Biztosan sok időd rámegy, és sok hasznos infot, egyebet osztottál meg, és sok embernek segítettél.
DE!
Azt is szeretném hangsúlyozni, hogy nem csak ilyen szemlélettel lehet élni. Fogadd el, hogy nem mindenki olyen mint Te, vannak més értékrendek, fontossági szempontok. És ezek nem biztos, hogy rosszabbak mint amit Te képviselsz.
Én Bajor országban lakom és dolgozom, nem a volt NDK területén. Tudom, hogy a nagy városok, különösen München nagyon drága, DE! én nagyvárosban akkor sem élnék, ha olcsóbb lenne!!!. Kényszerből eleget laktam Budapesten, hogy legyen viszonyítási alapom. Az appartmanom, (nem szokványos lakás), 40 nm, és egy üdülő falu része. Van tenisz pálya, Tollaslabda pálya, pompás uszoda, szauna, ping-pong terem stb. Mindennek a használata benne van az árban! 900 m tengerszint felett, erdő 100 m. Siközpont 5 km. Deggendorf, ami már nem kis város 15 km. Regen 9 km. Passau kb 50km. Regensburg kb 60 km. MIndez itteni viszonylatban semmi távolság. Mindig is ilyen helyen szerettem volna élni. Állás lehetőség rengeteg van. Persze jó szakma, és nyelvtudás nélkül csak betanított, segéd munka. de itt azt is elég rendesen megfizetik. Azt írtad neked 1500 a nettód, és jól keresel. Nekem már kb. 1330 havi 150 óra munka idővel!
Más!
Nagyon fontosnak tartanám szt is helyretenni, mennyi pénz a minimum, amivel bele lehet vágni.
A minimum, hogy nyolc hétre való megélhetési költség feltétlenül legyen. Kb 2 hetet számolok munka keresésre, és 1 hónap után kap fizetést, de mire jóváírják, az lehet 15-e is.
Ez nem kérdés, de az már igen, hogy mennyiből lehet kijönni ezalatt az idő alatt!
Kis után járással lehet panziót találni szinte minden kissebb településen, de még Deggendorfban is, ami kvázi egyetemi város, ezért igen sok a bérlő, kb 250-300 euro/hónap. Ebben benne van a teljes rezsi.
NEM KELL AZONNAL 2-3 SZOBÁS LAKÁST BÉRELNI. Itt kaució sincsen. Olyan panziók is vannak ahol lehet főzni. Ez nagyon fontos, mert a bolti árak sokszor alacsonyabbak mint otthon.
Mikor kijöttem volt 1200 dollárom. Az első időszakban rengeteg egyszeri kiadásom volt. Pl.: Mobil telefon. Olyan kellett, amivel tudok netezni is, és navigációra is jó. Augusztus 3-án kezdtem dolgozni és szeptember 16-án kaptam meg a fizut. Ebből a pénzből még haza is kellett adnom. A következő hónap még elég szűkös volt, mert le kellett tennem a kauciót, és persze előre kifizetni a lakbért. Viszont most, hogy megkaptam a második fizetésemet, már félretenni is tudtam belőlle, pedig a lakótársamnak én hitelezem a kiadásait az első fizuig.
Összegezve: azt tanácsolnám mindenkinek, aki gondolkodik rajta, először egyedül jöjjön, 2-3 hónap alatt gyökeret lehet ereszteni, a családot akkor hozza ki. Addigra lehet találni megfelelő lakást, és a kezdeti költségek így sokkal alacsonyabbak lesznek.
800-1000 euróval már nyugodtan neki lehet vágni, ha tud valaki bánni a pénzzel. Ha van segítsége, akkor kevesebb is elég lehet.
Ezt azért tartottam fontosnak leírni, mert kevesen tudnak 3-4000 eurót összeszedni. Azt pedig, hogy valaki túristaként jőjjön ki 6-8 hétre.... egyszerűen nevetségesnekl tartom. Hányan engedhetik ezt meg maguknak?
Mindez persze csak akkor igaz, ha elfogadhatóan tud németül. Szorgalmas, megbízható munkaerő, és tud bánni a pénzzel.
Sok szerencsét mindenkinek
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, falvis, bnemonika, globetrotter, bgeren, muhaddib, pokimoki, sevy, PITU105 és 14 további személytől kapott köszönetet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #8947 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ambrusch írta: ....Ezt azért tartottam fontosnak leírni, mert kevesen tudnak 3-4000 eurót összeszedni. Azt pedig, hogy valaki túristaként jőjjön ki 6-8 hétre.... egyszerűen nevetségesnekl tartom. Hányan engedhetik ezt meg maguknak?
.......

Nincs mit "helyre rakni" teljesen egyetértek! A lakásunk azért akkora amekkora, mert amikor ide költöztunk akkor mindkét gyerek itthon volt, tehát 4 személyre vedd a dologot. (Idővel már önállóak s kirepültek, mi maradtunk.) Deggendorf és környéke nagyon szép, arra járok haza a Regensburg-Passau vonalon.Külön szép a közeledben, az az "egykarú" Duna-hid! Másképpen néz ki a dolog ha beleszámolod a napi ingázás költségét. Ha faluról járunk be ez emeli a költségeket!
Hogy lakásod ilyen kedvező azt elhiszem. Kaució sok helyen nincs, de ez nem tipikus! (Itt azért kell ezzel foglalkozni, mert jobb ha tudják, hogy van és meglepetés ha nincs, mintha állandóan olyat keresnének ahol nem kérnek!! (Előző lakásunknál nekünk sem volt!)


Egy dologban azonban tévedsz! A 6-8 hetes itteni kintlét nem kerül sokba! Amolyan turista motelben már kapsz 15-25 euróért/nap szállást és nem rossz a minőségre > igaz nem is luxus! Ez durván 750-850€ > 6 hétre, ami a mai átlagos euró árfolyamon 256.200 Ft lenne.
(Sőt, ha ketten jönnek ki együtt, -haverok-, még jobb a helyzet egy 2 ágyas szobánál.) Természetesen ez sok, de ha azt nézem, hogy a banknál hányan sárosak milliókkal (!) akkor ez bagatell összeg a tervezett dolgok szemszögéből! Vehetjük ezt egy inveszticiónak! Igy a nyelvet jól elsajátithatja az illető, s a legjobb az egészben, ezalatt (maga) kereshet munkát!
Én ezt sokkal jobb ötletnek tartom, mint, hogy kétes hírű "munkaközvetítőknek" adunk oda súlyos ezreket semmiért....., s eredmény nélkül!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #8951 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DECOTEXT írta:

Ambrusch írta: ....
Én ezt sokkal jobb ötletnek tartom, mint, hogy kétes hírű "munkaközvetítőknek" adunk oda súlyos ezreket semmiért....., s eredmény nélkül!


Ezzel a legnagyobb mértékben egyet értek.
Azzal is egyetértek, hogy ha megteheti, akkor jöjjön ki és itt keressen magának munkát, mert sokkal nagyobb eséllyel találni is fog, mintha otthonról próbálkozik. DE amit másként látunk (talán) az, hogy ezzel csak akkor próbálkozzon, ha vagy tud már annyira németül, hogy tudja intézni az ügyeit, vagy van aki segítse. A másik, hogy ehhez sokkal olcsóbban is lehet lakhatást megoldani, de nem csak a lakásköltségek lesznek! Ha már kijött, akkor panzióban is havi megoldást keressen. Ahol egy napra 18-25 euro, ott a teljes hónap sokszor csak 250 euró. Ahol én lakom, lehet 3 naptl is bérelni az appartmant, de akkor 25-35 euro naponta, míg így 270 havonta. Ez nagyon nagy különbség.
Ha valakiben megvan az elszántság, akkor otthon is megtanulhat annyira, hogy már érdemes kijönnie. Akikről beszélünk, azok sokszor időmilliomosok, mert éppen nincs munkájuk. A neten annyi anyag elérhető, hogy szinte hihetetlen.

Az ingázás költsége persze teljesen jogos felvetés, de az adóalapból le lehet írni. A másik pedig az, hogy egészen közel a munkahelyhez még drágábban sem biztos, hogy kap valaki munkát.
AAmi különösen a kezdeti időre vonatkozik az az, hogy eleinte lehet, hogy szinte bármilyen munkát el kell vállalni. Ebből adódóan fel kell készülni arra, hogy új munkahely, költözés stb.
Az én szempontom persze nem csak ez volt, hanem feltétlen bútorozott lakást kerestem, és csak itt találtam. De lehet akkor is ezt választottam volna, ha találok máshol, közelebb, mert nekem a környék az rengeteget jelent. Én ki is haszálom a lehetőségeket. Rendszeresen úszom, szaunázok, kirándulok, túrázok. Ma is voltam túrázni.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992, monika843

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #8954 Írta: muhaddib
muhaddib válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

@Ambrusch

Te hogy élsz most kint? Érdekelne. Van valami külön neve amit bérelsz, vagy egyszerű pension?
Én is nézegettem panziókat szobára, de ha lehet kis apartmant is ennyiért bérelni akkor inkább azt vennék ki én is 1 hónapra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #8955 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ez nem panzió, hanem appartman. 40 nm. Nappali, konyha, étkező egyben, két külön hálófülke. Zuhanyzó+WC.Előszoba és balkon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #9341 Írta: pokimoki
pokimoki válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne lakást szeretnénk bérelni dél Németországban(München stb.).Mi kell hozzá.Magán személytől érdemes vagy közvetítőtől.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!