Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 5 hónapja #9537 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szilvi írta: Kedves Ambrusch,

élvezettel olvasom a hozzászólásaidat, melyből erőt meríthet mindenki. Pontosan, érthetően, és világosan fogalmazol, azonban most szeretnék vitába szállni Veled.

Kedves Szilvi,
köszönöm kedves soraidat. jól estek. Néhány dologban viszont tovább vitatkozom, érvelek? :)

Szilvi írta: Kedves Ambrusch,

A Te történeted az 1% a 100-ból. Kitartó vagy, előrelátó és eltökélt. Bízol a saját képességeidben és világ életedben a kinti mentalitás szerint szemlélted a munkához való hozzáállást. Beszéled a nyelvet, ami – lásd be nagyon nagymértékben - hozzájárult az eddigi sikereidhez.

Gergő és DCT viszont nem azokhoz szól, akik ilyen „referenciákkal” rendelkeznek, hanem mindazokhoz, akik szeretnének kint új életet kezdeni. Számításba veszik azt, hogy ha nem sikerül megtartani a munkahelyet, akkor se kelljen hazajönni. Sőt azt is, hogy ha már kint van a család, akkor a költségek sokkal magasabbak, tehát elengedhetetlen egy bizonyos tőke.

Az én számításaim szerint – és én még itthon vagyok - minimum 6-8000 €-ra van ahhoz szükség a kezdetekkor, hogy valaki kint belevágjon.
Ha van ekkora tartalék, akkor nem kényszerülsz arra, hogy olyan munkát elvállalj, amiből nem tudsz előre lépni. Akkor igen is rögtön olyan melót kereshetsz, amit szeretnél csinálni, mert mindannyian tudjuk, a kényszer munka milyen. Igen, mondhatod, azt is lehet szívvel lélekkel csinálni, de ott van a fejed felett a „ha azt csinálhatnám, amit szeretek, az milyen jó lenne.”. Sok pozitív dolog van most az életedben, ami miatt fel vagy dobva : klassz a hely , ahol laksz, megbecsülnek a munkahelyeden, tudsz sportolni, kirándulni, fogytál, félre tudtál tenni, segíteni tudtad a feleségedet stb., de az, amit leírtál számolás a TE egyéni eseted.

Hangsúlyozom, nem hiszem, hogy sokan lennének, akik mindezt ugyan úgy végigcsinálják, ahogy Te. Kíváncsi leszek majd arra, hogy az az úr, akit patronálsz, amikor már nem lesz a védőszárnyaid alatt, hogy fog a pénzzel bánni. A rozsdás bökőt merném a nyakamhoz tenni, nem úgy, ahogy Te.
A pénzkezelés ugyanis feltételez egy pénzügyi intelligenciát, amivel Te igen, de az emberek túlnyomó többsége sajnos NEM rendelkezik. Továbbá az én személyes tapasztalatom az, hogy az 1-2 hónapból kb. 6-8 lesz, mire a család kimehet még akkor is, ha van kint segítség az induláshoz. A legtöbb ismerősünk így járt.

Hidd el, Gergő és DCT nem azzal a szándékkal ír, amit Te gondolsz, hanem azért, mert a többség a 99 %.

Örülök a sikereidnek, és őszintén kívánom, hogy a továbbiakban is nagyon jól alakuljanak a dolgaid, de azt gondolom, ha valaki ilyen nagy horderejű dologra szánja rá magát, igenis legyen tartaléka.

- Ahogyan már írtam, 8-10 000 eurót nagyon kevesen tudnak ma Mo-n összespórolni.
Abban sajna igazat adok neked, hogy a legtöbben akkor sem tesznek félre, ha tehetik. Abban is igazad van, és remélem DCT olvassa :), hogy én minden alkalommal tartalékot képeztem, ha tehettem. VÉREMBEN VAN! Már egyetemista koromban spóroltam a leendő családi házamra!
De ez nem változtat azon, hogy nagyon sokan vannak akiknek muszáj váltani, és odahaza ezt nem tehetik.
Nekik írok. Ha valaki nem fogadja meg, nem képes bánni a pánzzel, azon nem tudok, és NEM IS AKAROK segíteni. De akkor is leírom, hogy lehetséges. Ha nem tud vele élni, az az ő hibája.
Ne dugja a fejét a homokba, és mondogassa, hogy úgy sincs esélyem, nem az Én hibám!!!
Ha valakinek van ekkora tartaléka, az persze jó, de akkor is bele lehet vágni ha nincs!!!
Persze akkor el kell vállalni olyan munkát is, amit nem szívesen csinál az ember, de ha NINCS alternatíva, akkor kell tudni áldozatot hozni. A gyerekekért, a jövőért!
Az első két hetet senkinek nem kivánom aki nem ellenségem (kifordítva a közmondást)
Nagyon szar volt a munka, nagyon nehezen bírtam fizikailag, Már délre úgy fájt a lábam, hogy sírni tudtam volna. De túl éltem. MOst viszonylag jó munkahelyem van, kedves kollégák.
Akkor sem ez az álmom. Remélem, hogy idővel képességeimnek megfelelő, tudásomat képességeimet hasznosító munkahelyet is találok.
A nyelvtudás szükségességét én is állandóan hangoztatom. Ha Gergő végre hagyjam beteszek néhány linket, ahol nagyon hasznos tanácsok, és anyagok vannak.

A pénzkezelés ugyanis feltételez egy pénzügyi intelligenciát, amivel Te igen, de az emberek túlnyomó többsége sajnos NEM rendelkezik.

Ez sajnos igaz, de vannak trükkök, ügyes megoldások, amik segíthetnek.
Ha igény lesz rá szívesen megosztok néhányat, ami nekem bevált.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9539 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kedves Ambusch,

De ez nem változtat azon, hogy nagyon sokan vannak akiknek muszáj váltani, és odahaza ezt nem tehetik.

Pontosan ezért írja le minden egyes alkalommal Gergő és DCT, hogy "FIGYELEM, nincs kolbászból a kerítés" . DCT kemény, realisztikus módon, Gergő finomabban, de mindketten ugyan arról beszélnek! Tudatosítani akarják, hogy ne legyen senkinek illúziói a tekintetben, hogy ha nincs tartaléka akkor milyen is kint, akkor vissza kell, vissza muszáj fordulni és a kapu örökre bezárul, mert saját maguk zárják be magukat azzal, hogy feladják. Ezért mondják mindketten, hogy nyelvtudás, és tartalék valamint család nélkül kell indulni, mert csak úgy szabad! DCT tapasztalta mindezt, pedig neki VOLT tartaléka és volt munkája, nyelvismerete, amikor kiment. Olvasni kellene nem csak a sorokat, hanem a sorok között is mindenkinek.

Nekik írok. Ha valaki nem fogadja meg, nem képes bánni a pánzzel, azon nem tudok, és NEM IS AKAROK segíteni. De akkor is leírom, hogy lehetséges. Ha nem tud vele élni, az az ő hibája.
Erre írtam azt, hogy Neked van pénzügyi intelligenciád. De ne gondold azt, hogy másoknak is van. Pénzügyi területen dolgozom, kiakadnál, ha tudnád azt, amit én a mindennapi munkám során tapasztalok arról a "tudásról", amivel a magyar emberek rendelkeznek. Sok dolgot megtanítanak a suliban, de ezt nem. Miért nem? Mert így meg lehet vezetni sokakat. Én már oktatom a 13 éves fiamat mindarra, mire csak lehet a pénzzel kapcsolatban. Már saját megtakarítása van, pedig csak 13 éves!

Ne dugja a fejét a homokba, és mondogassa, hogy úgy sincs esélyem, nem az Én hibám!!!
Ez az oldal éppen azért van, hogy ha veszed a fáradtságot és elolvasod, akkor reális képet kapsz arról, mit lehet és mit nem, mit szabad és hogy szabad, és mit hogy ne csinálj.

Ha valakinek van ekkora tartaléka, az persze jó, de akkor is bele lehet vágni ha nincs!!!
Persze, csak nagyon nehéz, és az amúgy tök idegen országban, tök idegen emberek között meg amúgy is nehéz, logikus, hogy hamar feladják tartalék nélkül.

Persze akkor el kell vállalni olyan munkát is, amit nem szívesen csinál az ember, de ha NINCS alternatíva, akkor kell tudni áldozatot hozni. A gyerekekért, a jövőért!
Az első két hetet senkinek nem kivánom aki nem ellenségem (kifordítva a közmondást)
Nagyon szar volt a munka, nagyon nehezen bírtam fizikailag, Már délre úgy fájt a lábam, hogy sírni tudtam volna. De túl éltem.

Régóta olvasom a hozzászólásaidat, de csak ma írtad le, hogy milyen sz@r is volt. Korábban is meg kellett volna ezt említened és nem csak a pozitív dolgokat. A realitás azonban véleményem szerint sokszor sokkal szörnyűbb, mint azt az ember leírhatná.


MOst viszonylag jó munkahelyem van, kedves kollégák.
Akkor sem ez az álmom. Remélem, hogy idővel képességeimnek megfelelő, tudásomat képességeimet hasznosító munkahelyet is találok.
Tartalék kérdése a munkahely átvitt értelemben. Ha van tartalékod, olyan melót vállalhatsz, amivel könnyebben átvészeled a kezdeti nehézségeket, és mindent.

A nyelvtudás szükségességét én is állandóan hangoztatom. Ha Gergő végre hagyjam beteszek néhány linket, ahol nagyon hasznos tanácsok, és anyagok vannak.
Egyetértek, azóta folyamatosan töltöm a teszteket és hallgatom a háttérben a német rádiót és rájöttem, milyen vacakul is beszélek ahhoz képest, amennyi mindent megértek.

A pénzkezelés ugyanis feltételez egy pénzügyi intelligenciát, amivel Te igen, de az emberek túlnyomó többsége sajnos NEM rendelkezik.

Ez sajnos igaz, de vannak trükkök, ügyes megoldások, amik segíthetnek.
Ha igény lesz rá szívesen megosztok néhányat, ami nekem bevált.
Halljuk azokat a trükköket, ügyes megoldásokat ;)



Kedves Ambsuch,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9543 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

bocsánat, most olvastam vissza, és természetesen így értendő :

" Ezért mondják mindketten, hogy nyelvtudással, és tartalékkal valamint család nélkül kell indulni, mert csak úgy szabad! "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9550 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Az első és tényleg meghatározó lehet
- mielőtt bármit megveszünk, ami nem elkerülhetetlen, legalább kétszer gondoljuk űt - valóban szükségünk van rá?
Pl.: nekem 1982 óta van saját számítógépem. Notebook-om még mindig nincs. Eszemet nem tudom, mióta szeretnék egyet, de mindig rá kellett jönnöm, hogy nem tudnám kihasználni. Eddig sikerült megállni, hogy nem vegyek. Soha nem vettem drága mobilt, amig nem volt igazán szükségem rá. Navig, mobil internet, multimédea lejátszó (nyelvtanulás). Igy egyben olcsóbb volt, mintha külön külön veszem meg.
- keressük meg a leggazdaságosabb megoldást. Pl.: nagyon szeretem a Diák csemegét. Mazsola, dió, mogyoró, stb. Megveszem az összetevőket és magam keverem össze. Harmadába sem kerül. és csak az van benne amit szeretek.
- olyan boltban vásárolok, amiről tudom, hogy az átlagos árszínvonala alacsony
- itt Netto, Aldi, Norma
- mindig a kg-ra L-re stb. vetített árat nézem.
- ha valami akciós, akkor megnézem, hogy így olcsóbb-e a konkurrens terméknél! NEM mindig!
- ha a kedvenc termékem komolyan akciós, akkor annyit veszek belőle, amit várhatóan belátható időn belül és szavatossági időn belül megeszek
- gyümölcsből mindig azt veszem, ami akciós. A szőlő néha 1,5 euro alatt volt. Akkor azt ettem. A banán alap ára 1,19, de néha 0,79, és ugyanolyan szép, Akkor abból bevásárolok. Az alma 2 euro körül van, de volt nagyon szép 3 kg-os csomagban 1,5 ért!
- konkurrens termékek közül mindig kipróbálom a legolcsóbbat! Itt No-ban a legtöbb esetben nem is rosszabb a drágábbnál. (néha jobb)
- csak a márkanevet SOHA nem fizetem meg. Ha nem tapasztalom meg személyesen, hogy tényleg annyival többet ér, amennyivel drágább, akkor nem veszem meg (ritkán éri meg)
Más megközelítés

A fizetésemből levonom a rezsit (lakbér, munkába járás, stb)
A bolti árak az én módszeremmel inkább olcsóbbak, mint otthon (élelmiszer), tehát kiszámolom mennyi a fizetésem Ft-ban (még könnyebb ebben gondolkodnom) ebből mennyit költenék otthon kajára, A boltban csak azt kell néznem, átszámolva olcsóbb-e mint otthon. Ha igen, akkor biztosan megengedhetem magamnak. A maradéknak meg kell maradnia a hónap végén.
Nekem még úgy is megmarad, hogy olyasmit is veszek, ami nem napi szükséglet. Vettem szendvics kenyér sütőt, sí kesztyűt stb.
- Mivel egyedül vagyok (család nélkül) magamnak kell főznöm. Eddig még NEM voltam étteremben. Pizzát sem vettem. Nagyon olcsón lehet készétel konzervet kapni (0,89 ért akkorát veszek, hogy nem tudom egyszerre megenni!)
Hogy ízletes is legyen, fel szoktam javítani. Ez pillanatok alatt megvan, és nem is kerül sokba. A munkahelyemre is gyakran viszek főtt kaját. Ezzel rengeteget lehet spórolni.
Most nem jut több eszembe, majd ha még mindig érdekel valakit, és rszembe jut akkor megírom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Iren, Szilvi, borex, Alex1992, leganorzs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9558 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Ambrusch, Iren, htimea, laolaj, vbanhegyi, Othellosadri

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9606 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Julianna írta: Ha valaki mégis idejön, kezdettöl fogva számoljon az alábbi lehetöségekkel: ....

Kedves Júlianna!
Szerintem a pontokat A-tól I-ig hozd nyilvánosságra a, "csak olvasóknak" is! Sokat segítene azoknak a "vendégeknek", akik csak benéznek és először olvasgtanak itt! Ez nagyon sok potyára, már X-szer megválaszlt kérdésre ad választ, naiv és kalandvágyó honfitársainknak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!