Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 5 hónapja #9528 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo írta: Gondolom sejti, hogy a 600 az 2400 első körben, bár ki tudja.
Nincs egy órája, hogy beszélgettem valakivel és Münchenbe fognak kiköltözni, meló még nincs, 2 gyerek van.
Kérdés: Szerinted mennyi pénzzel vágjunk bele minimum?
Mondom: 8-10000 EUR
Válasz(kérdés): Mennyiiiiiii?!? :ohmy:
Kérdés: Mennyit szedsz össze szerinted?
Válasz: 1500-2000 EUR
Azt hitte viccelek amikor azt javasoltam, hogy el se induljanak.
Szóval, nem lepődök meg semmin sem.

Kedves Gergő,
megbocsáss, de ezt nem érzem valami segítőkész hozzáállásnak.
Szerinted hányan tudnak összespórolni Mo-n 8-10000 EUR-t?
Másképpen is meg lehet közelíteni:
aki erre képes, az valóban otthon is jól tudna élni!
Én a következőt mondom, javaslom, tanácsolom?
FELTÉTEL: minimum beszédkészség (el tudja mondani mit akar, és ha lassan egyszerúen válaszolnak, azt értse meg)
Először jöjjön ki a férfi.
Keressen egy OLCSÓ panziót, vegyen ki egy szobát egy hónapra. Álláskeresés, tájékozódás, lakáskeresés. Meg vagyok győződve, hogy ha igazán akar dolgozni, akkor valamilyen munkát ennyi idő alatt kap. Nem akarok pedig tudnék példálózni, milyen nyelv(nem )tudással is kaptak munkát lengyelek, oroszok, de magyarok is.
Mikorra megkapja az első fizetést Kb, 6 hét, addigra lehet találni egy olcsó lakást. Persze nem frekventál helyen, de áldozatot tudni kell hozni, ha valaki kevés pénzzel is neki akar vágni.
Ekkor már ki jöhet a család is, Ez 4-8 hétes intervallum.
Ehhez elég induláshoz
Panzió havi 250-300 euro
Megélhetés 100-150 euro
Üzemanyag 100-150 euro
Mindez havonta
Két hónapra max 1200 euró
Ha már keres, akkor kap valószinűleg minimum 1100-1300 eurot
Ebből és a családi pótlékból már ki lehet jönni, ha nagyon megnézik mire költenek. Persze a családi pótllék elintézése nem megy azonnal, ezért ehhez számolni kell még 1000-1500 EUR tartalékot.
Tehát véleményem szerint a család kb 2700 EUR-al elég nagy bizonsággal nekivághat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: spoder

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9529 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo írta: A Te városodat nem publikálom de ne haragudj meg érte, a következő sorban kiemelem:
0,00074%

Természetesen nem haragszom, miért tenném,
viszont szerintem pont azzal segítenél a kifelé kacsingató honfitársaknakm ha végre nyomatékosan tájékoztatva lennének, hogy NEM KELL, sőt nem érdemes a drága frekventált helyekre menni!
A szállásomtól 30 Km-es sugarú körben több viszonylag nagyobb város is van, és rengeteg munka ajánlat. MIÉRT KELLENE OLYAN HELYEN LAKÁST BÉRELNI, AHOL NEHÉZ ÉS DRÁGA?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9530 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ambrusch írta: Kedves Gergő,
megbocsáss, de ezt nem érzem valami segítőkész hozzáállásnak.
Szerinted hányan tudnak összespórolni Mo-n 8-10000 EUR-t?

Ambrusch írta: viszont szerintem pont azzal segítenél a kifelé kacsingató honfitársaknakm ha végre nyomatékosan tájékoztatva lennének, hogy NEM KELL, sőt nem érdemes a drága frekventált helyekre menni!
A szállásomtól 30 Km-es sugarú körben több viszonylag nagyobb város is van, és rengeteg munka ajánlat. MIÉRT KELLENE OLYAN HELYEN LAKÁST BÉRELNI, AHOL NEHÉZ ÉS DRÁGA?

Ne haragudj de vissza kell kérdeznem. Szerinted hányan értik meg, hogy nem kéne családostól nekivágni? Hányan tudják érvekkel alátámasztani, hogy miért éppen München? Hányan hiszik el, hogy egy családnak minden csak nem házbérlés az első és legfontosabb megoldandó részlete.
Aki házat akar Münchenben, 2 gyerekkel az biztos ne induljon el 2700 euróval. Nekem ez a véleményem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9532 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo írta:

Ambrusch írta: Kedves Gergő,
megbocsáss, de ezt nem érzem valami segítőkész hozzáállásnak.
Szerinted hányan tudnak összespórolni Mo-n 8-10000 EUR-t?

Ne haragudj de vissza kell kérdeznem. Szerinted hányan értik meg, hogy nem kéne családostól nekivágni? Hányan tudják érvekkel alátámasztani, hogy miért éppen München? Hányan hiszik el, hogy egy családnak minden csak nem házbérlés az első és legfontosabb megoldandó részlete.
Aki házat akar Münchenben, 2 gyerekkel az biztos ne induljon el 2700 euróval. Nekem ez a véleményem.

Az utolsó mondatoddal teljesen egyet értek, Akkor sem azzal segíteszm ha azt mondod neki se vágjanak, hanem leírod az REÁLIS alternatívát!
MInnél több komoly hozzászólás fog ebbe az irányba mutatni, annál többen fogják a tanácsot megfogadni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9534 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kedves Ambrusch,

élvezettel olvasom a hozzászólásaidat, melyből erőt meríthet mindenki. Pontosan, érthetően, és világosan fogalmazol, azonban most szeretnék vitába szállni Veled.

A Te történeted az 1% a 100-ból. Kitartó vagy, előrelátó és eltökélt. Bízol a saját képességeidben és világ életedben a kinti mentalitás szerint szemlélted a munkához való hozzáállást. Beszéled a nyelvet, ami – lásd be nagyon nagymértékben - hozzájárult az eddigi sikereidhez.

Gergő és DCT viszont nem azokhoz szól, akik ilyen „referenciákkal” rendelkeznek, hanem mindazokhoz, akik szeretnének kint új életet kezdeni. Számításba veszik azt, hogy ha nem sikerül megtartani a munkahelyet, akkor se kelljen hazajönni. Sőt azt is, hogy ha már kint van a család, akkor a költségek sokkal magasabbak, tehát elengedhetetlen egy bizonyos tőke.

Az én számításaim szerint – és én még itthon vagyok - minimum 6-8000 €-ra van ahhoz szükség a kezdetekkor, hogy valaki kint belevágjon. Ha van ekkora tartalék, akkor nem kényszerülsz arra, hogy olyan munkát elvállalj, amiből nem tudsz előre lépni. Akkor igen is rögtön olyan melót kereshetsz, amit szeretnél csinálni, mert mindannyian tudjuk, a kényszer munka milyen. Igen, mondhatod, azt is lehet szívvel lélekkel csinálni, de ott van a fejed felett a „ha azt csinálhatnám, amit szeretek, az milyen jó lenne.”. Sok pozitív dolog van most az életedben, ami miatt fel vagy dobva : klassz a hely , ahol laksz, megbecsülnek a munkahelyeden, tudsz sportolni, kirándulni, fogytál, félre tudtál tenni, segíteni tudtad a feleségedet stb., de az, amit leírtál számolás a TE egyéni eseted.

Hangsúlyozom, nem hiszem, hogy sokan lennének, akik mindezt ugyan úgy végigcsinálják, ahogy Te. Kíváncsi leszek majd arra, hogy az az úr, akit patronálsz, amikor már nem lesz a védőszárnyaid alatt, hogy fog a pénzzel bánni. A rozsdás bökőt merném a nyakamhoz tenni, nem úgy, ahogy Te.

A pénzkezelés ugyanis feltételez egy pénzügyi intelligenciát, amivel Te igen, de az emberek túlnyomó többsége sajnos NEM rendelkezik. Továbbá az én személyes tapasztalatom az, hogy az 1-2 hónapból kb. 6-8 lesz, mire a család kimehet még akkor is, ha van kint segítség az induláshoz. A legtöbb ismerősünk így járt.

Hidd el, Gergő és DCT nem azzal a szándékkal ír, amit Te gondolsz, hanem azért, mert a többség a 99 %.

Örülök a sikereidnek, és őszintén kívánom, hogy a továbbiakban is nagyon jól alakuljanak a dolgaid, de azt gondolom, ha valaki ilyen nagy horderejű dologra szánja rá magát, igenis legyen tartaléka.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9536 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ambrusch írta: Az utolsó mondatoddal teljesen egyet értek, Akkor sem azzal segíteszm ha azt mondod neki se vágjanak, hanem leírod az REÁLIS alternatívát!
MInnél több komoly hozzászólás fog ebbe az irányba mutatni, annál többen fogják a tanácsot megfogadni

Nézd. Ő hajthatatlan volt ami a várost illeti, én pedig hajthatatlan vagyok a szükséges kezdőtőkét illetően. Nem elrettenteni akartam, nem azért mondtam, hogy akkor neki se vágjanak hanem csak és kizárólag azért mert úgy gondolom 1500-2000 euróval tényleg eszükbe ne jusson kijönni.
A hozzászólásokat illetően igazat adok, bár úgy gondolom ez magától értetődő de ha mégsem: én is azt javaslom, hogy minden nagyobb várostól (Berlin, München, Frankfurt, Stuttgart, Köln, Hannover, Nürnberg) minimum 50, inkább 70-100 km-re keresgéljen. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!