Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 5 hónapja #9497 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo!

Jól gondolom, hogy az ábra a felhasználók eloszlását jelentené országos szinten? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9499 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo írta: Gondolom sejti, hogy a 600 az 2400 első körben, bár ki tudja.
Nincs egy órája, hogy beszélgettem valakivel és Münchenbe fognak kiköltözni, meló még nincs, 2 gyerek van.
Kérdés: Szerinted mennyi pénzzel vágjunk bele minimum?
Mondom: 8-10000 EUR
Válasz(kérdés): Mennyiiiiiii?!? :ohmy:
Kérdés: Mennyit szedsz össze szerinted?
Válasz: 1500-2000 EUR
Azt hitte viccelek amikor azt javasoltam, hogy el se induljanak.
Szóval, nem lepődök meg semmin sem.

Hát pedig én 1989-ben 5000DM-el indultam el, hogy várt már a munkahely s tudtam a nyelvet. Ismerös német intézte, akik sokat nyaraltak a Balcsinál. Mégis 2 hónap alatt nullára futottam (s akkor még egyedül voltam fél évig) 1989-ben!!! Szerintem a 8-10000 eurós start még csak nem is túlzás Münchenben. A kérótol kezdve, a beiskolázásig (vagy ovoda ha lesz), biztositások, stb.....Ha van munkahely! Igy meg ecet szerintem is!

Közvetités ha maguk nem lelnek lakást: X összeg (S nem lelnek fizethetöt, ezt boritekolom!)
3 havi kaució, rezsi ha takarékosak akkor is. 1 hónapig megélni, (ha van azonnal munka.) Kocsi üzemeltetés, közleedés, esetleg bebutorozása a kérónak, biztositások stb. (A 10 ezer is szükös lehet szerintem!) S akkor azt feltételeztük, hogy senki nem lesz beteg!

Lehet szerencséjük, de 2 gyerekkel ez nagyon rizikós lutri! Persze attól is függ, hogy mit akarnak a 2000 euróval elérni! Egy hoszabb (több napos) városnézésre elég ez böven! Nem értem, hogy miért ilyen felelötlenek az emberek és miért nem hiszenk nekünk!? Ami engem mindig bánt, az az, hogy ha kérdeznek, akkor a legtöbbször nem tetszik a válsz! Akkor meg ne kérdezzenek és induljanak el vakon, de én akkor sem fogom azt mondani amit hallani akarnak! Az a gyanúm, hogy sokan azt hiszik, hogy mi nem akarjuk, hogy kijöjjenek!
:S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9503 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

laolaj írta: Jól gondolom, hogy az ábra a felhasználók eloszlását jelentené országos szinten? :)

Így van, nagy segítség lehet a cél megválasztásakor, hogy hol találkozhatsz, vagy sem :laugh: honfitársakkal. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9505 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DECOTEXT írta: Az a gyanúm, hogy sokan azt hiszik, hogy mi nem akarjuk, hogy kijöjjenek!

Igen, ez alátámaszthatom pedig ha valaki hát én biztos nagyon örülök mindenkinek aki belevág de esetemben nem lehet nem észrevenni hiszen arra számítanak, hogy az esetleg, szürkés felhőrészeket majd lila színnel turbózom. Németországgal kapcsolatosan szerencsére sikerült már olyan pozíciót elérnie az oldalnak, hogy szinte elkerülhetetlen ha valaki az interneten kezdi felkészülését a németországi kiköltözés, munkavállalással kapcsolatos információszerzésnek.
Ezért is mentem bele az ausztriai oldalba mert - amúgy úgy hiányzott mint púp a hátamra :laugh: - ha valaki ausztriai munkát kezd el keresni az interneten, hát, mit is írjak, hogy ne húzzam ki a gyufát (már megint :D ) egy rakás érdekeltnél, bizony elég sok érdekes ajánlat és weboldal tolong az ausztriai munkát keresők kegyeiért. :)
Ezeken az oldalakon a legkeményebb megfogalmazás amit láttam pl. a nyelvtudással kapcsolatosan, hogy nem árt ha van egy minimális kommunikációhoz elegendő nyelvtudása a jelentkezőnek. Nos, ismerve, hogy mi történik ha alapfokot támasztasz elvárásként, ez gyakorlatilag semmit nem szűkít a jelentkezőkön ami nyilván nem is célja az adott oldalnak illetve cégnek ha teszem azt, egy hasznos tanácsokat tartalmazó pdf file-t akar hozzád eljuttatni néhány euróért vagy szivesen kijuttat különböző összegekért, a csillagokat is megígérve segítségként egy olyan munkahelyre illetve szállásra ahonnan néhány perc múlva leginkább csak menekülni szeretne az ember.
Nos, az ilyen oldalak, cégek illetve ajánlataik után landolni egy olyan topikban ahol éppen hozzászóltál egy jót :) (néha hajszálnyira megközelítve annak moderációját) :laugh: nos, az bizony nagy pofon de véleményem szerint inkább egy nagy pofon néhány kattintás után, otthon a számítógép előtt mint esetleg a családdal megérkezve, mindent egy lapra feltéve már kint. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9507 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gergoo írta: .....Nos, ismerve, hogy mi történik ha alapfokot támasztasz elvárásként, ez gyakorlatilag semmit nem szűkít a jelentkezőkön ami nyilván nem is célja az adott oldalnak illetve cégnek ha teszem azt, egy hasznos tanácsokat tartalmazó pdf file-t akar hozzád eljuttatni néhány euróért vagy szivesen kijuttat különböző összegekért, a csillagokat is megígérve segítségként egy olyan munkahelyre illetve szállásra ahonnan néhány perc múlva leginkább csak menekülni szeretne az ember....

Velem és a haverommal történt 1987-ben, még az itteni német opcióm elött: hetek óta HVG (!!!) hirdetés negyed oladalnyi, . Egy kintélö magyar (Salzburg) közvetitö cég keres munkatársakat épitkezési vállalkozókhoz. Igény eseten, 10 DM-ért küldi az anyagot. Pénzt erre és erre a szamlára ....elöre!. Mondom a haver villanyszerelönek, "gyere ugorjunk ki kocsival", s intézzük személyesen. S mentünk. Salzburg >> (tudtam nemetül) s 20 perc alatt a cimen voltunk. Érdeklödünk a cég után, de senki nem ismeri a céget. A cim pontosa volt! Nézelödöm, s a folyosón van egy nyom: egy postaláda, egy bélyegnyi céges matricával.....de cég sehol! Szánom bánom, de feldobtam az ottani honfitársunkat, a helyi gazdasági rendörségen, mert nem akartam, hogy több ezren küldjenek otthonról pénzt semmiért.....vagy 10 cég postaciméért! Azt nem tudom, hogy hányan küldtek már pénzt!

A következö HVG-ben már nem volt benne..... :laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9523 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DECOTEXT írta: Az a gyanúm, hogy sokan azt hiszik, hogy mi nem akarjuk, hogy kijöjjenek!

Ezt csak azok hiszik, akik nem tudnak a sorok között olvasni.

Gergoo írta: Igen, ezt alátámaszthatom pedig ha valaki hát én biztos nagyon örülök mindenkinek aki belevág de esetemben nem lehet nem észrevenni hiszen arra számítanak, hogy az esetleg, szürkés felhőrészeket majd lila színnel turbózom. Németországgal kapcsolatosan szerencsére sikerült már olyan pozíciót elérnie az oldalnak, hogy szinte elkerülhetetlen ha valaki az interneten kezdi felkészülését a németországi kiköltözés, munkavállalással kapcsolatos információszerzésnek.

Hálás köszönet érte Neked.

Gergoo írta: Ezért is mentem bele az ausztriai oldalba mert - amúgy úgy hiányzott mint púp a hátamra :laugh: - ha valaki ausztriai munkát kezd el keresni az interneten, hát, mit is írjak, hogy ne húzzam ki a gyufát (már megint :D ) egy rakás érdekeltnél, bizony elég sok érdekes ajánlat és weboldal tolong az ausztriai munkát keresők kegyeiért. :)
Ezeken az oldalakon a legkeményebb megfogalmazás amit láttam pl. a nyelvtudással kapcsolatosan, hogy nem árt ha van egy minimális kommunikációhoz elegendő nyelvtudása a jelentkezőnek. Nos, ismerve, hogy mi történik ha alapfokot támasztasz elvárásként, ez gyakorlatilag semmit nem szűkít a jelentkezőkön ami nyilván nem is célja az adott oldalnak illetve cégnek ha teszem azt, egy hasznos tanácsokat tartalmazó pdf file-t akar hozzád eljuttatni néhány euróért vagy szivesen kijuttat különböző összegekért, a csillagokat is megígérve segítségként egy olyan munkahelyre illetve szállásra ahonnan néhány perc múlva leginkább csak menekülni szeretne az ember.
Nos, az ilyen oldalak, cégek illetve ajánlataik után landolni egy olyan topikban ahol éppen hozzászóltál egy jót :) (néha hajszálnyira megközelítve annak moderációját) :laugh: nos, az bizony nagy pofon de véleményem szerint inkább egy nagy pofon néhány kattintás után, otthon a számítógép előtt mint esetleg a családdal megérkezve, mindent egy lapra feltéve már kint. ;)

Egyetértek, inkább verbálisan kapjak egy hatalmasat, semmint a pénztárcámból egy csomó lóvé ugorjon azért, mert nem voltam körültekintő, és nem hallgattam azokra, akik előttem már végigjárták az utat. Az okos a más kárán, a hülye a saját kárán tanul.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!