Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 5 hónapja #9698 Írta: pokimoki
pokimoki válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Köszi a tippet.Én egyenlőre pár hónapra apartmant szeretnék bérelni 3-4 fő részére münchen környékén.Néztem a netet és 1000-euróért találtam apartmanokat a kérdésem az lenne,hogy be lehet-e ide jelentkezni munkakeresés céljából,mert a munkához és bankszámlához tudtommal bejelentett lakcím kell? Ha tudtok esetleg apartman bérléssel kapcsolatos címeket azt szívesen venném. Érdeklődnék jelenleg német tanárhoz járok,alapszintű(B1) nyelvtudással mennyi esélyem van munkát találni szerintetek?Bármilyen meló érdekel(pálykezdő villanyszerelő vagyok,ill. a Siemens-hez hasonló cégnél dolgoztam 9-évig mint smd. operátor)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9712 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

pokimoki írta: Köszi a tippet.Én egyenlőre pár hónapra apartmant szeretnék bérelni 3-4 fő részére münchen környékén.Néztem a netet és 1000-euróért találtam apartmanokat a kérdésem az lenne,hogy be lehet-e ide jelentkezni munkakeresés céljából,mert a munkához és bankszámlához tudtommal bejelentett lakcím kell? Ha tudtok esetleg apartman bérléssel kapcsolatos címeket azt szívesen venném. Érdeklődnék jelenleg német tanárhoz járok,alapszintű(B1) nyelvtudással mennyi esélyem van munkát találni szerintetek?Bármilyen meló érdekel(pálykezdő villanyszerelő vagyok,ill. a Siemens-hez hasonló cégnél dolgoztam 9-évig mint smd. operátor)

Szia, Mit tekintesz appartmannak? az 1000 euro az egy havi bér lenne? Ez még szerintem Münchenben is durva lenne. Ha tényleg ennyi, akkor számolj hozzá 3 havi kauciót ls jó eséllyel provisiot kb 2,4 havi
Ez összesen 6500 induló, plusz ami a megélhetésre kell. Van ennyi pénzetek? Azm hogy B1-s a nyelvtudásod, azt tesztekből meríted? Ha igen felejtsd el, Itt beszélni kell tudni, és megérteni a németeket.
A szakmád tudomásom szerint keresett,
Az én javaslatom, beszélj valakivel aki lehetőség szerint német anyanyelvű vagy legalábbis közel anyanyelvi szinten beszél németül. Ha megérted amit mond, és el tudod neki mondani, ki vagy mit szeretnél, mi a foglalkozásod, stb. akkor gyere ki egyedül 2-3 hét alatt kiderül, hogy el tudsz-e helyezkedni, és akkor, ha már találtál lakást állást, akkor jöjjenek ki a többiek. Töredékéből meg lehet oldani, és könnyebben koncentrálsz a fontos dolgokra, ha nem azon jár az eszed, hogy esetleg több milio Ft-nyi eurot kockáztatsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9729 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

pokimoki írta: Köszi a tippet.Én egyenlőre pár hónapra apartmant szeretnék bérelni 3-4 fő részére münchen környékén.



Ha négyen jöttök azonnal, akkor egy viszonylag nagy lakást kell bérelnetek. A szociális lakástámogatásoknál van egy olyan szabály, amely pontosan megírja, hogy egy ilyen családnak mekkora lakás megfelelö. Ez 4 före 95-100 m2-es lakást határoz meg. Ez a szemlélet tükrözödik a szabadpiaci lakásbérleteknél is: sokkal kisebb lakást csak kivételesen adnak ki ennyi embernek.

Csak példaként elökapartam neked egy ilyen konkrét lakást a mostani ajánlatból:
www.immobilienscout24.de/expose/51706500...,00-/-/EURO--1000,00

A lakás 109 m2, 5 szobás, tehát elméletileg böven megfelel nektek. Havi 1.300 euro. Riem kerületben található, az elég messze van a belvárostól, föleg modern toronyházak vannak arra, viszont van metro. Szóval, OK. Mivel lakásszövetség adja ki, ezt most nem tudjátok kivenni, mert nekik elöször egy másik hatósági papír is kell, szóval ez most bonyolult. Amiért az egészet belinkeletem, az ez a megjegyzés: „ Für die optimale Finanzierung des Mietobjekts setzen wir ein monatliches Einkommen von mindestens 3100 € netto voraus“ Tehát csak annak adják ki, aki legalább havi netto 3100 euro keresetet tud igazolni.

Ez most egy lakásszövetkezeti lakás volt, de a szabadpiacon is ez van: akkor van igazán esélyed, ha a havi bérlet minimum kétszeresét, de inkább háromszorosát keresed meg. Kereseti vagy vagyonigazolást minden bérbeadó kér!!! Ezt csak hatlamas szerencsével lehet elkerülni.

Szóval szerinted biztos, hogy ez a müncheni indulás jó ötlet?? Esetleg egy másik (kisebb vagy olcsóbb) városban nem tudjátok elképzelni az elsö idöszakot?

A bejelentkezéssel semmi gond nincs. Söt! A mi elsö bérleti szerzödésünkben volt egy olyan kitétel, hogy 8 napon belül kötelesek vagyunk bejeletnkezni az önkormányzatnál!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, BozsoesZso

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9740 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sziasztok!
Mint ahogy irtam most vagyok nagy lakáskeresési lázban.
A lelkesedésem kezd alábbhagyni. A provisionfrei lakásokat mid kilöttem. Ma felhivtam több maklert is, és az egyiktől megkérdeztem mi a baj velem? Azt válaszolta túl kicsi a fizetésem. Tehát mint ahogy Julianna is irta a warm miete 3 szorosának kellene hogy legyen a fizetésem. Nekem kb. 1100 a nettom, ergo ha én lakást szeretnék ebből a fizetésből bérelni akkor a warmmiete nem haladhatja meg a 370 eurot ez meg itt Münchenben és környékén szinte lehetetlen. Arrol meg nem is beszéltem hogy vannak akik még az utolsó 3 havi fiztéselszámolást is kérik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9747 Írta: pokimoki
pokimoki válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia!
Köszönöm válaszod!
Én azt olvastam az egyik hozzászólásodban,hogy egy kb.40 négyzetméteres apartmant bérelsz egy üdülőövezetben .Én is találtam hasonló apartmant,ami szintén vidéken van a várostól kb.10 km -re.Az apartman fűthető,berendezett és több hónapra is kibérelhető .Az ár :4 felnőtt részére rezsivel :közel 1000 Euro.Kauciót kérnek,de az elhanyagolható összeg.
Igaz ,kevés 1000 Euros szállást találtam,mert ennél csak drágábbakat láttam.Pl.1500 Eurótól a határ a csillagos ég.
A kérdésem az lenne:véleményed és tapasztalataid alapján,1000 Euró 4 felnőtt részére havonta az sok összeg??,vagy lehet ennél olcsóbbat is találni,ami berendezett,fűthető apartman vidéken?

Én a barátaimmal, 4 -en szeretnénk eleinte csak "turistaként" apartmant bérelni.
Sajnos nekem nincsen olyan ismerősöm kint ,hogy segítsen abban,hogy egyből munkahelyre menjek ki ,és elkezdhessek azonnal dolgozni és pénzt keresni.Ahol dolgoztam itthon 10 évig,az a cég becsődölt és mivel olyan régióban lakom itt az országban ,ahol sok a munkanélküli és kevés a munkahely kevés az esélyem elhelyezkedni egy olyan munkahelyen,ahol hosszú távon tudok dolgozni.
Ezért elmentem egy magántanárhoz,aki megtanítja a nyelvet olyan szinten hogy el tudjam mondani :ki vagyok,mit szeretnék ,mi a foglalkozásom,a mindennapi élethelyzetekben pl(vásárlás,utazás,orvosi ellátás,stb) ezekben a szituációkban helyt tudok állni ,de komolyabb hivatalos ügyeket nem tudnék elintézni.
Nem tesztekből mértem a nyelvtudás szintem.Ahogy a téma köröket veszem a tanárnál,onnan tudom megmondani,hogy kb,milyen a német tudásom.
Azzal is tisztában vagyok,hogy ez kevés a "jóhoz" de valamit muszáj lépnem ,mert itthon nem lesz munkahelyem.
Van félretett pénzem amivel indulni tudok ki munkát keresni.Ezért is tájékozódom a szállás és a munkalehetőségek,esélyek terén.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9750 Írta: pokimoki
pokimoki válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia!
Köszönöm válaszod!
Én a barátaimmal,4 -en, először csak "turistaként"szeretnénk kimenni egy pár hónapra.
Eleinte olcsó szállást keresünk pl(apartman egy üdülőfaluban Münchenhez közel,vagy akár egy munkásszálló is megteszi.
Munkát szeretnénk keresni ez idő alatt,ha végül sikerül elhelyezkedni utána tudok csak gondolni lakásbérlésre...Azt olvastam,hogy ha apartmant bérelek ,akkor oda is be tudok jelentkezni (lakcím)
Nem feltétlenül München városban érdekelne munka és szállás hanem vidéken is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!