Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 5 hónapja #10008 Írta: falvis
falvis válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szeretném megtudni, hogy valakinek van-e jó tapasztalata arra vonatkozóan, hogy interneten talált munkásszálláson-panziókban kiadó szobát Németországban ? Tud-e valaki internetes oldalakat ajánlani ? (régióbeli megkötöttség nélkül )
Innen Magyaro.-ról nincs esélyem albérletkeresésre, de csak meg kell érkeznem valahová, ha kimegyek. Gondolom egy panzió bejelentett lakcímnek megfelel, és elindulhatok ügyintézni.
Köszönöm, ha segíteni tud valaki !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10011 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Hihetetlen, hogy hiába koptatom a billentyűzetet. Direkt adtam címnek

Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kezdetekkor, ha valakinek nincs nagy kezdő tőkéje, meg kell alkudni dolgokkal. Aki erre nem képes, az valóban ne induljon neki jó nyelvtudás, és keresett szakma nélkül.
De! Rengeteg kedvező áru lakhatást találok, akármerre járok.Boltban azt kell megvenni ami olcsó, és ott ahol a legolcsóbb. Nem kell pár tojásért szaladgálni, hanem ésszel, tervezve bevásárolni.
Nem kell nagyvárosban lakni, pláne nem ott ahol kiugróan drága a megélhetés.
A testvéremmel volt sok vitánk, ő is sok mindenben más nézetet vallott.
Pl.: mindenáron Budapesten akart élni. Kérdem miért, Sorolta a színházat, múzeumot stb.
Kérdem mikor voltál utoljára. Nem tudom - volt a váalasz!! Én a Balaton partról többet voltam pesti szinházban mint ő!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10020 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia, olyan internetes elérhetőséget nem ismerek, ahol a panziók között lehetne keresgélni, de szinte mindenhol vannak olcsó panziók (relativ) 18-30 euro/ éj. Sokszor lehetőség van egész hónapra is bérelni szobát , úgy sokkal olcsóbb.
Egyébként próbáld google-val
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #10235 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sfalvi írta: Szeretném megtudni, hogy valakinek van-e jó tapasztalata arra vonatkozóan, hogy interneten talált munkásszálláson-panziókban kiadó szobát Németországban ? Tud-e valaki internetes oldalakat ajánlani ? (régióbeli megkötöttség nélkül )
!


Szia Sfalvi, keress rá google-ban a Wohnheim kifejezésre+adott város ahová mennél, illetve www.airbnb.com, ez utóbbin magánemberek adnak ki üres lakást, szobát, amolyan Zimmer Frei féle. Illetve olvass vissza, ha van időd, sokan adtam már itt sok jó tanácsot és linket ezzel kapcsolatban. Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10242 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ambrusch írta: Szia, olyan internetes elérhetőséget nem ismerek, ahol a panziók között lehetne keresgélni,


Én igen: PANZIÓK NÉMETORSZÁGBAN << itt, ezen a linken.
Erre rá kell kattintani >> Pensionen Städte & Regionen A-Z Deutschland , és ki lehet a régiót is választani! A "régió" link (rendszerint) azonnal ad egy várostérképet is, igy az esetleges munkahely közelében is lehet valamt találni! Ha nincs (azonnal) térkép akkor egy kicsit tovább kell a "zöldmezőben" böngészni s igy lehet a térképhez jutni. Nagyobb városoknál van 2 link is: "a városban" és a "város környékén". Sok sikert!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis, vbanhegyi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11350 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sziasztok !
Azt szeretném megkérdezni ,hogy Hamburg környékén szeretnék bérelni lakást vagy apartmant mert úgy néz ki, hogy összejön a kinti munka áprilistól, de majd szeretném kivinni a családomat is nálunk négy gyerek van ha sikerül majd szeretnénk a páromnak is kinn munkát találni ő egyébként ápolónő de ha más munkát találnánk neki kezdetben az is jó lenne!Tehát a kérdésem az lenne ,hogy ennyi főre lehet egyáltalán kisebb és nem túl drága lakást vagy apartmant bérelni vagy lehetetlen mert itt nagyon úgy tűnik a válaszokból ,hogy szinte lehetetlen.....
előre is köszönöm a segítségeteket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!