Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 4 hónapja #11352 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Hunor,
üdv a fórumon:)
Hát, nem akarom elvenni a kedved, de jól beleválasztottál:) Hamburg Németország legdrágább városa, és egy felmérés szerint itt él a legtöbb milliomos is:)))
De a viccet félretéve, tényleg nagyon drága itt az ingatlanbérlés, jobban jársz ha egy Hamburg melletti kisebb településen próbálsz eleinte bérelni és onnan jársz be a városba. A tömegközlekedés nagyon jó, ha meg van autód, duplán nem probléma a bejárás.
Csak hogy valami konkrét képet is kapjál, egy ismerős házaspár 2 szobás, 55 nm körüli lakást bérel kb 30 km-re Hambrugtól havi 650 euro+rezsi árban. Hamburgban ez kb a duplája.
Persze nem tudom, hogy mi fér bele az anyagiakba, milyen munkát találtál, párod beszél-e németül annyira, hogy ápolónőként el tudjon helyezkedni, illetve a 4 gyerek is nehezíti a dolgot (ne érts félre, semmi bajom a gyerekekkel, pusztán statisztikailag értem:), mivel van Németorszában egy 'kvóta', hogy hány emberre hány szobás, illetve hány nm-es lakást adnak ki általában. 4 gyerkőccel ez minimum egy 4 szobás lakást, illetve házat jelent számotokra, ami bizony alsó hangon 2000 euro havonta..... Ja, és akkor még az is gond lehet, hogy a legtöbb bérbeadó nem szívesen adja ki sokgyerekes családnak a kérót.....Nem a kedved akartam elvenni, csak igyekszem rávilágítani a realitásra:))
És vigyázz az ingatlancsalókkal, van belőlük jónéhány Németországban is, én személy szerint 2-be már belebotlottam lakáskeresés közben a neten... Szóval itt is igaz, hogy ami túl szépen hangzik ahhoz, hogy igaz legyen, az általában nem is az.....
Sok sikert, ha írsz több konkrét kérdést, talán jobban tudunk segíteni konkrét válaszokkal.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hunor, peteratde, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11356 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia !
Köszönöm a korrekt választ.Igazából nem beleválasztottam hanem ott van a munka de természetesen Hamburg környékében gondolkozunk mi is csak akkor lehet ,hogy nem jól fogalmaztam:-( A kedvemet pedig már nem lehet elvenni mert mi már kb 1 éve ezen gondolkozunk, mert itthon már egyszerűen nem tudunk megélni és igazából jobban a gyerekek miatt akarunk kimenni, mert szeretném a jövőjüket bebiztosítani sajnos itthon ezt úgy néz ki nem tudjuk megteremteni. A párom tanulja a nyelvet de még nagyon az elején van de nem adjuk fel ,gondolom csak találunk neki valami munkát addig is.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11363 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Hunor!
A feleségednek ajánlanék könyvet, ami kifejezetten ápolónőknek való, ebből célirányosan meg tudja tanulni németül ami az ápoláshoz kell. Én is ebből tanultam, először nyelvtanárral utána magamtól.
Címe: Deutsch im Krankenhaus, és egy másik:
Czifra Éva: Betegápolás német.
Sok sikert Nektek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hunor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11365 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Hunor írta: Azt szeretném megkérdezni ,hogy Hamburg környékén szeretnék bérelni lakást vagy apartmant mert úgy néz ki, hogy összejön a kinti munka áprilistól, de majd szeretném kivinni a családomat is nálunk négy gyerek van ha sikerül majd szeretnénk a páromnak is kinn munkát találni ő egyébként ápolónő de ha más munkát találnánk neki kezdetben az is jó lenne! Tehát a kérdésem az lenne ,hogy ennyi főre lehet egyáltalán kisebb és nem túl drága lakást vagy apartmant bérelni vagy lehetetlen mert itt nagyon úgy tűnik a válaszokból ,hogy szinte lehetetlen.....előre is köszönöm a segítségeteket.

Kedves Hunor! Ilyen körülmények között, a legjobb, ha egyedül jössz ki, amig van munkád (szerzödésed), addig dolgozz itt kint. Lakásnak ajánlom a WG-t (Wohngemeischaft) ahol többed magaddal bérelsz, egy lakást és a kedves családodat hagyd otthon! Négy gyermekkel az esélyeid drasztikusan lecsökkentek, még akkor is, ha mind a hatan perfekt és folyékonyan beszéltek németül, arról nem is beszélve, hogy a BRD egyik legdrágább környezetébe szándekozol jönni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11372 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia!
Ennél nem hiszem ,hogy rosszabb lenne mint itthon ha természetesen mindkettőnknek lesz állása , ezt én is így gondolom.
Itthon is dolgozunk mind a ketten éjjel nappal mégsem látom a kiutat, a családot meg nem akarom itthon hagyni ,természetesen ha csak úgy tudnánk kijutni ,hogy én tudnék előre kimenni az nem gond de évekig nem akarok a gyermekeim nélkül lenni úgy ,hogy csak havonta vagy kéthavonta látnám őket ,egyszer már dolgoztam kinn négy évig és rá is ment az első házasságom...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11373 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia!
Nagyon köszönjük a könyvcímeket! :-)
Ja és persze a segítségedet...:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!