Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 4 hónapja #11723 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DCT: "Valamiről Te nem feledkeztél meg.....? Ez itt kapitalizmus és tőkés rendszer! A cél az, hogy jól dolgozz és jól termelj! A jóléted az magánügy és csak melléktermék!"

DCT, te valamiről nem feledkeztél meg? Mi Magyarországról jövünk, ahol az óvoda ingyen van. Miért ne juthatna az ember eszébe, hogy itt miért nincs? Te már itt vagy vagy jó régen, volt időd ráállni erre a gondolkodásra, de aki még csak most jön, vagy aki nemrég van kinn, annak még szoknia kell, hogy itt máshogy működnek a dolgok. Azt mindenki eldöntheti, hogy hol működnek jobban a dolgok...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: palagyula

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11729 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

astarta írta: DCT, te valamiről nem feledkeztél meg? Mi Magyarországról jövünk, ahol az óvoda ingyen van. Miért ne juthatna az ember eszébe, hogy itt miért nincs? Te már itt vagy vagy jó régen, volt időd ráállni erre a gondolkodásra, de aki még csak most jön, vagy aki nemrég van kinn, annak még szoknia kell, hogy itt máshogy működnek a dolgok. Azt mindenki eldöntheti, hogy hol működnek jobban a dolgok...

Kedves Astarta! Ezért informáltalak, hogy itt vagyunk, Németországban! Itt semmi sincs ingyen! Én nem foglaltam állást soha, hogy mi, hol jobb, legfeljebb azt irtam, hogy Mo.-on sokkal olcsóbb az élet, (ahogy irod, még az ovoda is ingyernes), de ezt soha nem is rágom senki szájába! Ha valaki egy idegen államba megy, akkor az a minimum, hogy nem próbáljuk az otthoni dolgokat a külföldön beazonositani! Más állam, más rendszer, más a szokás, igy ne keressünk magyaros dolgokat, mert hoppon maradunk! Ezzel tehát eleve számolni kell, nem gondood? Ja, és itt német a hivatalos nyelv.....
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11738 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kedves DCT,

és akkor mi van ha itt vagyunk Németországban? Teljesen normális ha az ember összehasonlítja a dolgokat. És mivel itt magyarok vannak, ezért nyilván elsősorban Magyarországgal hasonlítják össze Németországot. Vannak hasonlóságok, vannak különbségek. Vannak amik jobban működnek, vannak, amik rossszabbul.
Ez az óvoda rendszer igenis rosszabbul működik itt. Nemcsak mert fizetős, és anyagilag nem mindenki engedheti meg magának, hanem azért is, mert még fizetősen is alig van esély, hogy helyet találj a gyereknek. Ez pedig se a gyereknek, se az anyának nem jó.
Emiatt nyilván nem fog senki visszaköltözni Magyarországra vagy nem fog úgy dönteni, hogy ki se jön, de miért ne lehetne kimondani, hogy ez igenis nem tetszetős dolog? Azzal, hogy hogy valaki kiköltözik, egyben el id figadja az új szabályokat, hiszen nincs más választása, de attól még nem agymosáson megy át az ember.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11775 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Egy konkrét példán bemutatva, kezdetekben hogy lehehet okosan költekezni.
December 28-án este érkeztem vissza. Útközben vásároltam néhány dolgot a TESCO-ban, majd már itt kint a NETTO-ban. Odahaza kb 7000 Ft-ot költöttem, itt kb 35 EUR-t. Majdnem teljesen üres volt a "hűtő", mert mindent hazavittem. Ebből a mintegy 78 EUR-ból megvásárolt kaja miegyéb, elég volt eddig, és még sok mindent fel sem bontottam. Ma Elköltöttem 15 EUR-t és ez már elég lesz még minimum 2 hétre azzal, ami még van!
Pedig vettem narancsot, mandarint, gyümi joghurtot, puddingot, étolajat,, vagyis egy csomó mindent, ami nem is lenne feltétlen szükséges, illetve hosszú ideig elég lesz.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11783 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

astarta írta: Emiatt nyilván nem fog senki visszaköltözni Magyarországra vagy nem fog úgy dönteni, hogy ki se jön, de miért ne lehetne kimondani, hogy ez igenis nem tetszetős dolog?

Hja kérlek, kritizálni valóban lehet! Én azonban úgy vagyok vele, hogy inkább azt keresem hogy mi a jó! Otthon mindig mindennél az megy, hogy mi mért nem megy, s mi rossz! Mindenki a kibúvókat keresi! Amondó, vagyok, hogy először "érkezzen meg valaki" dolgozzn serényen, kezdje ez az új életet, aztán lehet a dolgokon finomítani!

Az viszont rossz start, hogy azzal kezdjük, hogy kiszúrjuk mi a rossz! Tudod, az étteremben sem azokat a dolgokat, olvasm, amit nem eszem, hanem azokat kersem ami izlik! Van sajnos itt a BRD-ben sok javítani való, de előbb meg kell érkezni.....Nincs ovoda csak pénzért, rossz a munka, sokat kell dolgozni, kevés a fizú mert ez lenyúlás, drága a lakás, messze van Mo., stb.! Igy nem is érdemes a kivándorlással foglalkozni!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11838 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kedves DCT,
igen túlzásba esel...
Szó nem volt arról, hogy bárki is elégedetlenkedne és csak a hibákat keresné. Szóba került egy dolog, fizetős óvoda, leírtuk, hogy ez lehetne máshogy is, otthon és más helyeken is máshogy van, de itt ez van, ennyi.
Csak ugye te jöttél, mint mindig, rögtön beszóltál, hogy már miért lenne ingyen... Mintha neked attól jobb lenne, hogy fizetni kell érte...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!