Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11840 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

astarta írta: Kedves DCT,igen túlzásba esel...
Szó nem volt arról, hogy bárki is elégedetlenkedne és csak a hibákat keresné. Szóba került egy dolog, fizetős óvoda, leírtuk, hogy ez lehetne máshogy is, otthon és más helyeken is máshogy van, de itt ez van, ennyi.Csak ugye te jöttél, mint mindig, rögtön beszóltál, hogy már miért lenne ingyen... Mintha neked attól jobb lenne, hogy fizetni kell érte...

NEM! Én egy nagyon is praktikus tippet adtam, amit úgy hivnak hogy "Tagesmutter"! Ez viszont elkerülhette szíves figyeledet! Ez olyan (rendszerint nő) személy, aki lakásáan, privát, 5-6 gyereket vállal. Sokszor egyetemisták is csinálják.S nem csak 4-5 óra, hanem akár estig is vigyáznak a porontyra! Rendszerint ez olcsóbb is!
Az ovoda az üzlet, pénzbe kerül, mert fenn kell tartani valamiből!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12921 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia,Ambrusch
nekem Bischofsmais nagyon tetszik,de egy helyen azt írtad nehéz munkát találni, másik helyen pedig azt, hogy rengeteg lehetőség van.Eddig is 60 km-re jártunk dolgozni,tehát ez nem jelentene gondot,viszont a férjem most kezdett el németül tanulni.Én folyékonyan beszélek,ezért gondoltam, hogy előre megyek.Két gyerkőcöt tanév végén hoznám ki,olvastam,hogy a településnek van saját iskolája és óvodája is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12923 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Nita,
én itt lakom Bischofsmaisban, már 5-ik hónapja. Igen van óvoda, de az nem olcsó. Napi 4 órára kb 80 Euró. Az iskola természetesen ingyenes. Rengeteg állást hirdetnek, de általában kell a nyelvtudás. Most éppen viszonylag kevés a munka. Egy család most jött ki, 2 hete, eddig még nem sikerült munkát kapni, de azt fondolom 1-2 héten belül összejön valami. Viszonylag olcsón lehet lakáshoz jutni. Garzob lakás, vagyis appartman. Ha tényleg jól megy a német, valszeg gond nélkül találsz munkát.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12927 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Peteratde
pont Te Írtad nekem egyszer,hogyha a férjem nem beszél németül akkor nem is fog egyedül megtanulni,ha itthon hagyom.Mi a véleményed arról,ha előbb kimegyek én és majd ha utánam jönnek, megtanul ott.Arra gondoltam,hogy 1 fizetés+ családi + lakásfenntartási elég lehet addíg amíg nem tudunk mindketten elhelyezkedni.Itthon sajnos egyáltalán nincs bevételünk úgyhogy sürget az idő.A pénzünk is fogy meg a családi béke is.
Azt esetleg megmondod,hogy a másik család miért nem talált munkát? Miért van most kevesebb álláslehetőség? Mitől függ ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12938 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Nita írta: Azt esetleg megmondod,hogy a másik család miért nem talált munkát? Miért van most kevesebb álláslehetőség? Mitől függ ?

A több mint 20 Eu államból folyamatosan érkeznek munkavállalók. Németország lakossága 2011-ben 50 ezerrel nőtt.....Ezenkivül van a BRD-ben is közel 3 millió munkanélküli és a munkaerőpiacon inkább jó szakembereket keresnek!

UI: Ha lakást kersel, amit egy bérből akarsz fenntartani, gondolj arra, hogy gyakran a nagyobb lakás az olcsóbb, mert sok helyen belekalkulálják az lakbérbe azt, hogy a kisebb lakásnak a rezsije alacsonyabb! (Én a 85 négyzetméteres bérlakásomért kevesebbet fizetek mint a kolegám az 55 négyzetméteresért.....S az enyém ráadásul városban van az övé falun ami elvileg olcsóbb!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12953 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Nita írta: Szia Peteratde
pont Te Írtad nekem egyszer,hogyha a férjem nem beszél németül akkor nem is fog egyedül megtanulni,ha itthon hagyom.Mi a véleményed arról,ha előbb kimegyek én és majd ha utánam jönnek, megtanul ott.Arra gondoltam,hogy 1 fizetés+ családi + lakásfenntartási elég lehet addíg amíg nem tudunk mindketten elhelyezkedni.Itthon sajnos egyáltalán nincs bevételünk úgyhogy sürget az idő.A pénzünk is fogy meg a családi béke is.
Azt esetleg megmondod,hogy a másik család miért nem talált munkát? Miért van most kevesebb álláslehetőség? Mitől függ ?

Sajnos az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ember nem képes egyedül nyelevet tanulni. Akkor sem, ha rengeteg ideje lenne rá, mert nincs munka. Ezért írtam, amit írtam. Itt, ahol én lakom, itt ha szűkösen is, de ki lehet jönni 900-1000 Eur-ból két felnőttnek, és egy gyereknek. Ezt le is tudom vezetni, illetve saját illetve az ismerős házaspár is valszeg alá tudja támasztani. Ebbe viszont nem fér már attól tartok bele az óvoda. Nem tudom mire gondolsz lakásfentartási alatt?
Ha kijössz, segítek amiben tudok, de nem tudom, mennyit keresnek a nők, illetve hol tudnak teljes munkaidőben elhelyezkedni. Amire számítanod kell még, hogy sajnos itt saját autó nélkül nagyon behatárolódnak a lehetőségek. A tömegközlekedés vidéken ritka és drága.
A szakképzetlen, illetve nyelvtudás hiányossága miatt szakképzetlenül elhelyezkedni szándékozó munkaerő felvevő képessége szezonálisan nagyon változik. Vannak időszakok, amikor sokkal könnyebb munkát találni. A jó hír, ha egyszer már felvettek, és meg vannak veled elégedve, akkor viszonylag biztos a munkahely.
Ha odahaza semmi bevételetek sincs, akkor meg lehet próbálni kijönni. Ha a lakást kifizettétek, a kaja meg lehett annyiból mint otthon. Ezt ugyan sokan vitatják, de ez szerintem azért van, mert egész más szinvonalban gondolkoznak. DCT beírásával ebből a szmepontból nem érdemes komoly következtetést levonni ( a lakás mérete és bérleti díja kapcsolatában), mert olyan lakást úgysem tudtok egy fizetésből fenttartani. Itt az a jó, hogy nagyon alacsony bérleti díjban benne van a rezsi is, ezért elképzelhető, hogy sikerül.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!