Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12955 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

peteratde írta: Akkor sem, ha rengeteg ideje lenne rá, mert nincs munka. Ezért írtam, amit írtam. Itt, ahol én lakom, itt ha szűkösen is, de ki lehet jönni 900-1000 Eur-ból két felnőttnek, és egy gyereknek. Ezt le is tudom vezetni, illetve saját illetve az ismerős házaspár is valszeg alá tudja támasztani. Ebbe viszont nem fér már attól tartok bele az óvoda. Nem tudom mire gondolsz lakásfentartási alatt?

Kedves Péter! Ebbe már semmi sem fél nem, hogy ovoda! Milyen élet az ilyen ahogy Te élsz? Nincsenek igényeid? Az én lakásom egy II. emelti bérlakás (háztömbben) Semmi luxus, átfolyómelegitős (áramzabáló) melegvizellátással, távvfűtéssel. Most kb. 620 eurót fizetünk/hó rezsi előleddel, aminél évvégén rendszerint utána kell fizetnünk. (Ez a kéró nem drága a környékünkön. Vannak 800-900 eurós szép, panorámás kérók is rezsi nélkül..... Igaz, van egy fedett közösségi garázsban 25€/hóért egy saját parkolóhelyem, na ez luxus, mert parkolhatnék az utcán is.....
Engem nem kicsit bosszantasz, a fröcsögő optimizmusoddal és azzal hogy itt mindent olyan szépnek, olcsónak és könnyűnek irsz le. Hidd el ez hiba, és akik rád hallgatnak és kijönnek, nagyot fognak csalódni, mert a legtöbben nem képesek ilyen spartai módon élni, pláne, hogy pontosan így kellet eddig is élniük otthon! Akkor mit ér az új élet?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12963 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kedves Decotext,
néha nem kevéssé bosszantasz, de nem írok neked ilyeneket. Az, hogy igénytelen vagyok-e, nem tiszted eldönteni. Ha már itt tartunk, az igénytelen szerintem, aki 20 éves itt élés után még nem beszél HELYESEN németül. ( és erre még büszke is)
Iga, az autóm a parkolóban áll, garázsom nincs, és 40 nm-en "nyomorgok egyedül, de mindennap uszodába járok, ping-pongozom, nyáron tollasozok, és valszeg teniszezni is fogok. Csodálatos környezetben, jó levegőn sétálok naponta. Tanulom a nyelvet, most elkezdtem hollandul is tanulni, mert itt rengeteg a holland túrista. Egyébként sem lehet annyira igénytelen a hely, ha a hollandoknak megfelel :)
Lefogadom, hogy egészségesebben táplálkozom és álek mint Te.
A család akinek írtam, jelenleg otthon semmilyen jövedelemmel nem rendelkezik. És ismerve az otthoni helyzetet, nem is lesz jobb a helyzetük. Ehhez képest itt több az esélyök embberi szinvonalhoz eljutni. MInt leírtam, nagyon be kell osztani a pénzt, hogy ennyiből ki lehessen jönni de nem lehetetlen.
A szállás 300 EUR havonta, amiben benne van az összes rezsi. És csak egy havi kauciót kell fizetni!, és nincs provizio.
Ebben benne van az uszoda és szauna használat, valéamint a kb 8 Ha-os park, játszótérrel, sportpályákkal.
Nem tudom Te kinek segítettél eddig, de én munkához jutattam eddig két szinglit, és segíitettem egy három tagú családnak. Remélem rövidesen munkájuk is lesz.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Julianna, Juditka, aba55, thomas71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12970 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

peteratde írta: Mint leírtam, nagyon be kell osztani a pénzt, hogy ennyiből ki lehessen jönni, de nem lehetetlen..


No, comment! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12976 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Tisztelt Peteratde!
Látom (illetve olvasom) Te valóban segítőkész vagy és nem a különbségeket akarod felnagyítani. Persze tudom, hogy minden kezdet nehéz de valahol el kell kezdenem. Megtisztelnél ha elolvasnád a "thomas71 esélyei" című topikom, abban le van írva a bemutatkozó szövegben minden lényeges dolog rólunk. Arra szeretnélek kérni adj tanácsot, hogy van-e az ott leírt szakképezettségünkkel a páromnak vagy nekem lehetőségünk Bischofsmais környékén (ahogy nézem Deggendorf és Regen sincs túl messze) munkát találni, egyáltalán keresnek-e ilyen szakembereket, mert azt többen leírták már, hogy a helyi lapokban jobban vannak hirdetések, mint a neten
Üdv. Tamás

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12984 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Elolvastam, megértem, hogy miért nem érzitek magatokat odahaza jól, de nektek is azt tudom mondani, amit egy ismerős házaspárnak, akik már voltak is itt körülnézni. Ha nagyon el vagytok szánva, és tényleg akár kockáztatni is hajlandóak vagytok a hosszútávú célokért, akkor érdemes megpróbálni. De arra nem szabad számítani, hogy eleinte itt több pénzetek lesz, amit szabadon elkölthettek.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12988 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Az természetes, hogy nem fogunk dőzsölni talán még egy év múlva sem, bár ha mindketten találunk melót már eleve jobban ki kell jönnünk mint itthon, és ha csak 100-200 EUR-t sikerült megtakarítani az is pont ennyivel több attól a nullától, ami jelenleg havonta megmarad (azaz nem marad meg) De ahogy írtam is, hosszú távra - hacsak nem örökre - tervezünk. Tamás

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!