Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 4 hónapja #11472 Írta: KBarbara
KBarbara válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gratula Hunor !
nekünk "csak " 3 van : 10 és fél éves , 12,éves és egy 10 hónapos , és én is ápolónő vagyok csak most asszisztenskedek fül-orr-gége szakrendelésen
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hunor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11474 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Igen gondolom ,hogy hidegebb van mint nálunk:-)De egyenlőre ott találtam munkát... aztán majd meglátjuk csak jussunk ki végre:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11499 Írta: palagyula
palagyula válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szasztok.
Mi is most szeretnénk menni lányommal. Nejem szeptember óta melózik kint, igaz csak kiküldetésben. Sajnos neki kellett előre menni, ő keresett rosszabbul itthon. München mellé mennénk, de nem egyszerű. Olvasgattam visszafelé a topikban és vannak rémísztő dolgok. Az ovoda fizetős kb 55 Eur/hó 4 órára (8-12-ig), 83 eur 10 órára + 3 euró az ebéd/nap. Szállást nehezebb találni, ha gyerekkel vagy, mert nem szívesen adják ki gyerekes családoknak. Azt mondják, hogy 8 hónapig nem rakhatnak ki az albérletből, ha gyerekkel vagy. A sok török bevándorló ezt ki is használja. Az alvóhelyiség légköbmétere is meg van állítólag határozva személyenként, tehát ha már 3-an vagyunk, akkor egy 300 eurós garzon kilőve. München környékén a lakásárak nincsennek annyira elszálva. Ismerősök élnek a környéken, az ő segítségük nélkül sokkal nehezebb lenne a kezdet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11501 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szio

Igen Minden kezdet nehéz. De valamit valamiért nem :blush:
Mivel München kőrnyéke is nagyon felkapott hát bizony itt is meg kell mindent fizetni.
De ha el tudsz helyezkedni te is akkor már nem is olyan szőrnyü drága :blush:
De bizony a lakás az nehéz kérdés München kőrnyékén :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11508 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

palagyula írta: Az ovoda fizetős, kb 55 Eur/hó 4 órára (8-12-ig), 83 eur 10 órára + 3 euró az ebéd/nap..


Mert ki adná ingyen, s mireföl? Ezt Te drágának találod? Vannak magánmegörzések is. Ezek olyan egyedülélő nők, akik felvállalnak 5-6 gyereket a saját lakásukban. Nézz ilyen után körül! Bocs' hogy megemlítem, de a gyerek az magánügy! Beirásodban folyton erről volt szó!

UI: az általad említett árak nagyon kedvezőek s az alsó szinten vannak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11509 Írta: palagyula
palagyula válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Konkrétan Bad Wörishofenbe mennék, Nejem ott dolgozik. 70km-re van Münchentől kb. A lakásárak viszonylag barátságosabbak. Nagyon szép hely.
Pozitívan kell hozzá állni a dolgokhoz. Itthoni melóm sem rossz (állomásfőnök), de a család szerintem fontosabb, hogy együtt legyen. Ha ez az ára, hogy fel kell adjak egy 16 éves munkaviszonyt, akkor megteszem. Aki akar dolgozni az talál kint melót megának.
Az ovodába járatás egy kicsit necces, ha mind a ketten teljes munkaidőben dolgozunk. Majd lesz valahogy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!