Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
12 éve 4 hónapja #11375 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Abban egyetértek DCT-vel, magam is többször leírtam már, hogy először család nélkül, a kereső jöjjön ki, mert sokkal rugalmasabban tud alkalmazkodni. A családi pótlék (különbözetre) így is jogosultak lesztek. Amiben nem értek egyet, de azt írásod alapján te is így látod, ezt nem feltétlen kell hosszú távra vetíteni. Ha jó állásod, lesz , és lehet benne bízni, hogy hosszú távon is megmarad, akkor keress megfelelő lakást, házat, és mikor már összehoztál egy kis tőkét, akkor jöjjön ki a család. Ha mindketten dolgoztok, akkor ha nem is Hamburgban, de valahol a környéken biztosan meg lehet élni.
Addig is tanulja a nyelvet a kedves feleséged, és próbáljanak a gyerekek is.
Sok szerencsét

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hunor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11376 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Persze mi is így gondolkodunk .
Meg igazából azt szeretnénk ha a gyerekek ott járnának iskolába és ott kezdenék az életüket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11378 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Hunor!

Megkérdezhetem,hogy mekkorák a gyermekeid?
Nekem 3 van és a legkisebb hamarosan 4 éves lesz (ő ovis) emiatt én sem vállalhatok teljes állást :(
Vagy esetleg jön ki veletek nagyi aki tud rájuk vigyázni?
Felénk az oviban csak fél8-tól kettőig lehetnek a gyerekek oviba ,és ha a sulinak is vége,irány haza ,sokszor már 11 óra 5 perckor.Emellett naponta több órán keresztül házit oldunk meg és tanulunk még most a téli szünet alatt is.Tudna tényleg dolgozni a párod is?
100%-ig megértem miért akartok kijönni,mi sem véletlenül jöttünk ki.De hatalmas lemondásokkal járt,rengeteg nehézséggel.De ha elég elszántak vagytok hosszútávon szebb jövő vár rátok és a gyermekeitekre.
Minden jót kívánok!
Perszike

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hunor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11380 Írta: Hunor
Hunor válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Perszike!
3,5 ; 5 ;10; 14 évesek a nagyi is megoldható lenne ha nagyon muszály de nem szeretnénk ezzel terhelni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11385 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gratulálok a szép nagy családhoz :)

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hunor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11471 Írta: KBarbara
KBarbara válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

szia, az én párom most ment ki Hamburgba dolgozni villanyszerelő ,a munkáltató ingyen elszállásolta őket , a cég saját mikrobuszával közlekednek a munka helyre és pl. bevásárolni is.-tehát csak a kaját,telót stb. kell állnia-sajna a szálláson nincs internet azt mondták vegyen mobil internetet, ill.voltak a Lidlben vásárolni (mi már itthon letöltöttük a Hamburgi Lidl szórólapokat és sok minden olcsóbb mint itthon :) azt mondta lehet a Lidl-ben telókártyát kapni amiről telózhat haza is ,csak sajna nem tudja milyen percdíjjak tart. hozzá :) erre még rá kell éreznie :)
mi is követjük majd később de mi stutgartban gond. letelepedni -(ez még változhat,de nagyon tetszik )ha a bérleti díjra ,kauciora, biztos. és egyéb költs.-re meglesz a spórolt pénz (kb. 5-6000 euró
ott fent Hamburgban azé elég hüvöske és ködös idő van, nyáron is állitólag csak 17 fok:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!