Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9751 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Tizy írta: ....Nekem kb. 1100 a nettom, ergo ha én lakást szeretnék ebből a fizetésből bérelni akkor a warmmiete nem haladhatja meg a 370 eurot ez meg itt Münchenben és környékén szinte lehetetlen. Arrol meg nem is beszéltem hogy vannak akik még az utolsó 3 havi fiztéselszámolást is kérik.


1100 nettóval csak északeleten tudsz bérlakast szerezni: Ribnitz-Damgarten, Bath, Rostock, Stralsund környéke >> falun. Münchenben csak WG lehetséges. (Wohngemeinschaft) Ha egyáltalán ......! Négy-öt bérlö összeáll, s bérelenek egy közepes lakást! Pláne rezsivel 370 euró! Ilyet nem fogsz találni! Próbálj elszakadni az otthoni árkategóriáktól, s bérrendszertöl!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9758 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia DCT,

picit javítanálak. Mi nem falun, hanem Lipcsében, ami azért nem olyan kis város, béreltünk lakást 405 euróért közel 2 éven keresztül(ebben már minden benne volt). Egy tetőtéri, teljesen felújított, 46 nm-es, erkélyes lakás volt. És ez nem ritkaság ott.
Most ugyenezért a kategóriáért NRW-ben dupla annyit kell fizessünk. :(
Szóval csak azt akartam mondani, hogy keleten nem csak falun lehet ennyiért bérelni.

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9767 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

astarta írta: .... Mi nem falun, hanem Lipcsében, ami azért nem olyan kis város, béreltünk lakást 405 euróért közel 2 éven keresztül (ebben már minden benne volt). Egy tetőtéri, teljesen felújított, 46 nm-es, erkélyes lakás volt. És ez nem ritkaság ott. Most ugyenezért a kategóriáért NRW-ben dupla annyit kell fizessünk. Szóval csak azt akartam mondani, hogy keleten nem csak falun lehet ennyiért bérelni. Üdv., A.

Oké, van ilyen. Sok keleti városban van lehetőség,
de az tény, hogy Münchenben ilyet nem fog találni!


Bocs' de nekünk herótunk van keleti résztől!!
Mi itt a nyugaton éltük át, amikor a határokat kinyitották.
Akkor üvöltötték, hogy "Wir sind das Volk!" aztán azóta csak
fújnak a nyugatra! Semmiből nem elég nekik!!! Tetszik a nejem
kiszólása, hogy "ott még a keritésen sem akarna lógni, hullaként!"
Lipcse meg Drezda meg külön "sziget", mert még németül sem tudnak....
Ennél még a bayorok is szebben beszélnek, pedig ez nagy szó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9768 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Decotext!

Itt Nemetorszag közepen is lehet olcsobban lakast berelni.
3-400 Euroert mar lehet egy kp-es lakast berelni -+ rezsi.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9770 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Már többször leírtam, de valahogy nem hiszitek el, vagy nem veszitek komolyan. Itt Bajorországban, Deggendorf és Regen között 38-40 nm appartmant bérlek, minden mellékköltséggel 280 euróért!
Berendezvem háztartási gépekkel ellátva. Ehhez csak az internet előfizetés jön hozzá. Mindez szerződéssel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9773 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ambrusch írta: Már többször leírtam, de valahogy nem hiszitek el, vagy nem veszitek komolyan. Itt Bajorországban, Deggendorf és Regen között 38-40 nm appartmant bérlek, minden mellékköltséggel 280 euróért!
Berendezvem háztartási gépekkel ellátva. Ehhez csak az internet előfizetés jön hozzá. Mindez szerződéssel.


Én hiszek Neked olyannyira, hogy mióta először leírtad azt, hogy Te hol bérelsz és milyet, azóta keresem - Németország azon területén ahova szeretnénk menni - az ehhez hasonló adottságokkal rendelkező , kis apartmanokat, mindeddig sikertelenül. A párom után mennénk mi a kisfiammal, így mi 3-an lennénk, számunkra egyenlőre tökéletesen megfelelne ez a méret, sőt külön kincs lenne az ára, a két helyiség, továbbá a berendezettség. ( Abban nem vagyok biztos, hogy 3 személynek ez kiadják, de majd kiderül, egyenlőre találjam meg.)

Tudom, mert leírtad, hogy hogy találtál rá, s remélem a kitartó munkámnak meg lesz az eredménye, és Nekünk is sikerül ilyen apartmanra szert tennünk.

A Te szerződésed hosszú távra szól, vagy csak pár hónapra? Mire kell ilyen apartman bérlése esetében odafigyelni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!