Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9775 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Decotext!

Itt keleten is elnek emberek. Es azt gondolom, hogy sem en, sem masik ember, aki itt el nem rosszabb, nem jobb, mint a regi nyugati reszen elök.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9780 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DCT,

a férjem csókoltat, egész életében Sachsenben élt, és semmi dialektusa nincs, nagyon szép németet beszél. :-) A szülei úgyszintén. És nagyon kedves emberek.

Semmi baj a keleti résszel. Szép új autópályáik vannak, dugók nélkül. :-) Tudom, ezt is a nyugatnak köszönhetik. És olcsóbb a lakásbérlés, meg még sok minden más. És még az sem mindig igaz, hogy alacsonyabbak a fizetések, a férjem ott jobban keresett...

Az embereket egyébként én is kedvesebbnek találom itt nyugaton, de lehet csak azért, mert jobban hozzászoktak a külföldiekhez és ezért nyitottabbak felénk.

Szerintem amíg nem éltél közöttük, addig nem kellene ilyen előítéletesnek lenned. Az meg mindennek a teteje, hogy valaki magyar létére leszól egy németet, hogy beszélni sem tud... :-D De tudjuk, hogy önbizalomból nincs hiány nálad, így elnézzük. :-)

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9787 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kicsit későn kapcsolódtam be ebbe a topikba, de azért megosztom én is a tapasztalataimat: valóban nem csak keleten lehet megfizethető lakást találni, én Frankfurt és Bonn között lakom egy több mint 100ezres városban, ami ugye azért nem falu, és 360+rezsiért 75 nm-es lakást lehet bérelni. Persze ez sok keresés, egy kis helyi segítség és sok frusztrált lakásmegtekintés után sikerülhet. Merthogy eleinte én is azt hittem, hogy külföldiként az életben nem fog nekem senki kiadni semmit..... Osztom az előttem szólók tapasztalatát, első lakást bérelni NAGYON NEHÉZ itt! Én sem gondoltam volna, hiszen az internet telis tele van jobbnál jobbnak látszó és megfizethető lakásokkal, csak éppen amikor odamész és ott áll még 15 német, hát akkor kezded sejteni, hogy nem te leszel az első a sorban...
De azért nem lehetetlen, ne adja fel senki!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 5 hónapja #9789 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Beküldte DCT:
"1100 nettóval csak északeleten tudsz bérlakast szerezni: Ribnitz-Damgarten, Bath, Rostock, Stralsund környéke >> falun. Münchenben csak WG lehetséges. (Wohngemeinschaft) Ha egyáltalán ......! Négy-öt bérlö összeáll, s bérelenek egy közepes lakást! Pláne rezsivel 370 euró! Ilyet nem fogsz találni! Próbálj elszakadni az otthoni árkategóriáktól, s bérrendszertöl!! "
Megkell, hogy cáfoljalak:
Karlsruhe egyik városrészében 900euro netto fizetéssel -350euro Warm- egyszobás újépítésű, gyönyörű meleg világos kislakást béreltem közel másfél évig!
Egyáltalán nem lehetetlen ilyet találni. Egyedülálló, szimpatikus, nemdohányzó hölgyek simán hozzájuthatnak ilyen lakásokhoz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9791 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Szilvi,

az a szomorú igazság, hogy ilyen apartman nincs mindenfelé. Attól függ ahol dolgozik a férjed, az elviselhető távolságban van-e.Valahol már biztosan leírtam, hogy ez Bischofsmaisban van, egy úgynevezett Ferienparkban. A világon mindenhol épültek szinte ilyenek, ahol viszonylag olcsón lehetett üdülő lakást venni. Az elrendezése is erre van kihegyezve. Ennek vannak hátrányai is de számomra több az előnye. Ezzel vele jár, hogy az üdülő falu összes létesítményét (szinte) térítésmentesne használhatom, Ebben benne van egy klassz uszoda, és szauna is!!
Viszont helyben kevés a munka lehetőségm és ha valaki messze dolgozik, akkor annak nem megoldás.
Viszont a munkahelyemtől 5 km-es távon belül három lakást találtam, 2 ill. 3 szobásakat, 320 és 360 euró/hó kaltmiete. Ez sem megfizethetetlen. Ehhez az ujságokat kell böngészni, mert ott (érthetetlen módon) könnyebb találni. Nár nem is olyan érthetetlen. Az átlag 40 feletti ember még ma sem a neten adja fel a hirdetést, hanem az újságban. A neten az irodák hirdetnek, és azok provisiót érnek.
Ha valakinek megfelel Bischofsmais, annak szívesen segítek, hogy tudjon itt bérelni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi, Alex1992, leganorzs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9793 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Én tudom hogy lehet találni Münchenben lakást warm 440- 480 Euroert, csak az a gond hogy rajtam kivul meg kismillioan szeretnenek lakast berelni, es hat ugye nekik jobbak a referenciájuk. Nem adom fel, keresem tovább. Csak azért irtam le a tapasztalataimat, hogy hatha valakinek tudok segiteni vele. Mert amikor meg otthon voltam es benneteket olvastalak sok hasznos infohoz jutottam. Most igy próbűlom ezt viszonozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!