Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #10980 Írta: peteratde
Élelmiszerárak Németországban téma létrehozva peteratde által

Majd minden (frissebb) hozzászóláson átrágtam magam. Valahogyan az a kép alakult ki bennem, hogy nagy a vita, és a véleménykülönbség arra nézve, hol mi olcsóbb.
Azt gondolom, mindenkinek hasznos lenne, ha sikerülne egy megbízható adatbázist összehozni, mit, hol, mennyiért lehet beszerezni. Azoknak is hasznos lehet, akik rendszeresen járnak haza, mivel kiderülhet, mit érdemes hozni :).
Én a múlt pénteken jöttem haza, és eddig nem voltam boltban. Ma elmentem kenyérért, és ha már ott voltam, kissé szétnéztem. Nagyon megdöbbentem.
Ez egy vidéki CBA bolt.
Kilós árak
Lekvár 1900-2000 Ft/kg
Csomagolt, szeletelt felvágott, szalámi 3000-7000!!! Ft/kg
Vaj 2600-3200 Ft/kg

Remélem kezdeményezésem kedvező fogadtatásra talál

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10981 Írta: aba55
aba55 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Szia peteratde!
Én a lányommal csak és kizárólag kávét szoktam hozatni (dallmayr) mert itt nem lehet nagyon kapni a gyomorkímélő fajtát.
Amikor hazajönnek, mindig azt hallgatom, hogy jaaj anyu, miért nem szóltál, ez nálunk csak 70cent. .. :huh:
Hát én azt honnan tudjam? Egyébként meg azt néztem, hogy valóban sok minden olcsóbb, de csak ha akcióban van. Különben nem láttam nagy különbségeket. Amikor meg kéne valami, nem fér be a kocsiba. :(
Úgyhogy..marad a kávé. :)
Figyelem a topicot, hátha ötletet kapok!!
Üdv!

aba55

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10982 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Szia peteratde !

Nem rossz ötlet amit feldobtál, bár inkább csak a nagyobb árkülönbségekre kellene összpontosítani. Úgy értem, hogy az élelmiszerek és egyéb hétköznapi termékek (pl. tisztítószerek stb) árai jelentős részben egyenlőek (plusz-minusz 10-15% persze) itthon és otthon között :)), viszont vannak olyan termékek amelyek akár 40%-ban is eltérhetnek árban és emellett tárolhatók is hosszabb távon. Pl. hölgyeknek tampon. Bár ez speciel németben olcsóbb :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10984 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Azért kezdtem ezzel a két cikkel, mert itt durva különbséget tapasztaltam.

Kint általában a netto-ban vásárolok, de néha az Aldiba és a Norma-ba is megyek. Eddigi tapasztalataim szerint nagyjából azonos szinvonalon van ezeknek az árai.
A dzsem, amit venni szoktam 2 euró körül jön ki kilóra vetítve (kb 600 Ft), és sokkal finomabb ráadásul, mint amit itt 2000 Ft-ért kapok.
A vaj kint 4-45 euró/kg, és az is jobban ízlik, mint az itteni :)
Remélem tudtam ötletet adni :)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #10986 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Furcsa dolgok ezek! Mi itt kint a BRD-ben, szinte mindig a REAL-ban vásárolunk (élelmiszereket, és a haztartási cuccokat) mert mindent lehet kapni!Kieve a müszaki dolgokat s amit inkább a HORNABACH / OBI épitök boltjában veszünk! Ez a Real olyan mint otthon a TESCO. Gyakorlatilag ha a tábla kint nem lenne rajta azt hihetnénk, hogy egy láncolat (kisebb eltérésekkel)!
Nekünk hosszú évek alatt (évente 2x 3x megyünk haza Mo.-ra) egyértelmüan az a véleményünk, hogy otthon Mo.-on jóval olcsóbb minden! (Mondom: csak ezt a két boltot összehasonlitva mert mindig ezekben vásárolunk!) Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem kell itt sem és Mo.-on sem az árakat néznünk. Azt vesszük meg ami kell. Itt hetente 130€ amit költünk +- 10€. Otthon Mo.-on sem veszünk luxus dolgokat, mint ahogy itt sem számitom ezt bele. (Tej, kenyér, hús, hal, szalámi a szendvicsekhez a melóba, szódaviz, zöldség, s minden ami kell, jó náha egy egy martini vagy kevés bock sör.) A tisztitószerek és pl. WC papir s hasonló dolgok nem heti kiadások igy ezek vétele kompenzálja azokat a napokat amikor hús vagy hasonló nem kell mert még van!
Az eruó ma 307,5 Ft. Az otthoni heti bevásárlásunk még a több üveg borral, s egyéb plusszal, sem éri el a 39000 forintos szintet!

Nem tudom mi alapján állitjátok, hogy az árszint azonos, vagy otthon drágább! Szerintem 15-25%-al olcsóbb minden! Mondok mást: ha itt a BRD-ben elmegyek egy étterembe enni akkor 2 személyre hamar túllépjük az 50 eurót. Otthon soha nem ettünk még 15000 foritért pedig nem kocsmában eszünk...! Szerintem ha összeségében nézzük sok dolog kiegésziti egymást és biztosan van olyan ami Mo.-on drágább, de csak együtt lehet nézni ezt a dolog s nem egy egy árút kiemelni! Pl. a cigi otthon csak a töredéke a német áraknak.....

Most itt csak megemliteném a megélhetéshez szükséges lakbéreket, ami nem 20%-al hanem 50%-al olsóbbak Mo.-on! Igaz ez most itt nem téma.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10988 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Kedves DCT,
igazán szépen kérlek, ide csak olyan bejegyzést írj, ami ide passzol.
Én azért nyitottam, eredetileg azzal a címmel hogy "árak Mo-on és No-ban", hogy teljesen konkrét árakkal segítsük egymást. Nem szeretnék semmilyen cikket, árut kiemelni, hanem azokat, amik vagy itt vagy ott számottevően kedvezőbb megvenni, ezzel is segítve azokat akik gyakran utaznak, pé. mert a család meg van osztva.

Egyébként boldog karácsonyt mindenkinek :)

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!