Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #11016 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Jajj, nem kell ennyire kötekedni. Igen, az lenne a lényege a dolognak, hogy mi az amit inkább itt vegyen meg az ember, és ne otthon.
Igenis jó az ötlet, bár én nem csak élelmiszerekre vetíteném le a dolgot.

Én főleg kozmetikai termékekben látom a különbségeket, lehet mert abból elég sokat vásárolok, vannak dolgok, amik itt még akkor is olcsóbbak, vagy akkor vannak egy árban, ha itt nem akciós, otthon meg igen. Illetve vannak termékek amiket itt gyakrabban akcióznak. Ugye ezek főleg a német dolgok...
Pl. Schwarzkopf termékek: Taft hajlakk, Got2Be hajlakk, hajfestékek; Dove testápoló stb...

Most, hogy a forint ilyen gyenge, nem biztos, hogy annyira látványos a különbség, mert ugye a termékek árai nem követik azonnal a változásokat.

Ha élelmiszerről beszélünk, mi pl. nagy halevők vagyunk, de szeretünk mindenféle tengeri kütyüt.
Otthon ezek elég megfizethetetlen árban vannak, és még örül is az ember, ha talál valamelyik üzletben.
Itt 1 kg kagylót 2,99 euróért lehet venni az Aldiban, 400 gr-os garnéla 2,79 euró, lazac szeletek 2,99 euró (nem emlészem 100 vagy 150 grammos, de otthon az 50 gr-os volt ennyi)

És bár az éttermek valóban drágábban, ahogy DCT is írta, de itt is ki lehet fogni jó és kedvező helyeket.
A sushi sehol nem olcsó, de itt Bonnban találtam egy Sushi bárt, illetve inkább étterem kategória, ahol 11,99 euróért "all you can eat" van. És van ám mindenféle sushi, nem csak avokádós meg uborkás, és folyamatosan töltik a büfét. A büfé másik fele egyéb ázsiai ételeket tartalmaz, levestől kezdve desszertig mindent.
Otthona Wasabi étterem hasonló ha valaki ismeri, de ott elvétve talál az ember sushit a futószalagon, és ha jól láttam már van időszak, amikor 6500 Ft/fő...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11017 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Magam sem csak az élelmiszerekre gondoltam, mikor a topik ötlete felmerült bennem.
Magam is azt tapasztaltam, hogy ugyanaz a minőségű WC papír itthon számottevően olcsóbb (most akcióban 45 Ft volt tekercs, míg kint a legolcsóbb amit találtam kb. 28 cent volt. Ez azért is furcsa, mert extra minőségű PZS-t találtam akciósan 7 centért, és ez a minőség nálunk többe kerül.
A dzsem - lekvárral kapcsolatban csak annyit, hogy ismereteim szerint a dzsem jobb minőséget takar nálunk, mint a lekvár.
A két euró/kg dzsemet eleinte Nem is az ára miatt vettem, hanem, mert annyival jobb volt mint a hazai.
A mandula sokkal olcsóbb kint 4 euró/kg körül van, a török mogyoró is jóval olcsóbb. A mazsola 2,5 euro/kg. A TESCO-ban legutóbb 1200 FT/kg felett volt.
Még egyszer
én azokat szeretném itt látni, ami számottevően olcsóbb mint a másik országban, vagy ugyanannyiért sokkal jobb minőségű!!! Ja és lehet magaddal vinni. Az étterem nem ez a kategória.!!!
A tea is úgy tűnik, hogy kint sokkal olcsóbb ÉS JOBB A MINŐSÉGE!!! de nem emlékszem konkrét árakra. Örülnék, ha valaki tudna írni.
Nagyon hálás lennék, ha azt a hozzászólást, amiben azt taglalta a hozzászóló, hogy No-ban X eurót költ el havonta, és itthon kevesebbet, mint semmit mondó, tárgyhoz nem tartozót, legyen áthelyezve máshova.
Aki azt írta, hogy ő nem nézi az árakat, az se ide írja, hiszen ennek a topiknak nem ez lenne a célja.
Köszönöm.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11019 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Sziasztok

Én minden honapban 4-5 db nutellát viszek haza, mert otthon a kicsi üveg 800 ft-tol kezdődik az ára. Itt akcioban 1,11-ért veszem.az Edekában .
Ja és most a csipsz :blush: itt sokkal olcsobb. és ugye ez a kettő a menő a gyerekeknél ugy hogy ezekből viszek.mindig.
Mult honapban vittem 3 mázsa igen mázsa cukrot. Itt megvettem 65 centért kiloját otthon 300 főllőt van a liszt ugyanugy.drága otthon. :blush:
Ha megyek az egész rokonságnak viszek, ők kiküldik a kivánság listát nekem mindig :sick:
És sajna mindig tőbb van a listán, a drágabb kategoriában otthon :sick:
Üdv terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11025 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

peteratde írta: Nagyon hálás lennék, ha azt a hozzászólást, amiben azt taglalta a hozzászóló, hogy No-ban X eurót költ el havonta, és itthon kevesebbet, mint semmit mondó, tárgyhoz nem tartozót, legyen áthelyezve máshova.

Nézd, azt, hogy egy hozzászólás "semmit mondó", tárgyhoz tartozó vagy sem, azt általában én döntöm el :) ezért marad a hozzászólás. Tudod, kell a balance mert különben kiderülne, hogy Németországban minden olcsóbb, jobb különösen, hogy egy nyilván "természetes anyagokkal" kocsonyásított valamit összehasonlítasz, sőt még jobbnak is is titulálsz egy másikkal. Ráadásul még finomabb is és olcsóbb is. :laugh: Hát, ez egy vicc, komolyan.
Eddig 3 dolgot már olvastam a topikban ami úgy tűnik olcsóbb, szóval az ötlet jó, működik de nincs szándékomban sem DCT ellenvetéseit sem a Te alma-körte ár összehasonlításaidat bárhová is áthelyezni. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11033 Írta: zolipapa65aa
zolipapa65aa válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Kedves Peteratde!Csak röviden:A Te dzsemed gyümölcsöt nemlátott a Magyar lekvárral szemben,ezért ez a véleményed is csak szemetelés.A Te véleményed mitől olyan mérvadó,hogy mindenki másé rosszindulatú?Ha nem tiszteled és hallgatod meg más Ember(egyébként a legtöbb használható az ÖVÉ)véleményét ,a Tiéd kit fog érdekelni?Az igazság pedig az hogy van ami itthon olcsó és van ami kint,attól függően,hogy éppen mi ,hol akciós,hol laksz,stb.Tehát:beszéljünk az árakról ill, bármiről de nemkell rögtön a plafonra mászni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11034 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Hahó dzsem és lekvárharcosok!
Segítsetek capuccinó ügyben! Cukormenteset keresnék mert diabeteszem van. Itthon a Nescafénak van egy cukormentes változata, na az nagyon finom! Ára 590-780ft, 10db van egy dobozban.
Mennyibe kerül ez Németországban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!