Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja - 5 éve 10 hónapja #12364 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Kedves Mindannyian!

Mivel rövid ittlétem alatt nekem az jött le, hogy Magyarországon élő emberként nem látom át a Németországi helyzetet megélhetés tekintetében, ezért ez úton kérem a segítséget mindenkitől.
Magyarországi és Németországi magyarok!
Itt a lehetőség, írjuk már le ki mire mennyit költ, csak, hogy megértsük egymás nyelvét.

Kezdem a legundorítóbbal : gázolaj :449-Ft (átlag, de van 480-ért is)
benzin (E95) : 428.-Ft(átlagár!)
kis köbcentis diesel szgk csak kötelező biztosítása súlyadó és casco nélkül: évi 36-50 ezer (a két utóbbi összege legalább még egyszer ugyanennyi)
2 éves kis köbcentis szgk átírási illetéke 75X720= 54000.-Ft + 12000 okmánydíj+ eredetvizsga 18500.-Ft (ha TÜV is kell akkor még 25-30.000)

1kg trappista jellegű sajt (nem növényi utánzat) 2430-3600.-Ft
8 dkg schwarzwald schinken 650.-Ft
A c i g i t, piat, kábszert hagyjuk ki ha lehet . Mindenki úgy nyírja ki magát és annyiért ahogyan akarja.... :evil:

üdv: kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12366 Írta: IrányNémetország
IrányNémetország válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Mint látod volt már hasonló kezdeményezés. A legutóbb (3napja) indítottam egy Megélhetési költségek Németországban topikot is. Tegnap töröltük is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37525 Írta: gábköl
gábköl válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Sziasztok bocsánat nem jó a topic ahová írok de először léptem ide fel! remélem nem utoljára :) ez most Off téma lesz :S azt szeretném megkérdezni tőletek,a kint élőktől vagy már kint dolgozottak közül,hogy milyen konkrét élelmiszer árak vannak kint most Németországban Regensburg környékén ? Én még itthon dolgozok de érzésem szerint nem sokáig! szívesen beszélgetnék olyanokkal akik már kint vannak egy kis biztatás gyanánt : ) mindenkinek jó munkát és további szép napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37529 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

A téma nem Off csak nem találtad meg a már létező topikot neki. ;)
Meg is ragadom a lehetőséget és gyorsan válaszolok (persze nyugodtan olvass vissza a topikban) mielőtt megint elindul a baracklekvár vs. szintetikus barack dzsem vagy 1 hetes szavatosságú, akciós vs. normál téliszalámi ár Magyarországon vita :chuckle:
Az árak hasonlóak, van ami jellemzően olcsóbb van ami drágább. De az élelmiszer ár kb. 3254574257-ik tényező amit figyelembe kéne venni! Sokkal fontosabb pl. hogy mennyit fogsz keresni, az pedig pláne, hogy hol mert az albérletnél bármennyit is spórolnál meg napi árfolyamon átszámítva, a többszörösét simán bukod a lakhatásnál. Aztán a megszokott életszínvonalon pedig úgy még többször annyit!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37533 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

gábköl írta: Sziasztok bocsánat nem jó a topic ahová írok de először léptem ide fel! remélem nem utoljára :) ez most Off téma lesz :S azt szeretném megkérdezni tőletek,a kint élőktől vagy már kint dolgozottak közül,hogy milyen konkrét élelmiszer árak vannak kint most Németországban Regensburg környékén ? Én még itthon dolgozok de érzésem szerint nem sokáig! szívesen beszélgetnék olyanokkal akik már kint vannak egy kis biztatás gyanánt : ) mindenkinek jó munkát és további szép napot.


Kedves Gábköl!
Szerintem erre senki nem fog tudni konkrétan válaszolni, mert ahogy Mo.-on is, itt sem mindegy, hogy mit és hol veszel? Főleg az nem mindegy, hogy egy adott árú tipusánál mik azok amiket vennél, s mi az amit nem.(disznóhús <-> borjúhús) Mi a nejemmel pl. szinte mindig bió cuccokat veszünk ha tehetjük! Persze itt sincs erre garancia, de legalább azt hisszük, hogy valóban bió a bió! Árban azonban magasan veri ez az árúcsoport a lécet, mert itt is sokkal drágábbak a "normál" árúknál. Azt azért kb. kijelenthetjük, hogy a bayoroknál, így Regensburgban is, elgé magas az árszinvonal, tehát átlagosan nézve drágább minden mint az áatlagos német árak! S ahogy itt Gergő írta, inkább azzal foglalkozz, hogy mennyit fogsz majd keresni a nekindúlsz! A lakbérek és egyéb költségek ugyanis messze megtorpedózzák majd az esetleges élelmiszeres takarékosságod!
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38148 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

A 20 centes szintetikus barack dzsem, a minden ugyanannyi, :wait: sőt olcsóbb tábor ellensúlyozásaként megosztanám egy kedvenc facebook felhasználóm (Az Igazi Lacika) fényképét! ;) :laugh:

Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!