Élelmiszerárak Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11172 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Én továbra is megkérdezném töletek, hogy ha olyan szuper jók az otthoni dolgok, miért jöttetek ki, s miért hurcoljátok most a magyar dolgokat ide? Aztán mégegyszer szeretném ha valaki elmagyarázná ezt a számolási rendszert, mert még mindig átszámoljátok abszolult értékben! Ez egy teljesen hamis érték!!! Én egyszerüen nem értem! Ez nekem arra hasonlit, mint amikor itt a BRD-ben bevezették az eurót, és hosszú ideig az emberek DM-be átszámolták az árakat! (Még ma is van ilyen!)

Ilyen számolási technikával lehetne olasz lirában vagy japán yenben is számolni akkor irgalmatlan nagy összegek jönnének ki! Hi´ba olcsóbb valami otthon, ha én itt a BRD-ben fizetésemböl, sokkal könnyebben és sokkal többet tudok venni a drágábból és a jobból! Hiába olcsóbb és pirosabb a magyar paprika otthon, ha hamisitják!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11175 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

DECOTEXT írta: Én továbra is megkérdezném töletek, hogy ha olyan szuper jók az otthoni dolgok, miért jöttetek ki, s miért hurcoljátok most a magyar dolgokat ide? Aztán mégegyszer szeretném ha valaki elmagyarázná ezt a számolási rendszert, mert még mindig átszámoljátok abszolult értékben! Ez egy teljesen hamis érték!!! Én egyszerüen nem értem! Ez nekem arra hasonlit, mint amikor itt a BRD-ben bevezették az eurót, és hosszú ideig az emberek DM-be átszámolták az árakat! (Még ma is van ilyen!)

Ilyen számolási technikával lehetne olasz lirában vagy japán yenben is számolni akkor irgalmatlan nagy összegek jönnének ki! Hi´ba olcsóbb valami otthon, ha én itt a BRD-ben fizetésemböl, sokkal könnyebben és sokkal többet tudok venni a drágábból és a jobból! Hiába olcsóbb és pirosabb a magyar paprika otthon, ha hamisitják!!!

5-10 év kinti élet után majd másként látják ;) Amúgy, a számolgatós részt el kell felejteni, ha mennek és van hely az autóban vigyék csak, bár megmondom őszintén, hogy már csak elvből is és az otthoniakat "támogatandó" a jobb életszinvonalnak köszönhetően csak illene 5-30%-al drágábban venni a tejfölt, lisztet és még ki tudja mit amikor otthon tartózkodom. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11178 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

DECOTEXT írta: Én továbra is megkérdezném töletek, hogy ha olyan szuper jók az otthoni dolgok, miért jöttetek ki, s miért hurcoljátok most a magyar dolgokat ide? Aztán mégegyszer szeretném ha valaki elmagyarázná ezt a számolási rendszert, mert még mindig átszámoljátok abszolult értékben! Ez egy teljesen hamis érték!!! Én egyszerüen nem értem! Ez nekem arra hasonlit, mint amikor itt a BRD-ben bevezették az eurót, és hosszú ideig az emberek DM-be átszámolták az árakat! (Még ma is van ilyen!)

Szerintem:

1.) Miért hurcolják oda? : mert hiányzik Nekik.
2.) Miért számolják át? : Mivel Ők nemrégen hagyták el Mo-ot, csak a Magyarországi árakat ismerik ( ez egyébként kis idő elteltével majd elmúlik ) és sok embernek kell valami támpont a vásárláshoz. Olyan termékeket vásárolnak először, melyet ismernek , s mivel ezeknek ismerik az itthoni árát , mindenki automatikusan átszámolja. Amennyiben a kapott összeg kevesebb, mint az otthoni ár, akkor boldog, és örömmel vásárol. ;) Továbbá ne felejtsd el, hogy nagyon könnyen elszaladhat a ló azzal, aki az "apró" árakat nézi. ("Ó, ez csak pár €.") Amint az €-s árak mindennapivá válnak a számukra, már nem számolják majd át. Ne felejtsd el, azok, akik most a BRD-be készülnek, kevés kivételtől eltekintve azért mennek, hogy az itthon maradó családot is támogatni tudják, miközben kint élniük is kell, ez pedig beosztás nélkül nem megvalósítható.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11179 Írta: zolipapa65aa
zolipapa65aa válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Gergoo!Az otthoniak !?Kikre gondolsz?A CBA meg az a pár ÁFÉSZ?Akik a MAGYAR fogyasztásból kb 18 százalékkal részesednek?Most akkor kit is támogatunk?Egyébként Sztem ha van kint az embernek 3 normális ledolgozott hónapja,akkor egy-két Hungarikumon kívül nem nagyon fog hiányozni semmi.Azokat meg lassan bárhol belehet szerezni:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11180 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

zolipapa65aa írta: Gergoo!Az otthoniak !?Kikre gondolsz?

Mindenkire, a gazdasági élet bármely szereplőjére de, hogy éle is legyen a dolognak, az otthon maradt családtagokra és barátokra. Biztos jólesik nekik amikor pl. egy német fizetésből élő barátjuk, családtagjuk egy hetes otthon tartózkodásakor meséli nekik, hogy most hozott x mennyiségű, 50 forinttal olcsóbb tejfölt vagy szutyok dzsemmet, miközben a kereskedelem, mint sok más területen, folyamatos a visszaesés.
Ha csak azt veszem alapul, hogy egy hét alatt mindenki elkölt 100 000 forintot amikor otthon van, akkor már is befizetett 20valahany ezer forint ÁFA-t. Ha pedig csak a Németországban élő és magyarul (is) beszélő saccolt 100 000 ember felét és évente egyszeri hazautazást számolok, akkor az 1 milliárd forint! :ohmy:
Nem mindegy, hogy melyik országban fizeti ki valaki az ÁFA-t? Dehogynem. Akkor miért nem inkább otthon? Miért nem a magyar gazdaságba rakja a pénzt aminek nyilván résztvevője vagy csak használója valaki családi illetve baráti köréből?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11195 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

zolipapa65aa írta: EZ sem rossz!DE!Ha a 100000 kint lévő Magyar elmesélné német ismerősének,főnökének szomszédjának, kollégának,stb,hogy Magyarországon milyen,(sokszor nagyon sok ember számára rejtett) ÉRTÉKEK vannak,és nem csak a negatívumokat szajkóznák akkor talán az Ő itt elköltött pénzük is volna ennyi.

Elmésélné? :ohmy: Nem tudom figyeled-e a másik topikot? Nem mer megszólalni! Akkor legalább már költse otthon a pénzét, az megy magyarul, a németországi munkavállalás nem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!