Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #11070 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Üdv Mindenkinek,

cukrot Rewe-ből 85 centért (255 Ft.) vettem legutóbb, itthon Tesco-ban 289 volt karácsony elött akciósan a kaposvári Rákóczi Koronás :), a többi fajta 319 körül voltak. Még olcsóbb kint, de már nem annyira, mint tavasszal volt. N.o. nyer 10%-al !

tojás Netto-ból 10 db-os 1,1 euro (330 Ft.), itthon Spar 389 Ft. ha jól láttam, No. nyer kb. 20%-al !

liszt Rewe-ből 45 cent (135 Ft), itthon Spar komáromi fimonliszt 189 Ft, N.o. nyer kb. 30%-al !

tej Rewe 54 cent (162 Ft) 3,5%-os, itthoni Spar, Tesco stb. árakat pontosan nem tudom, de 170 Ft felett kell legyenek, N.o. nyer min. 5%-al !

szeletelt sajt (vegyes ementáli-gouda stb.) Rewe 20 dkg. 1,19 euro (351 Ft.), Spar szeletelt Trappista (remélem 2 p-vel kell írni :) ) 289 Ft., de csak 10 dkg-os !!! vagyis ára 578 Ft., N.o. nyer kb. 50%-al ! Igazsághoz tartozik, hogy a magyar sajt speciel nekem jobbnak tűnik ízvilágra.

Sorolhatnánk tovább, de inkább ti mondjatok most ellenpéldákat !!

Szép Napot !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11092 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

trosztg12345 írta: Üdv Mindenkinek,
cukrot Rewe-ből 85 centért (255 Ft.) vettem legutóbb, itthon Tesco-ban 289 volt karácsony elött akciósan a kaposvári Rákóczi Koronás :), a többi fajta 319 körül voltak. Még olcsóbb kint, de már nem annyira, mint tavasszal volt. N.o. nyer 10%-al !
tojás Netto-ból 10 db-os 1,1 euro (330 Ft.), itthon Spar 389 Ft. ha jól láttam, No. nyer kb. 20%-al !
liszt Rewe-ből 45 cent (135 Ft), itthon Spar komáromi fimonliszt 189 Ft, N.o. nyer kb. 30%-al !
tej Rewe 54 cent (162 Ft) 3,5%-os, itthoni Spar, Tesco stb. árakat pontosan nem tudom, de 170 Ft felett kell legyenek, N.o. nyer min. 5%-al !
szeletelt sajt (vegyes ementáli-gouda stb.) Rewe 20 dkg. 1,19 euro (351 Ft.), Spar szeletelt Trappista (remélem 2 p-vel kell írni :) ) 289 Ft., de csak 10 dkg-os !!! vagyis ára 578 Ft., N.o. nyer kb. 50%-al ! Igazsághoz tartozik, hogy a magyar sajt speciel nekem jobbnak tűnik ízvilágra.
Sorolhatnánk tovább, de inkább ti mondjatok most ellenpéldákat !!
Szép Napot !

Ezt a "nyer"-tet, hogy csináljátok? Ha én haza megyek és vissza, akkor minimum 4x tankolok ha csak jövök, megyek! (1200 km) Mivel kisfogysztású a kocsim, (Avensis 2,3L dizel) és csak 6,7 litert kér, amit ehez a "szuper árakhoz" hozzá kellene adnotok. Most akkor, hogy az úristenben tudjátok megtakaritani az adott árúkon ezt??? Végigkutyagolva az összes boltot a hol ólcsobb mi, után aztán ha teli a kocsi irány a BRD?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11099 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

DCT, néha nem tudom, hogy csak tetteted-e...
Nyilván senki nem azért jön ki, vagy megy haza, hogy csak bevásároljon ilyen termékekből.
Ha meg így-így úgyis megteszi az utat, mert pl. itt dolgozik, és rendszeresen jár haza, akkor miért ne vásárolna be valaki, ha jobb árakat lát itt? A benzint így is-úgyis kifizeti, akár bevásárol hazamenetel előtt, akár nem...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11101 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

astarta írta: DCT, néha nem tudom, hogy csak tetteted-e...
Nyilván senki nem azért jön ki, vagy megy haza, hogy csak bevásároljon ilyen termékekből.
Ha meg így-így úgyis megteszi az utat, mert pl. itt dolgozik, és rendszeresen jár haza, akkor miért ne vásárolna be valaki, ha jobb árakat lát itt? A benzint így is-úgyis kifizeti, akár bevásárol hazamenetel előtt, akár nem...

Megmondom! Én akkor veszek cukrot ha kell. Akkor tankolok amikor szükséges, és akkor veszek trapista sajtot ha a család azt szeretne enni.... s nem akkor amikor éppen otthon vagyok és a "super billigen" hibás feliratok alatt éppen a "somlói rétesszalámi" kilója 1200 foritról lement 1050-re s mert ez itt a BRD-ben pont ekkor 5€ !

Bocs' de én még mindig butaságnak tartom az ilyen árösszehasonlitásokat, mert ez használhatatlan! Az idöszakos és más más helyen "olcsón" kapható árúk felsorolása nem fedi a megélehtési és kereseti viszonyok valóságos költségeit! Ez az egész önámitás, ami az árak abszolultértékének összahasonlitásából ered! > Hiába olcsóbb pl. a cukor otthon, ha én itt a havi jövedelmemböl 20x annyit tudok venni a BRD-ben (a drágaábból?)) mint az otthon élö átlakeresetü személy az olcsóbból!!! Hibás a számitásotok!
MOST IGY ÉRTED?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11108 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Utolsó próbálkozásként, hogy az eredeti cél felé tereljem a topikot.
Németországban találtam sztracsatellás joghurtot. Ilyet Magyarországon eddig sehol nem láttam. Mindenkinek aki megkóstolta nagyon ízlett. Nettoban kb. 1,6 euro a kiló.
Kint találtam gyümölcsös túrót, olyan mint a gyümölcs joghurt, csak túró, nem joghurt. Nagyon finom.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11111 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Nem kell ezt terelgetni ;)
Amúgy pont Te indítottál magyarországi árakkal, hogy lássuk mit érdemes hazavinni. :)
Akkor most mi is az eredeti célod? :unsure: Nem értem de ezt már írtam az első hozzászólásodat követően is. Nekem úgy tűnik csak egyetlen cél van, bizonyítani bármely (minden) szemszögből, hogy olcsóbb, jobb, szebb, finomabb, minőségibb, egy szóval tökéletes...
ami kizárt mert pl. az említett dzsemért 1 centet nem adnék, egy kiló házi barack lekvárért pedig nem is nézném, hogy kilója 1, 2 vagy 3 ezer.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!