Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #11112 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Akkor most mi is az eredeti célod? Nem értem de ezt már írtam az első hozzászólásodat követően is. Nekem úgy tűnik csak egyetlen cél van, bizonyítani bármely (minden) szemszögből, hogy olcsóbb, jobb, szebb, finomabb, minőségibb, egy szóval tökéletes...

A célom az ami mindig is volt, egy olyan topik, ahol azokat vesszük sorra, hogy mit- hol érdemes venni. Az, hogy magyarországi árakkal idítottam, értelemszerűen azért volt, mert most itthon vagyok és amint írtam, a bolti nézgelődésem adta az ötletet is.
És ahogyan már írtam, NEM feltétlenül arról van szó, hogy valami itt vagy ott olcsóbb. Hanem esetleg másutt nem is lehet kapni!

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11115 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Kedves Mindenki !!!!! :)

Mondom kint (Németországban) olcsóbb, nem Magyarországon. Ezért nyer N.o. (azaz Németország) x.y %-al !!

Ne gyertek haza bevásárolni, mert magyarban drágább !!

De persze csak néhány árat mondtam, és kértem mondjatok élelmiszer árakat, amik Magyarországon olcsóbbak vagy sokkal jobb szerintetek !!

Igyekeztem azonos boltokat összehasonlítani mindennapi élelmiszerekkel, visszautalva kicsit a Németország vagy Magyarország topikra ! :)

Szép Estét !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11119 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Sziasztok most jöttem vissza Magyarorszagrol es hat nem igen fogok otthon vasarolgatni.csak egy kis csemeget ami itt nincs Pl: gesztenyepüre meg turo rudi,
amugy megmegneztem a lekvar arat ami az Aldiba 0,99 € 745 ft ba kerül ugyan az a marka minden es lehet az ize meg rosszab is.
cukrot, lisztet olajat szoktam nemetböl magyarba vinni mert az nemetbe olcsobb.
Nem eri meg magyarorszagon vasarolni ez mar teny.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11121 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

peteratde írta: Utolsó próbálkozásként, hogy az eredeti cél felé tereljem a topikot.Németországban találtam sztracsatellás joghurtot. Ilyet Magyarországon eddig sehol nem láttam. Mindenkinek aki megkóstolta nagyon ízlett. Nettoban kb. 1,6 euro a kiló.
Kint találtam gyümölcsös túrót, olyan mint a gyümölcs joghurt, csak túró, nem joghurt. Nagyon finom.


Ezt én is vödörszámra viszem haza! Igaz hogy sok benne az "E" tartósítószertartalom, de legalább ez minket is konzervál!

Találtam 80 cent/db szuper szép járólapokat.(Hornbach) Ilyet sehol nem kapni otthon.Van 4 szinü. Egy kb. 14 kg/db mert közel 9 cm vastag. Nekem most kell 80 db ami az otthoni kocsbejáróhoz, s ez 1,12 tonna lesz, de ha okosan pakolok, akkor a kombival 2 év alatt haza tudom vinni......! (200 kg-nál többet nem nagyon tudok berakni mert az asszony is jön.....!) Tud valaki egy helyet ahol addig tárolhatom?!
:whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11127 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Peteratde!
Van sztracsatellás joghurt a Spaarban, ma láttam, és túrós-gyümölcsös joghurt is a bioboltban, cukor-cukormentes változatban. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11129 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Szia!
Egyetertek azzal - esetleg mashol nem is lehet kapni....
Mi sok bio termeket fogyasztunk, igy inkabb ebben ismerem az arakat. Itt sokkal olcsobb, mint otthon, es sok termeket otthon nem is latok, igy ha hazamegyünk, altalaban viszünk. gyümölcslevek, gyümölcsök, tejtermekek, minden olcsobb itt.
A biotermekeknel is igaz, hogy meg kell nezni, mit, hol veszünk. En pl repat altalaban a Kauflandban, de almat a Toom-ban szoktam venni, de ez valtozik.
Termeszetesen nemcsak biotermeket fogyasztunk, igy a többi elelmiszer arait is latjuk.
En ugy tapasztalom, szinte minden olcsobb, mint otthon, meg a magyar teliszalami is!
Ha hazamegyünk, ezert amit csak tudunk, viszünk magunkkal.
Ami meg különbseg, hogy otthon gyakran ami olcso, az nem minösegi, illetve ami akcios, az gyakran lejart termek. Mert nem tudom, mi lehet a 300FT-os Tescos virsliben, de en inkabb kihagyom. Itt ami akcios, az - legalabbis az en tapasztalatom szerint - nem lejart termek, es minösegi. Lehet, hogy lejaratközelben van, de akkor eldöntöm, hogy elfogyasztom-e addig vagy sem. Es ha pl a kekszet tovabb tarolom a lejarata utan kicsit meg, akkor is szerintem kifogastalan. Termeszetesen nem tarolom tovabb pl a tejet...

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!