Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #10991 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Szerintem tökéletesen passzol ide DCT hozzászólása ;) hiszen látszik, hogy Te pl. két teljesen más kinálat árait tetted a mérlegre.
Ugyan az említett címmel indítottad a topikot de Te magad is csak magyarországi árakat írtál benne ezért lett más a címe. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10993 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

szerinted mennyiben segíti elő azt a kinyilvánított célt, hogy konkrét összehasonlítható árak alapján lehessen eldönteni, mit érdemes itt és mit érdemes ott megvenni?
Továbbra is remélem, hogy más is lesz, aki megérti a célt, amiért nyitottam.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10995 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Nagyban elősegíti ;) csak jeleztem, hogy nem két végletet kéne összehasonlítani mert akkor nem az a cél amiről beszélsz. 13 másodperces befektetéssel több tucatnyi üzlet árait találtam meg az interneten 1000 HUF/kg körüli baracklekvár árakkal aminek ízével kizárt, hogy a két eurós dzsemed felveszi a versenyt. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #10997 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

peteratde írta: szerinted mennyiben segíti elő azt a kinyilvánított célt, hogy konkrét összehasonlítható árak alapján lehessen eldönteni, mit érdemes itt és mit érdemes ott megvenni?Továbbra is remélem, hogy más is lesz, aki megérti a célt, amiért nyitottam.


Bocs, de én pontosan azért irtam a TESCO-ról és a REAL-ról, mert csak igy tudod a valós árakat összehasonlitani! Itt (BRD) is veszek olcsón tojást, ha kimegyek falura egy gazdához és otthon (Mo.) is kapsz olcsón tejet ha a 120 forintos tejporból készült folyadekot veszed meg, ami tehenet sem látott! Összehasonlitani csak úgy reális, ha azonos tipusú boltban található azonos terméket nézed!

Külonben akkor otthon kell lakást bérelni és itt kell LED TV-t venni! Vagy otthon egyél étteremben, itt meg dolgozzál.... A Te rendszered alapján körtét hasonlitasz össze almával, hogy melyik finomabb! Ez igy egy fonák dolog, s nem reális! Egy ALDI itt is olcsóbb, mint egy Lidl!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11000 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

DECOTEXT írta: Összehasonlitani csak úgy reális, ha azonos tipusú boltban található azonos terméket nézed!

Ez a problémám nekem is, amúgy az ötlet jó, lássuk mivel érdemes megtömni az autót ha hazamegyünk. :)
Ám, már egy hangyányi gasztronómiai érzékkel rendelkező is tiltakozna a dzsem-et a lekvárral egy lapon történő említése ellen, a vidéki CBA boltok 99% pedig az a hely ahol ha húszezressel fizetnék gyakorlatilag meghiúsul a vásárlás hiába a legnagyobb magyar tulajdonú élelmiszerhálózat. Szóval, DCT alma-körte hasonlata még nagyvonalú is volt szerintem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11007 Írta: davince
davince válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Üdv!
Én nem szívesen megyek bele ár összehasonlítgatásba, mivel hímnemű lévén soha nem az árakat nézem! Ha valamit venni akarok bemegyek a boltba és megveszem amire szükségem van (nem kóricálok, hátha valami megtetszik). A saját tapasztalat: nem érdemes semmit bepakolni a kocsiba kifelé!
2-dolog ami többe került kint : wc-papír, papírzsepi. A többi közel hasonló árban van.
A nap szükségletek: kenyér,tej,felvágott,tojás stb. a boltokban nem voltak drágábbak, csak jobb minőségűek.
A tojás pl.: Tatabányán 480Ft/10 db, kint 1,4€-volt december elején (most nem tudom).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!