Élelmiszerárak Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #11198 Írta: zolipapa65aa
zolipapa65aa válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Nos ,ezt nem tudom űberelni!Igen olvastam,de ez már mintha magyar sajátosság lenne,,mégpedig:mindeki hibás,mármint a nyelvtanár ill,aki ezt a hülye német nyelvet kitalálta ,a feltalálók akik még nem oldották meg egy fülre akasztható tökéletes fordító-gép használatát,stb.Érdekes,hogy kifogás az mindig van,de az ezen oldalon fellelhető jótanácsok tömkelege valahogy elkerüli némely ráérö fórumozó figyelmét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11202 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Kedves Decotext,

a többsége azért jött ki, hogy jobban éljen. Így, vagy úgy, de jobban. Ettől függetlenül nem felejtették el a hazai ízeket. Van ami hiányzik (egy kis emlék :) ) itt kint, és ha megéri akkor legközelebb hoznak magukkal. Ez ilyen egyszerű.

De a többség nem hoz otthonról semmit, mert nem éri meg. Lehet én fogalmaztam rosszul, vagy mások írásait értettem félre, de ezidáig úgy tűnik, hogy kint az élelmiszerek 90%-ban olcsóbbak.
Eddig ebben a topikban mindössze két élelmiszert találtam, ami valóban olcsóbb és valószínüleg jobb, mint kint: a tejföl (nekem finomabb a magyar és a Spar-ban fele annyi az ára), valamint az őrölt piros paprika. Utóbbinak van színe az ételben stb., még akkor is ha hamisítják :)

Bizonyára lehet a listát bővíteni, ezért is van ez a topik. Segítsék egymást a kint élők, hogy ha hazautaznak és van lehetőségük, akkor vigyenek magukkal az új "hazába" olyan termékeket, amelyek kint nincsenek, vagy nem olyan jók, vagy csak egyszerűbben drágább.

Továbbra sem értem mi a gond a forintosított árak euróra történő átszámításával az összehasonlításhoz. Az árfolyam nyilván napra változik, ezért az otthoni árak eurósítása viszonylagos, ugyanakkor mindenképpen támpontul szolgálhat egy olyan statisztikai szemléletű nézőpont kialakításában, mely azoknak akiket érdekel fontos lehet.

A DM euróval történő összehasonlítása viszont tényleg értelmetlen :), már magam is tapasztaltam. Az akkori árak maiakkal történő hasonlítása a mai alacsony infláció mellet is értelmetlen, hiszen a termékek beszerzése hónapról hónapra változik, élelmiszerek esetében pedig az adott mezőgazdasági év is nagy különbségeket eredményeztethet plusz-minusz egyaránt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 5 éve 10 hónapja #11257 Írta: aba55
aba55 válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Sziasztok! BUEK!(bocs a billentyüzet miatt) :silly:
28-än hazajött a länykäm, es megkaptam a värva-värt kävemat!! Meg mindig azt mondom: van amit erdemes behozni, mert itthon nem kaphato, vagy kint eppen akcios es az auto ugyis elhozza. En is orultem volna egy kis barnacukornak, de sebaj, a lidl-ben itthon is olcsobb mint mäshol. De nagyjäbol egy nagybeväsärläs szinten itthon jobb, mint kint. Tobbet vehetsz ugyan annyiert (ahogy DCT is emlitette azt hiszem) mint nemet orszägban. (kiszämoltäk pl, hogy peksutemenyre kint kb 5 eu-t koltenek, itthon 700ft-ot/nap)
A gyerekem pedig turo rudit visz magäval, egy csik c i g i t, häzikolbäszt, häzi lekvärt, es hamuban sült pogäcsät. Ennyi.
Ha hoz, akkor germänikumot hoz, ha visz hungarikumot visz. Minden mäs itt is kaphato. Kabe annyiert, csak neki tobb penze van ra :) .
Mindenkinek udv.!

aba55
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11277 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

Szio Gergooo

Én a kettőt őtvőzőm. :blush:
Ha megyünk haza, mivel tudom hogy otthon üres a hütőm, akkor viszek haza, vajat imádom az ittenit kolbászokat, olajat, ami kell otthonra, nutellát a gyerekekenek, és csipszet stb.
Sőt tavaly még hagymát meg krumlit is vittem mert otthon katasztrofálisan drága volt.
És mivel 1 hetet otthon tőltünk vendéglőbe járunk egy két nap welneszezés ugyhogy elkőltünk ahogy irtad kb 100 ezret.
És mivel a párom lakásfelujito ezért a parkettát is onnét hozzuk van mikor tőbb millioért,
igaz ősszintén megmondva néha elege van a páromnak abbol, ahogy a cég intézi a megrendelést.
Pl. felhivom a céget szeretnék ilyen és ilyen parkettát, lehetséges-e ? mikorra lenne ?van -e raktáron:?
Válasz megnézzük faxoljuk a választ kb. egy hét alatt 3 szor hivom ujra a céget vagy email-zok. és semmi válasz.
Aztán 2 hét mulva mehetünk, oda megyünk kb 1-ora várakozás.Mire megkapjuk az árut.
És a cég raktárában pedig sirnak az emberek mert rugják ki őket, mert kevés a megrendelő.
Na akkor mond meg nekem, ilyen mentalitással egy külfőlni nem fogja a pénzét szinte rá tukmálni a magyar államra ,hogy segitesen rajtuk. :sick:
Az én páromnak is elege van, hogy ilyen cirkusszal mennek a dolgok otthon, és sokszor inkább itt megveszi drágában Németországban , ahol ha odaszol a céghez még vasárnap reggel is odamennek a raktárba és kiadják az árut. ), mint kőnyőrőgjőn , hogy csináljanak egy sima parkettát, mert nincs készleten egy gyárban Magyarországon :sick: Az a helyzet ,hogy valahogy magyarország bent ragadt egy gődőrben és nem akar,vagy nem tud kievickélni, ebből a nemakarom munkábol, jol érzem????? Mert ha az ügyintéző kicsit is jobban érdekelné a megrendelések, nem haldokolna a gyár. szerintem.
Visszafelé :blush:
csak minimum gesztenyepürét hozok, mert azt viszon itt nemigen ismerik, és pár alkalommal csináltam a gyerekeknek és nagyon izlet nekik. :P
Üdv, Terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11280 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

aba55 írta: De nagyjäbol egy nagybeväsärläs szinten itthon jobb, mint kint. Tobbet vehetsz ugyan annyiert (ahogy DCT is emlitette azt hiszem) mint nemet orszägban. !


Ajjaj! Ebböl baj lesz! Ezt sem hinni, sem hallani nem akarják!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11281 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Élelmiszerárak Németországban

kisne írta: Na akkor mond meg nekem, ilyen mentalitással egy külfőlni nem fogja a pénzét szinte rá tukmálni a magyar államra ,hogy segitesen rajtuk. :sick:

Én már írtam régebben is, hogy néhány generációnak egyszerűen ki kell halnia Magyarországon mire érdemi változás lehet. Gyakorlatilag életképtelen gondolkodás móddal, hozzáállással "játszák" otthon a kapitalizmust illetve a versenypiacot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!