Csevegő

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15131 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Csevegő

Ismerős él kint, ő említette, hogy nagy hiány van óvónőkből és gondozónőkből kint. És Magyarországról keresnek pedagógusokat. Összeszedtem hát a papírjaimat, és ő kivitte nekem Frankfurtba. Aztán 2 hét múlva már kerestek is emailben. Ennyi.
Természetesen kell hozzá német nyelvtudás min. középfok, és óvónői végzettség.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15137 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csevegő

flox írta: Ismerős él kint, ő említette, hogy nagy hiány van óvónőkből és gondozónőkből kint. És Magyarországról keresnek pedagógusokat. Összeszedtem hát a papírjaimat, és ő kivitte nekem Frankfurtba. Aztán 2 hét múlva már kerestek is emailben. Ennyi. Természetesen kell hozzá német nyelvtudás min. középfok, és óvónői végzettség.

Örülök a sikerednek, de ennek ellenére én ezt nem tartom helyesnek! Itt is van a közelünkben egy ovoda és van két orosz szármozású ovónő. Folyékonyan beszélnek németül (német szármozás), de nagyon erős orosz akcentussal! Mi magyarok sem tudjuk ezt levetni, s nekem is van 23 év utáni ittlét ellenére (ha nem is erős) külföldi beütés a beszédemenél! Pont az ovodákban és bölcsődékben, ahol a helyes beszéd nagyon fontos, hiszen tanulják a picik az "anyanyelvet" nem szabadna megengedni, hogy külföldi legyen állásban!

Ilyen borzasztó nyelvi elferülést láthatunk azoknál a törököknél, akik kolóniákban laknak és saját negyedben mindenki rosszúl beszél németül! (Köln, Berlin) Nem is tanulnak mást! A szörnyű hogy az ottlakó kevés német fiatal is átveszi ezt a "cool" stilust, de ennek már a némethez semmi köze!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15140 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Csevegő

Minden rosszindulat nélkül, most én is maximálissan egyetértek Decotexel.
Többekközt mi is azért megyünk ki, hogy a gyerekek megtanuljanak még egy nyelvet "tökéletessen" és erre én az ovodát és az iskolát látom a legalkalmasabb helyszínnek. Ezért nem szeretném, ha egy más országból érkező akcentussal beszélő embertől tanulnának, mert úgy hiszem az ragadna rájuk.
Remélem értitek, hogy nem az előitélet, ha nem a józan ész szólt belölem és nem szerettem volna senkit megbántani..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15141 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Csevegő

Egyeértek veled, de ez csak olyan területen igaz, ahol csak saját anyanyelvű - jelen esetben német - gyerekek élnek saját nyelvű országban. Ez Magyarországon működik is, mert kevés a bevándorló, és kiemelkedően fontos, viszont Frankfurtban, ahol a gyerekek különböző nációkból érkeznek az óvodába/bölcsődébe és/vagy legalább az egyik szülő külföldi nemzetiségű, már nem kivitelezhető. És ez kb 10 gyerekből 7-8-nál igaz.
Fontos, hogy német nyelv vegye körül, de, hogy ez irodalmi német legyen, már nem igazán. Sokkal fontosabb a kedvesség. türelem, odafigyelés, meghittség, szeretet és a játék.

Nata: Tökéletes nyelvet akarsz vele megtanítani? Akkor ne menjetek Németországba, hanem maradjatok Magyarországon. Ott eleve nem irodalmi németet fogsz hallani az óvodában. Az iskolában nagyobb az esélye, de a tanár sem fogja leküzdeni a tájszólását - ami azért annyira nem vészes, de nem tökéletes német, az tuti.
Nyelvet tanulni tökéletesen steril környezetben tudsz, ahol nincsenek ráhatások és könyvből, munkafüzetbúl kell tanulnod. A beszélt nyelv, pedig az, amit az utcán használnak az emberek, és meg mer rajta szólalni az illető, és akár olasz, akár kínai, megértik egymást. És korántsem tökéletes.
Ilyen alapon magyarul sem tanul meg tökéletesen a gyerek a magyar iskoléban, mert ott sem beszél helyesen az összes tanár.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15159 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Csevegő

Sehol nem írtam, hogy irodalmi németet akarok a gyerekekkel tanítattni a tökéletest is idézőjelbe tettem. Még a végén úgy néz ki a dolog, hogy Magyarországon jobban megtanul németül a gyerekem???
Természetes, hogy mindenféle behatás érnifogja őket kinn, de szerintem az nem irreális elvárás, hogy olyan személytől tanulja a nyelvet akinek német az anyanyelve.
Szerintem ezen kár vitáznunk, mindenki döntse el szerinte mi jobb a gyerekének, én az én verziómat leírtan, de ha más nem így gondolja azt is tiszteletben tartom. Mindenkinek szive joga eldönteni hogyan taníttatja a gyermekeit. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15169 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Csevegő

Nos, a tökéletes német nyelv csak a könyvben létezik. A preusse nem érti mit mond a sachse, mikor azt mondja, "fuftscho vagy groschen", a berliner csak "ike" tud mondani, meg jut, a thüringer nem érti a fischköppe beszédét, a bajor szerint csak az a német amit ő beszél és így tovább. Na akkor hogy is van ez a német nyelvvel? Akkor még hol a többi tájszólás? Egymást nem értik meg néha.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!