Csevegő

Több
11 éve 5 hónapja #26033 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csevegő

DECOTEXT írta:

Maya írta: erröl van szo, DCT itt nem a nyelvtudas hianya jelentette az akadalyt, hanem a Munkavallalasi engedely tavaly majusaig!En pld idösgondozokent dolgoztam mert muszäly volt, 10 honap utän kaptam meg az engedelyt(normäl 12honap volt), nälam a szezon munka idöszakät is beszämoltäk!

Én ezt nem tudom elfogadni! Mi 1989-ben jöttünk ki. (Az NDK bukásást már innen kintról néztük.) A nejem és a 2 gyerek is jött, s kaptunk munkavállalási engedélyt! Sem politikai sem más indokunk nem volt. Teljesen legálisan és szabályosan! Igaz mi folyékonyan tudtunk beszélni igy a hivatalokban tudtunk érvelni! Ma is magyar államolgárok vagyunk s a fiam idővel kettős lett. Nem tudom, hogy hol szúrtátok el!?

Mit nem tudsz elfogadni?? Azt, hogy 2004 es 2011 kozott nehezebb volt munkavallalasi engedelyt kapni (nem diplomas munkakorokre) mint 1989-ben? Nyugodtan elfogadhatod, mert igy volt. Irtam mar en is nehanyszor! Diplomaval, munkaajanlattal konnyu volt megkapni, diplomat nem igenylo munkakorben pedig munkaajanlattal is tojtak a fejedre! Felesegemmel (akkor meg baratno) meg 1 honappal a munkavallalasi engedelyes idoszak lezarta elott is b@szakodtak. Munkajanlattal! Nem adtak ki az engedelyt es pont!
Az, hogy te 1989-ben kaptal engedelyt az semilyen relevanciaval nem rendelkezik a 2000 utani idoszakra.
89-ben meg sok helyre konnyu volt kijutni.. (Ausztralia, Kanada etc..) Probald meg manapsag..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!