Csevegő

Több
12 éve 2 hónapja #15170 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Csevegő

Sziasztok, a pedagógushiány tényleg létező probléma itt, főleg, hogy egész napos iskolákat terveznek itt is. Valahonnan fel kell tölteni az állományt, ha a németeknél nem "divatszakma" a pedagógus (megjegyzem otthon sem, bár ott a fizetés is belejátszik, itt az nagyon rendben van :-))
Én is azt mondom, legyenek anyanyelvi tanárok, de a semmiből nem lesznek, csak esetleg pár év múlva összezsúfolt osztályok, ahol megint nem fog tanulni semmit egy kicsit rosszabb képességű gyerek. A probléma a nincs tanáranyag, nem az, hogy anyanyelvi tanár kellene :-P
Egyébként floxnak igazat adok, tökéletes nyelvet nem ott fogja megtanulni a német gyerek se, hogy csak egy délelőtt hallja a tanárt, aztán egész délután a török, orosz, olasz stb. osztálytársaival játszik, hazamegy, és pl. svábul beszélnek a szülei.
Sajnos, ha nincs tanár, de kell iskola, valahonnan pótolni kell a hiányt, mert gondolom, az még rosszabb lenne, ha az iskola miatt messze kellene mennie a kisgyereknek (a fórumban is volt probléma, hogy buszozni kellene a gyereknek, és mit képzelnek, hogy helyben nincs hely az iskolában). Na, ez a buszozás elkövetkezhet, ha "kihalnak" a német tanárok, mert egy fiatal se választja a divatszakmák helyett a tanárit :-P
üdv
ui.: tantárgyak oktatására nem is nagyon tesznek külföldit, csak ha itt végzett vagy különbözetizett, de pl. délutáni osztályfelvigyázásra miért nem jó egy külföldi pedagógus?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15209 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csevegő

Nata írta: Természetes, hogy mindenféle behatás érnifogja őket kinn, de szerintem az nem irreális elvárás, hogy olyan személytől tanulja a nyelvet akinek német az anyanyelve.

Nem az ovonenitol vagy a tanartol fogja a gyerek megtanulni a "beszelt" nyelvet. Kivancsi lennek ki emlekszik meg az ovodai vagy iskolai tanarok akcentusara MO.-on? :) HA en a tanaraim kiejteset tanultam volna meg, nem rohogtek volna rajtam a kiejtesem miatt (magyar nyelvrol beszelek).
A gyerek elsosorban a szulotol tanul, meg a mesebol ami jon fele a tv-bol es a diaktarsaitol. MInden eletkorban megvan a sajatos szlengjuk jol megfejelve a helyi dialekttel.
A nemet nyelvrol meg mindig az jut eszembe, mikor egy megbeszelesen (tobb orszagbol emberek) egy osztrak illeto mondott valamit nemetul. A nemet kollega visszakerdezett nemetul (nem ertette), majd osztrak (mivel o sem), ujbol a nemet es atvaltottak angolra!! PAr mondat utan kiderult, hogy ok beszelik a nemetet mindketten:) En meg szakadtam a rohogestol..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15748 Írta: Numma
Numma válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Smileka!
Mi újság veled?
Mesélj...eltűntél...

Numma

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20650 Írta: Haga78
Haga78 válaszolt a következő témában: Csevegő

Sziasztok!Új vagyok az oldalon,de nagyon sok hasznos dolgot találtam már.Mi most költözünk ki párom már kint van.Én félek egy kicsit,pedig a családból én beszélem a nyelvet.:) Más is ideges volt,vagy vártátok a kinti életet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20661 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Csevegő

Szio
Szerintem mindenki fél az elején, egy vadidegen országba, és vadidegen emberek kőzé kimenni nem semmi :blush:
Én az elején mivel senki ismerősőm nem volt itt kint, sokszor kivánkoztam haza.
De aztán mikor elmentem sétálni a faluban, és minden ember kőszőnt, mosolygott ,
Jobb kedvre derültem, és azt mondtam magamban már azért sem adom fel :P a nyelv is nehezen ment megy, de már dolgozom, és a munkahelyem is biztos, megfizetnek ;) viszont hajtani kell,
Itt a munkahelyeken nem lehet lazsálni, de a németek sem állnak a munkahelyen.
Tartani kell a kapcsolatot sky-on - telefonon az otthoniakkal. Itt az oldalon is minden segitséget
megkapsz a beilleszkedéshez.
Háll istennek sok a segitőkész ember (még maradtak néhányan ) :blush:
és akkor minden simán megy , én az biztos ,hogy nem bántam meg a kinti életet :blush: és őrülők, hogy a németek befogadtak és jol érzem magam itt. :blush:
Ne félj minden simán kissebb zőkkenőkkel de menni fog.
Üdv.terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20676 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Csevegő

Haga78 írta: Sziasztok!Új vagyok az oldalon,de nagyon sok hasznos dolgot találtam már.Mi most költözünk ki párom már kint van.Én félek egy kicsit,pedig a családból én beszélem a nyelvet.:) Más is ideges volt,vagy vártátok a kinti életet?


Szia.

Szerintem azért félsz, mert ahogy írtad te beszélsz nyelvet a családból és lehet, hogy ezt tehernek éled meg mivel benned van az "kint hozzád fognak fordulni a családtagok segítséget kérni a nyelvben" itt gondolok arra, hogy valami ügyet elintéztek és te kellesz majd hozzá.

Erre tudom azt mondani, hogy ne félsz. Igaz azt sem mondom, hogy pofon egyszerű, de nem lehetetlen. Menni kell és csinálni nem gondolkozni azon, hogy mitől félek!

Sokszor van még nálam is azt, hogy kicsit tartok a kinti emberektől mikor nem megyek tömegbe pár napig. Hidd el, hogy jóóóó! B) Bátran! ;)

Ha kicsit magam alatt vagyok, kiülök és leskelődök, ha az idő is engedi!!! ;)

A látvány kárpótol.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!