Csevegő

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21195 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Heidi!

A férjem betonixeres,török cégnél.Hát a körülményei nagyon nehezen indult,mármint a lakhatás.márciusba ment ki a munka előre le volt beszélve,viszont szállást igazából nem intézett a cég az elején,egy irodában kaptak 2 matracot gondolhatod!Április közepén munkásszállást kaptak 280 euro/fő most maguknak keresnek lakást mert én is mindenképp kiszeretnék menni! Munka van,sokat dolgoznak,egyébként mindenki rendes velük,de még számlát sem tudtak nyitni mert estig dolgoznak!Fix bért kapnak,ezt akkor is megkapják állítólag ha télen kevesebb munka lesz! A cél,hogy német céghez kerüljenek,mert ott jobban megfizetnék őket és a túlórákat is elszámolnák!Egyébként nagyon kevés nyelvtudással ment ki,de mégis tud dolgozni,kommunikálni amennyi kell.Sajnos a lakásbérlés azért húzódik,mert a kiadó lakások zöme üres!Még egy ágy sincs benne! Ahhoz meg kevés a fizetés hogy egy lakást bebútorozzanak!
A férjed mivel foglalkozik ,mi a szakmája? Milyen munkát kerestek?
Üdv! Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21201 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Rian,nagyon köszönöm hogy irtál, a férjem felszolgáló és ilyen munkakörben szeretne elhelyezkedni, alapszinten beszéli a németet, hát nem is tudom, nálunk az a helyzet, hogy egy ismerös ott befogadná addig még nem kap munkát, és nem talál valami lakást hogy mi is utána tudjunk menni. Lehetöség lenne a Bodeni tónál, de ott meg a lakás kérdéses, és nem is ismerünk senkit, a munka is csak szezon jellegü.Iskolakezdés miatt szeretnénk ha szeptemberig elrendezödne a munka, lakás, mert ha a kisfiu elkezdi egy városban a sulit nem szeretnénk már a lakhelyen változtatni.Te mikorra tervezed hogy a férjed után mész?Ezen a forumon irta Maya, hogy van Karlsruheban használt butorüzlet, keress vissza, fillérekért lehet venni ágyat stb. Munkán gondolkodsz? Üdv. Heidi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21222 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Heidi!
Köszi az infót a bútorboltról! Még nem tudom mikor tudok kimenni,ez a lakástól függ,meg hát igen jó lenne munka bármi,takarítás,mosogatás,csomagolás ,remélem valami összejön minden ismerős mozgósítva van csak reménykedek! De ha lehetne már holnap mennék,mert nagyon rossz a férjem nélkül! Neked milyen lehetőséged lesz?Nagyon drukkolok nektek,mert ez nagy döntés,de az biztos hogy ettől ami itthon van csak jobb lehet!A lakhatási támogatásról tudsz valamit?Mert ha nem akkor érdemes a kinti ismerőst megkérni,hogy nézzen utána! Ha van valami infód akkor légyszíves írd meg!
Üdv: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21419 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia! A lakhatási támogatást lehet igényelni, de az összeg sokmindentől függ: mennyi a család bevétele, hányan laknak a lakásban stb. De mindenképpen meg kell igényelni, azzal nem veszithet senki. Nekem még nem tudom milyen lehetőségeim lesznek, a férjem elkezd dolgozni, az én dolgom pedig h a kisfiunkat elrendezzem az iskolába. Ha már jár suliba, akkor megtudom hogy mennyi idöt tudnék munkára áldozni, gondolom valami minijob lesz a vége. A gyerek a legfontosabb most nekünk, hogy ö beilleszkedjen. Ismerösnél nem tudunk sokáig maradni, ugyhogy lakást is kell bérelnünk. Azt mondják nagyon nehéz, bizunk abban hogy kisebb-nagyobb akadályokat legyözve elindulhat az uj élet. Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21461 Írta: csillamama
csillamama válaszolt a következő témában: Csevegő

SZIASZTOK

remélem mindenki jól van,? én elvagyok most egy kicsit szenvedtem mert a kisvirágokat amit elütettem lezabálta a meztelencsiga :woohoo:
itt most meleg van, nem is megyek ki mert nem akarok sült tyúk lenni,

remélem azért irtok ide ám?

AKI MOST JÖTT KI ANNAK NAGYON JÓ HA TUD EGY HONFITÁRSSAL BESZÉLGETNI vagy szerintettek nem erre jött létre ez a forum, :blink:

ne fogjátok magatokat vissza tessék irni,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21523 Írta: Micimacko
Micimacko válaszolt a következő témában: Csevegő

Sziasztok!
Én még új vagyok itt és azt se tudom jó helyre írok e egyáltalán :)
Én már fél éve lakok itt Ludwigshafenben. Nem túl könnyű még itt nekem,mert nem ismerek senkit és a nyelvet is alig tudom még :( A barátom miatt jöttem ki leginkább mert ő már 4 éve itt dolgozik és lakik.
Járok itt helyben nyelviskolába már több hónapja,az jó szeretem meg hasznos is mindenképpen..
Sajnos munkát se igazán sikerült még találnom pedig már nagyon nagyon szeretnék. Jelen pillanatban heti 1x takarítok egy családnál,de azért ez így nem túl sok :(

Abban szeretném kérni a segítségeteket,nem tudom valaki lakik e itt a környéken akivel esetleg barátkozhatnék?! Ne értsetek férre nem akarnék én ráakaszkodni senkire,csak hát barát nélkül távol a családtól nem könnyű azért..

Előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!