Csevegő

Több
11 éve 6 hónapja #25798 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Csevegő

Prosperus
Nálunk " magyarban" sem volt habzsi-dőzsi, bár mióta egyedül voltam kinn, a férjemre és a lányomra fölszaladt pár kg plusz itthon. Köszönhető ez a McDonaldsos kajának, ahová eddig 1 hónapban 1x mehettek mert egészségtelen, de nem voltam itt gondolták szabadabb életet élnek. Többször volt amikor skypon beszéltünk kérdeztem a lányom, hogy na mi volt a vacsi? Hátrafordult és kérdezte az apjától suttogva, hogy apa mit mondjak neki?
Én otthon is főztem 2 napra előre, és Németországban is, rájöttem nem bírja a gyomrom a " műkaját ".
Szerencsére voltak magyar fiúk a szálláson akik istenien csináltak ízes magyar gulyást. Összedobtuk a pénzt, én vásároltam, közösen főztünk, sokkal kevesebbe került és jobb volt mint a készétel.
Nem költöttem többet mint Mo-on de itt is megnéztem mit veszek mennyiért. Az árak nagyon hasonlóak a minőség jobb, a különbség a fizetésben van. Többet keresek de ez nem jelenti azt, hogy szórom a pénzt, hiszen nem ezért indultam neki. És ez most sem fog változni, hogy már 3-an megyünk vissza.
Also vannak akikkel elszalad a ló ha több a pénzük, vannak akik megmaradnak a realitásnál, én mindenesetre szeretem ha jut is marad is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25799 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Csevegő

Prosperus, mi szerintem folyamatosan elbeszélünk egymás mellett! :D
Ez a le...ás is az előbb (nem a stílusom), ill. ez a kaja dolog. Deco épp engem osztott ki jó múltkor, hogy hogyan tudunk kijönni annyi pénzből itt kint. Kaját szinte sosem dobunk ki, és simán 2 napig eszünk amit lehet, főleg, hogy a gyerekek oviban esznek. Nem olyan családból jöttünk, hogy szórjuk a pénzt, főleg élelemre. Megpróbáljuk erre nevelni a gyerekeket is. Az otthoni bio tej más történet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25800 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Csevegő

Nata, bár nem engem kérdeztél de ha annyira tétlen vagy otthon miért nem mész el pár órában dolgozni?
Miért csak szegény uradat toszítod?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25802 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Csevegő

Szugya!

Folyamatosan tanulom a németet, egyenlőre itthon, de télen mikor a férjem itthon tud lenni a gyerekekkel akkor végre eltudok menni nyelvtanfolyamra. Magyarországon is úgy csináltuk, hogy Ő dolgozott nyáron én pedig télen. Ahogy nőnek a gyerekek úgy ez a munka kérdés egyszerűsödik és végre én is egyengethetem a jövőnket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25803 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Csevegő

Nata nem bántásnak szántam, de bennem mindig ott lenne a frász, hogy mi van ha a férjem beteg lesz és nem tud dolgozni?
Te írtad, hogy minden állami támogatás nélkül akarod nevelni a 4 gyereket, de ha férjed kiesik a munkából mit fogsz csinálni?
Én igényelni fogom a Kindergeldet bár csak a kicsi jön velünk, de ha lehet akkor miért ne kérhetném?
Ez nem szégyen és nem segély, ezt adják mert van gyerekem és támogatják a vele kapcsolatos kiadásokat.
A munkával kapcsolatban: amikor másodjára mentem No-ba azt terveztük, hogy 1 hónap alatt találok lakást és munkát a németül nem beszélő férjemnek. Na rá kellett jöjjek ez nem megy ám ilyen gyorsan és némi türelmet kellett színleljek bár a guta majd megütött. Most sikerült 4 hónap múlva :)
De hogy eddig mit éltem át csak az tudja aki megtapasztalta milyen egyedül. Viszont azt sem akartam,hogy ne tudjon dolgozni mert 1 fizetésből 3-an plusz segíteni a nagyfiamat is , hát akkor minek megyek ki?
Remélem és kívánom, hogy neked egyszerűbb legyen!
Sok sikert a nyelvtanuláshoz és a munkakereséshez.!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25805 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Csevegő

Szugya, pontosan tudom mit érzel és éreztél az elmúlt négy hónapban a férjed nélkül. Az én férjem is négy hónapot volt a családja nélkül (közben egyszer sem volt otthon), borzalmas nehéz volt, de most már együtt vagyunk és ez a lényeg.
Persze a kindergeltet igényelje mindenki ez nem is kérdés, csak néhány ember hozzáállásával van némi kivetnivalóm, mert szerintem első a munka és, hogy ott bizonyítson egy szülő és utánna jöhet minden más +juttatás. Ez az én saját véleményem!
Pont azért tanulom a nyelvet, hogy eltudjak menni dolgozni, mert nyelvtudás nélkül megsem probálnék elhelyezkedni. Addig is szerencsés helyzetben vagyunk, mert jól kijövünk apa fizetéséből, Az, hogy én nem dolgozom az egy ideglenes helyzet amin változtatni fogunk a jövőnk érdekében.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!