Csevegő

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24615 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csevegő

lencsesica írta: Utólag végül is lehet annak mondani. De túl sokba került ez a kirándulás.Lakást béreltünk , adószámot kaptunk , maradhattunk volna .De már nem volt pénz.Munkát is találtunk ,de nem kaptunk hozzá munkavállalói engedélyt .Ez 2008-ban volt.Korán léptünk!

Hát ezt egy kicsit furcsállom, de lehet, hogy valamit nem jól csináltatok! Én 1989-ben, a családom 1990-ben jött utánam (nejem + két gyerek) s mi azonnal kaptunk munkavállalásit. Sőt, még otthon voltunk, amikor erről megjött a papir! 2008-ben ez már gyerekjáték volt mert 2004 május 1.-én Mo. Eu tag lett.....(Az viszont tény, hogy egyszer nem forduktunk sem magyar sem német hatósághoz Mo.-on! Messze elkerültük a BRD követséget is ebből a célból!.
(Igaz mi jól tudtunk érvelni, mert folyékonyan beszéltünk németül!) ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24618 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csevegő

DECOTEXT írta:

lencsesica írta: Utólag végül is lehet annak mondani. De túl sokba került ez a kirándulás.Lakást béreltünk , adószámot kaptunk , maradhattunk volna .De már nem volt pénz.Munkát is találtunk ,de nem kaptunk hozzá munkavállalói engedélyt .Ez 2008-ban volt.Korán léptünk!

Hát ezt egy kicsit furcsállom, de lehet, hogy valamit nem jól csináltatok! Én 1989-ben, a családom 1990-ben jött utánam (nejem + két gyerek) s mi azonnal kaptunk munkavállalásit. Sőt, még otthon voltunk, amikor erről megjött a papir! 2008-ben ez már gyerekjáték volt mert 2004 május 1.-én Mo. Eu tag lett.....(Az viszont tény, hogy egyszer nem forduktunk sem magyar sem német hatósághoz Mo.-on! Messze elkerültük a BRD követséget is ebből a célból!.
(Igaz mi jól tudtunk érvelni, mert folyékonyan beszéltünk németül!) ;)

2008-ban cseppet masok voltak a szabalyok. MIelott szabad munkaeroaramlas beindult kelet-Europabol, be voltak tossva es extrem szigoruan vettek az alacsonyan kepzett munkaero bevandorlast. Az alacsonyan kepzett most nem a vegzettsegre ertendo, hanem az a vegzettseget ami a megpalyazott poziciora kellett, ami alapjan kertek a munkavallalasi engedelyt. VAllallkozoknak relativ konnyu volt ill. diplomasoknak. MInden mas kerelmet altalaban visszadobtak, a "nem eleg a fizetes a megelhetesre" c. indokkal es a palyazatokat fuggetlenul biraltak el. Legalabbis ahogy en tapasztaltam. Nem erdekelte oket ha van masik kereso! Nekem a felesegem, igaz akkor meg nem a felesegem volt, egy hotelben kapott munkat es 2011 aprilis 01-el kezdhetett volna. Akkor meg 1 honapra kellett kerni munkavallalasi engedelyt. A poen, hogy visszadobtak!! Nem volt erv, hogy egy honap mulva ugyis johetne. Az sem volt erv, hogy egy rakas papir volt igazolasnak, hogy "en eltartom". Eleve mikor a papirjait inteztuk, nekem kellett igazolni, hogy eltartom amig nem keresokepes. Es persze engem is jol lecsekkoltak.
A vege az lett, hogy letosztuk az egeszet, vartunk 1 honapot es ennyi. De 2008-ban meg 3 evet kellett volna varni:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 7 hónapja #24621 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Csevegő

DECOTEXT beküldte:
lencsesica beküldte:
Utólag végül is lehet annak mondani. De túl sokba került ez a kirándulás.Lakást béreltünk , adószámot kaptunk , maradhattunk volna .De már nem volt pénz.Munkát is találtunk ,de nem kaptunk hozzá munkavállalói engedélyt .Ez 2008-ban volt.Korán léptünk!
Hát ezt egy kicsit furcsállom, de lehet, hogy valamit nem jól csináltatok! Én 1989-ben, a családom 1990-ben jött utánam (nejem + két gyerek) s mi azonnal kaptunk munkavállalásit. Sőt, még otthon voltunk, amikor erről megjött a papir! 2008-ben ez már gyerekjáték volt mert 2004 május 1.-én Mo. Eu tag lett.....(Az viszont tény, hogy egyszer nem forduktunk sem magyar sem német hatósághoz Mo.-on! Messze elkerültük a BRD követséget is ebből a célból!.
(Igaz mi jól tudtunk érvelni, mert folyékonyan beszéltünk németül!) 2008-ban cseppet masok voltak a szabalyok. MIelott szabad munkaeroaramlas beindult kelet-Europabol, be voltak tossva es extrem szigoruan vettek az alacsonyan kepzett munkaero bevandorlast. Az alacsonyan kepzett most nem a vegzettsegre ertendo, hanem az a vegzettseget ami a megpalyazott poziciora kellett, ami alapjan kertek a munkavallalasi engedelyt. VAllallkozoknak relativ konnyu volt ill. diplomasoknak. MInden mas kerelmet altalaban visszadobtak, a "nem eleg a fizetes a megelhetesre" c. indokkal es a palyazatokat fuggetlenul biraltak el. Legalabbis ahogy en tapasztaltam. Nem erdekelte oket ha van masik kereso! Nekem a felesegem, igaz akkor meg nem a felesegem volt, egy hotelben kapott munkat es 2011 aprilis 01-el kezdhetett volna. Akkor meg 1 honapra kellett kerni munkavallalasi engedelyt. A poen, hogy visszadobtak!! Nem volt erv, hogy egy honap mulva ugyis johetne. Az sem volt erv, hogy egy rakas papir volt igazolasnak, hogy "en eltartom". Eleve mikor a papirjait inteztuk, nekem kellett igazolni, hogy eltartom amig nem keresokepes. Es persze engem is jol lecsekkoltak.
A vege az lett, hogy letosztuk az egeszet, vartunk 1 honapot es ennyi. De 2008-ban meg 3 evet kellett volna varni:)


Na, erröl van szo, DCT itt nem a nyelvtudas hianya jelentette az akadalyt, hanem a Munkavallalasi engedely tavaly majusaig!
En pld idösgondozokent dolgoztam mert muszäly volt, 10 honap utän kaptam meg az engedelyt(normäl 12honap volt), nälam a szezon munka idöszakät is beszämoltäk!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lencsesica
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24957 Írta: lencsesica
lencsesica válaszolt a következő témában: Csevegő

DCT! 1989-ben mentél ki ,folyékonyan beszéltél németül....... Lehet hogy NDK-s vagy? Mindenesetre 89-ben is más volt a helyzet. Attól függetlenül még lehet hogy valamit nem jól csináltunk.Leginkább az hogy egy évvel később kellett volna kimenni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #25796 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Csevegő

Nata :laugh:

Még, ha 12 hónapra átlagolsz akkor is figyelembe kell venni, hogy ebből kb. 4-5 hónapot otthon tölt az ember a családjával és nem kell eljárnia dolgozni úgy is kap fizetést.

Sorry ,hogy közbeszolok, egy igen fontos dolgot kifelejtettel!!!!
Ennyi penzert es ennyi munkaviszonyra , ha veszem a nyugdijat nem kap
a papa többet,mint 300-400 Euro havonta.
Ha itt marad a nyugdijaig.
Most lehet, hogy hude jo hogy otthon lehet, de az idö läuft es nagyon
gyorsan eljön az idö amikor a 300-400 Eurobol kell eltenek :(

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25797 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Csevegő

prosperus!
Ne haragudj, de ezt most nem igazán értem!
Pontosításként: A férjem áprilistól november végéig átlag dolgozik heti 6nap 12 órát. Ebből ami heti 5nap 8óra felett van azt túlórában elteszi a cég a téli bérek fizetésére és ha esetleg ebből nem jön ki a nyári átlag fizetésük akkor ezt a cég kompenzálja. Ezen felül ad karácsonyi pénzt és 13.havi fizetést.
Mindenkép próbálunk saját magunk gondoskodni a jövőnkről és a nyugdíjas éveinkről, úgy ahogyan most is magunk látjuk el a négy gyerekünket állami segítség nélkűl úgy öregségünkre is próbálunk akkora tartalékot képezni, hogy ne az államra legyünk utalva.
Nem feltétlen az a fontos, hogy hány száz eurót verünk el havonta kajára és lényegtelen dolgokra, hanem hogy viszonylagos anyagi biztonságot teremcsünk a családunknak. Afrikát erre tökéletes példának hoztad fel, mert a szivem csücske!

Ui: Egyáltalán nem örülünk tulzottan, hogy apa itthon lesz télen, mert ezt a tétlen időszakot nagyon nehezen viseljük mindketten. Esetleg van ötleted, hogy hogyan tudna dolgozni ebben az időszakban is azt nagyon megköszönném.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!