Csevegő

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25808 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csevegő

Maya írta: erröl van szo, DCT itt nem a nyelvtudas hianya jelentette az akadalyt, hanem a Munkavallalasi engedely tavaly majusaig!En pld idösgondozokent dolgoztam mert muszäly volt, 10 honap utän kaptam meg az engedelyt(normäl 12honap volt), nälam a szezon munka idöszakät is beszämoltäk!

Én ezt nem tudom elfogadni! Mi 1989-ben jöttünk ki. (Az NDK bukásást már innen kintról néztük.) A nejem és a 2 gyerek is jött, s kaptunk munkavállalási engedélyt! Sem politikai sem más indokunk nem volt. Teljesen legálisan és szabályosan! Igaz mi folyékonyan tudtunk beszélni igy a hivatalokban tudtunk érvelni! Ma is magyar államolgárok vagyunk s a fiam idővel kettős lett. Nem tudom, hogy hol szúrtátok el!?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25931 Írta: kalosigabica
kalosigabica válaszolt a következő témában: Dolgozni akarok

Sziasztok!
Csak nyugi ,nem azt gondolom,hogy semmi nincs csak ki írtam magamból a mi a lelkemet nyomja és a csevegőbe szerettem volna de Ti csináltatok új témát:)
Az igazi ok pedig az átvágás volt és a fölösleges pénzkidobás nem az,hogy ki mit talál és hol él!! :blink:
Rajta vagyunk az ügyön így nem akarok Én veletek vitázni csak kiborult a bili ennyi :sick:
Köszi azért mindenki hozzá szólását :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25951 Írta: Ancsi82
Ancsi82 válaszolt a következő témában: Csevegő

Sziasztok!
Hát most egy kicsit meg vagyok illetődve, mert elég sokan vagytok, akiknek nem feltétlenül jött be a kinti élet!:( Ezt sajnálom!
Mi pár hónapja határoztuk el, hogy lépni kell, mindenképp innen el kell menni, mert csak rosszabb lesz, jobb tuti nem!
Persze mi is tisztában vagyunk azzal, hogy akár hová megyünk, sehol nem lesz könnyű, mindenhol dolgozni kell, ahhoz, hogy az ember meg tudjon teremteni magának egy biztos hátteret, de...!!!!
Valahogy én úgy képzeltem, hogy ha kimegyünk és van munkánk, akkor nem lesznek anyagi gondjaink, nem úgy mint itthon, hogy az ember dolgozik mégis csak az adósságát halmozza fel és nem hogy előre haladna, inkább egy helyben toporog sőőőt, visszafelé halad és szegénységbe kényszerül!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mire kell odafigyelni, mivel kell vigyázni, ha Németországba szeretnénk költözni, hol lehet elrontani?
Köszönöm szépen a válaszokat előre is! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25978 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csevegő

Ancsi82 írta: Szeretnék tanácsot kérni, hogy mire kell odafigyelni, mivel kell vigyázni, ha Németországba szeretnénk költözni, hol lehet elrontani?

Először is semmivel sem könnyebb mint Mo.-on mert itt jóval kevesebb a támogatás.

Ha rám hallgatsz, akkor a következőkre ügyeltek mielőtt elindultok:
1./ Feltétlenül tanuljatok meg közepesen németül. Itt nem a vizsga a fontos, hanem a verbális (kommunikációs) képesség! Jó beszéd és értés, olvasás. (Nem baj ha nyelvtanilag rossz, csak menjen!) A többi az jön magától!
2./ Legyen egy-két kapós szakmátok: hegesztő, kamionos, lakatos, marós, esztergályos, ápoló(nő), gépészmérnök, vegyészmérnök, villamosmérnök, targoncás, stb.)
3./ Ha az első két pont meg van, akkor még egy kisebb indulótőke is kell. Számolj személyenként 1500€-t! (A gyerek is annyi) Ez azért kell, mert munkát szállást és sok más dolgot kell elintéznetek s csak jó 1 hónap múlva lesz lé, ha van munka! (Rendszerint tovább tart a munkakeresés.) Számitsatok 3 havi kaucióra (lakbér) és nem kevés az ingatlan közvetitő dija, ha nem magatok kerestek kérót!


Ha mindez meg van, akkor keressetek magatok munkát és nem foglalkozzatok olyan közvetítőkkel amelyek előre kérnek különböző "költségfedező" dijakat, összegeket, stb. Soha semmit előre ne fizessetek ki. Na, innen már csak egy kis szerencse és szorgalom kell. Ezután már könnyebb lesz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ancsi82

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #25999 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Csevegő

Ancsi82 :woohoo:

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mire kell odafigyelni, mivel kell vigyázni, ha Németországba szeretnénk költözni, hol lehet elrontani?

1) mindenre oda kell figyelni!
2) mindenre kell vigyazni!
3) mindenhol el lehet rontani!
Remelem valaszaim segiteni fogjak kiutadat. :woohoo:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26006 Írta: Ancsi82
Ancsi82 válaszolt a következő témában: Csevegő

Hát ebben biztos lehetsz, rettentő hasznos volt mindhárom!
Köszönöm szépen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!