Csevegő

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20681 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Csevegő

Haga78 írta: Sziasztok!Új vagyok az oldalon,de nagyon sok hasznos dolgot találtam már.Mi most költözünk ki párom már kint van.Én félek egy kicsit,pedig a családból én beszélem a nyelvet. Más is ideges volt,vagy vártátok a kinti életet?

Ez érdekes. Mi annak idején attól féltünk, hogy a gyerekeknek nem tudunk megfelelő
jövőt és képzést, valamint lehetőségeket biztosítani otthon és ezért indultunk el!
Nálunk mindig forditva volt. Mi nem az újtól, s az ismeretlentől féltünk, hanem
attól ami már van, illetve volt! Az újat mindig lehet befolyásolni, irányitani s minden
tőlünk függ! Amiben már benne vagyunk, vagy elmúlt arra nem lehet hatni. Ami
van azt tudjuk, hogy milyen ezért néztük mindig optimistán és félelm nélkül a
jövő elé. Jobbra mindig lehet csinálni, s ez volt a célunk. Ettől soha nem féltünk,
igaz irgalmatlan nagy volt (és még ma is!) az önbizalmunk!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20708 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csevegő

laolaj írta:
Ha kicsit magam alatt vagyok, kiülök és leskelődök, ha az idő is engedi!!! ;)


A látvány kárpótol.

Ezt a panoramat hol fotoztad? Ez az ami hianyzik errefele E-on.. Az "unalmas" nemetalfold. Marmint tajkepileg..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20709 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Csevegő

DECOTEXT írta:

Haga78 írta: Sziasztok!Új vagyok az oldalon,de nagyon sok hasznos dolgot találtam már.Mi most költözünk ki párom már kint van.Én félek egy kicsit,pedig a családból én beszélem a nyelvet. Más is ideges volt,vagy vártátok a kinti életet?

Ez érdekes. Mi annak idején attól féltünk, hogy a gyerekeknek nem tudunk megfelelő
jövőt és képzést, valamint lehetőségeket biztosítani otthon és ezért indultunk el!
Nálunk mindig forditva volt. Mi nem az újtól, s az ismeretlentől féltünk, hanem
attól ami már van, illetve volt! Az újat mindig lehet befolyásolni, irányitani s minden
tőlünk függ! Amiben már benne vagyunk, vagy elmúlt arra nem lehet hatni. Ami
van azt tudjuk, hogy milyen ezért néztük mindig optimistán és félelm nélkül a
jövő elé. Jobbra mindig lehet csinálni, s ez volt a célunk. Ettől soha nem féltünk,
igaz irgalmatlan nagy volt (és még ma is!) az önbizalmunk!

Hmmm. Ezzel valahogy en is igy vagyok. Ijesztobb az a gondolat, ha az ember egy "valtozatlanban" ul, meg akkor is ha az par evvel azelott meg alom volt:) Az uj dolgok meg egyreszrol erosen motivaloak, izgalmasak, masreszrol viszont stresszes. Legyozni ezt a stresszt viszont hihetetlen onbizalmat ad es "gyozelmi" erzest:) ill. kinyitja a vilagot az ember elott. Ezt meg tudom erteni, ellenben nagyon sok ember ezt nem igy eli meg, sot pont forditva! Nekik biztos nehezebben megy a valtas es nem biztos, hogy jol fogjak kulfoldon erezni magukat hosszabb tavon! Ez is benne van, de amig nem probalja az ember nem tudhatja:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20784 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Hage78!
Én ugy gondolom valakit vagy elvarázsol elsőre ez a nyugodtság ami itt van és rögtön megszokod vagy lehet itt is mindig agyalni.Problémák mindig és mindenhol vannak és lesznek is csak szerintem az a nem mindegy hogy milyen környezetben vagy.Én 5 éve élek kint szépen a család is utánunk jövöget.Szerintem Magyarország után ahol kiszivják a véredet is "meg lehet szokni" nagyon meg.Pedig én otthon sem éltem rosszul.Kivánok neked sok sikert és kitartást.Majd meglátod nem olyan "rossz itt".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21098 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Erika!
Nálunk fordítva van a férjem van Karlsruhéban én meg nagyon szeretnék utána menni,mert nagyon nehéz egyedül maradni.Sajnos semmi nyelvtudásom nincs,tudnál tanácsot adni,Te hogy indultál neki?
Köszi előre is a tanácsokat!

Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • heidi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21161 Írta: heidi
heidi válaszolt a következő témában: Csevegő

Szia Rian, mi augusztusba költözünk Karlsruheba hét éves kisfiammal, férjem két hét mulva indul, egy barátunknál fog lenni még nem talál munkát. Érdekelne hogy a te férjednek mik a tapasztalatai. Csak h tudd , én sem igazán tudok németül, amikor kimegyünk, megkérvényezem a vhs tanfolyamot, 1eu/ora, meg aztán majd meglátod a nyelvtanulás akkor megy a legjobban, amikor német nyelvterületen élsz. Várom válaszod!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!