Nővérként Nittenau-ban

Több
12 éve 1 hónapja #16390 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok,

köszönöm, akkor folytatom. :)
Hát, az élet nem egyszerű...

A próbanapom megvolt, ez egy szemészeti osztály. Személyes okokból a szemészet közel áll hozzám, illetve egy stresszes kardiológia után képet akartam kapni, hogy milyen lehet egy nyugodtabb területen dolgozni.

Az első problémám az volt, hogy a főnővérr épp szabadnapos volt, pedig nekem fontos lett volna, hogy megismerjem a leendő főnököm.
Napközben az egyik nővért megkérdeztem, hogy mi a véleménye a főnővérről, azt mondta, hogy inkább nem mond semmit, döntsem majd el én, de a mosolya, hangsúlya elárulta, hogy ez azt jelenti, hogy jót nem tud mondani, rosszat meg inkább nem akar...

Az osztály 26 ágyas, de ebből kb. 3 hete 6 ágy onkológiai ágy... Azt hittem először, hogy ez szemészeti onkológiát takar, de nem... Egyszerűen az onkológián kevés a betegágy, így 6 beteget a szemészeten fektetnek. Ahogy láttam, a nővérek nem igen örülnek ennek a változásnak...

Ami igen érdekes, hogy az osztályon egyetlen nővér sem dolgozik teljes állásban! Kérdeztem mi az oka, azt mondták, hogy mert nagyon megerőltető lenne, van hogy havonta akkor 23 napot is dolgozni kellene... Hát kicsit csodálkoztam, mert nekem ez természetes, másrészt azért a szemészet nem épp a legmegerőltetőbb osztály.
Bár az tény, hogy sok dologra, amire az egyetemi klinikán külön személyzet volt, itt az ápolók csinálják. Pl. ebédosztás ill. ebéd után a tálcák begyűjtése, vagy épp itt a beteget a műtétre szintén az ápoló tolja az ággyal a műtőbe és visz vissza az osztályra műtét után.

Ami még érdekes, hogy a délutános műszak 13:00-20:30-ig van (a reggeles 6:00-13:30-ig),
20 órától éjfélig pedig mindig valaki Aushilfe van az osztályon 4 órában, viszont éjféltől reggel 6-ig nincs ápoló az osztályon!! Ez idő alatt a szemben lévő osztályon -plasztikai és kézsebészet - dolgozó ápoló néz rá a szemészeti betegekre is szükség esetén...
Nekem ez negatív, mert ha nem is mindig, de szerettem volna éjszakai is dolgozni.
Egyrészt pótlék miatt, másrészt ha már valaki havonta 2 éjszakát dolgozik, akkor évente plusz szabadságok járnak.

Mindent összevetve, mikor eljöttem, úgy éreztem, hogy a kardiológia jobban tetszett.
így, kértem gondolkodási időt a mai napig.

Bár aztán rájöttem, hogy nincs választásom. Itta szemészeten azonnal kezdhetek, míg a kardiológián csak a diplomám honosítása után, az meg ki tudja mikorra lesz meg, én pedig már dolgozni akarok

Így tegnap bementem a kardiológiára, hogy elmondjam a főnővérnek, muszáj a másik kórházat választanom, bár szívem szerint náluk dolgoznék, de anyagi okokból nem engedhetem meg magamnak, hogy még 2-3-4 hónapot várjak, mire végre honosítják a diplomámat.
Rázta a fejét, hogy nem hiszi el, hogy ha másik kórházban már dolgozhatnék a honosítás nélkül segédápolóként, akkor ezt náluk nem lehet... Mondta, hogy ennek utána jár, keres valaki illetékesebbet, és felhív...
Délután aztán hívott a pasi, akinél az interjún voltam és aki mondta, hogy a honosításig várnunk kell a munkakezdéssel, mert törvényileg csak szakképzett ápolókat alkalmazhatak ápolószemélyzetként, hogy képzeljem, náluk is van lehetőség mégis, utána érdeklődött, már a honosítás előtt munkába állhatok Helferinként... NAHÁT.

Őszintén szólva fogalmam sincs mi volt ez a kavarás, talán arra számítottak, hogy várni fogok és nem megyek el máshova dolgozni, de most hogy látták, nem várnék, így úgy döntöttek, hogy menjen így a dolog, szükségük van ápolónőre... Nem tudom.

Így ha minden jól megy, akkor április 1.-től kezdek az egyetemi klinika kardiológiáján, Krankenpflegehelferin státuszban, aztán amikor közben megtörténik a honosítás, áttesznek Krankenschwesterbe.

Ma még volt egy fealadatom, elég rosszul érintett, fel kellett hívnom a másik kórházat, hogy nem őket választottam...
Remélem jó döntést hoztam, ezt majd az idő dönti el.

Biztos, hogy kimerítőbb lesz a kardiológia, de egyben érdekesebb is, és sokkal többet tanulhatok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16394 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

astarta írta: Ma még volt egy fealadatom, elég rosszul érintett, fel kellett hívnom a másik kórházat, hogy nem őket választottam....

Ne zavarjon a döntés. Ök is szivbaj nélkül bucsuztak volna ha találnak helyetzted mást, még ha szóban már igérgettek volna is.
A kardiologián legalább nem szivbaj nélkül történik ilyesmi :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16435 Írta: Spayki
Spayki válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok!

Most regisztráltam az oldalon, szeretnék információkat kapni Nittenau-ról, milyen tapasztalatok, vélemények születtek a helyről. Elolvastam az eddigi oldalakat, nem sikerült kivennem, kinek van személyes tapasztalata ez ügyben.
Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16480 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Spayki!

Én itt élek a párommal NIttenauban.
Helyrajzilag nagyon szép helyen fekszik. Szinte Bajorország közepe:)
Csendes kisváros. ÉS isteni pizzákat lehet itt kapni:D
Amúgy mire vagy kiváncsi?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16600 Írta: Spayki
Spayki válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia!

Diplomás ápolónői végzettségem van, jelenleg is Németországban dolgozom a Hausengel-lel, szeretnék váltani. Láttam hirdetést Nittenauba, jelentkezni is fogok (ha nem beszéltek le róla), amikor hazamegyek, szeretnék oda bekerülni. Nekem kicsit gyanús volt, hogy már több mint fél éve látom a hirdetésüket és emiatt akartam valakivel beszélni róla. Mennyire megbízható? Mire számíthatok? Jelenleg egyedül indulnék neki.
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál.
Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16603 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Spayki!
A munka megbízható. Unatkozni nem fogsz mellette az tuti. Én (Anikó) személy szerint megszoktam, beilleszkedtem és mondhatni szeretem is. Hirdetés van mindig, még emberhiány van, ami annak is betudható, hogy kijönnek olyan emberek, akik azt hiszik, hogy egy neurológián vagy egy idős otthonban nem kell feneket mosni:), vagy pedig nagyobb városba települnek. A környéket meg imádom. Ha kerestem volna se találhattam volna szebb vidéket Németországban. Nyugodt, csendes, hegyes, dombos, völgyes, tele folyókkal, tavakkal. Kollegalitás, főnök, beosztás területenként változó. Erről nem sokat tudok mondani. Ahol én vagyok, ezekkel sincs semmi gond. Ha egyedül jössz, akkor anyagilag is sokat lehet spórolni a szálláson. Sok sikert akárhogy is döntesz. Üdv.: Anikó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!