Nővérként Nittenau-ban

Több
11 éve 11 hónapja #18650 Írta: Brigi49
Brigi49 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Astarta és Mindenki!
Olvastam a hozzászólásokat, és le vagyok döbbenve, hogy sokan azt hiszik, nyelv és szakmai tudás nélkül dolgozhat Németországban,és persze jó pénzért. Én tavaly május 1.-ével Nittenauban kezdtem egy Idősek Otthonába, társalgási szinten beszéltem akkor németül, képzett ápolónőként, de Annerkenung nélkül. A fizetésem a béka segge alatt volt, a munka rettenetes nehéz, a társaság szőrnyű. ott is hagytam őket 2 hónap után...Most egy nagy városban vagyok, privát Idősek Otthonában, egy olyan társasággal dolgozom, hogy kívánni sem lehet jobbat, és examiniert Pflegefachkraft-ként...de, Annerkenung nélkül, nagyon-nagyon jó fizetéssel. Igaz, állandó éjszakás vagyok, de megéri a kemény munka, mert a fizetésem nagyon jó, és éjjel igaz, megszakadunk a pfegeassistentinnel, a 11 óra alatt, de nincs az az őrült stressz mint a frühdienstben. Na, és persze a szabadnap is több jár....Nyelvtudás...én már nagyon jól beszélek, minden nap tanultam és tanulok otthon is, de még az első helyemen voltak még nyelvhiányosságaim, és nagyon kínos és kellemetlen ha nem érted mit akarnak, vagy Te nem tudod megértetni magad. nem beszélve a felelősségről..Szoval aki készül Németországba dolgozni, az igenis tudjon alapszinten németül, hogy a helyzeteket meg tudja oldani, ne várja el mástól, hogy őt értsék meg.

Egyébként jó választás volt kijönni, össze sem lehet hasonlítani a két életmódot....
S
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Juditka, Krisztina70

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18651 Írta: Brigi49
Brigi49 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Astarta! Pontosan 1 éve dolgozom kint, Idősek Otthonába. Végzett nővér vagyok, a bizonyítványom lefordítva, és dolgozhatok Annerkenung nélkül, mint examiniert Pflegefachkraft. Egy kikötése volt az intézet vezetőinek, hogy most májusban legyen elintézve az Annerkenungom....Igen, de fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá, vagy ezt nekem a munkaadóm is kérheti, ha ragaszkodik hozzám???
Kérlek oszd meg velem az információkat, ha tudod mit hogyan kell intézni...
Köszönöm: Brigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 11 hónapja #18660 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Brigi,

az "Ápolónői végzettség honosítása" c. topikban megtalálod kérdésedre a választ.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19651 Írta: Spayki
Spayki válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok!
Június 3-án utazom ki Nittenauba, sikerült egy helyet megszereznem :) ! Kezdek izgulni, remélem sikerül hamar találkozni a már kint lévő magyarokkal.
Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19832 Írta: Gretamail
Gretamail válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot...a kérdéseket,és válaszokat is.....és én is..ill a kolléganőim is erősen gondolkodunk,hogy innen el kell menjünk, ha azt szeretnénk hogy a munkánkat tisztességesen megfizessék.
26 éve dolgozom szakápolónőként /Kardiológia, Diabetológia, Belgyógyászat...+1 év Rheumatológia, mozgásszervi rehabilitáció /és tulajdonképpen mindent láttam már ...talán többet is mint szerettem volna....
Nem félek a munkától, szeretem a szakmámat, a betegeket.,az embereket......viszont olyan szinten van elegem a hitegetésekből a hiábavalóságból...abból hogy hivatástudatból kell eltartanom, a családomat......hogy mostanra, akár takarítónőként is kimennék , csak el innen.
Becsaptak, elárultak minket.... én már nem hiszek senkinek....:(
Láttam a Nittenau-i álláshirdetéseket.....és kiváncsi lennék,felvennének e oda dolgozni....ill.
szivesen kimennék pár napra megnézni az ottani munkát, helyet....kipróbálni magam.
Szakmai tapasztalatom óriási, nyelvtudásom viszont közel nulla...../tanulom a németet/.
De nem vagyok elveszett ember...nálam lehetetlenség nincs csak tehetetlenség..../a jég hátán is megélek ha arról van szó/.....
Minden segítséget, tapasztalatot, megköszönök.
üdv. Margó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19840 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Margo!
Jol kepzett növerre sok helyen szükseg van. Talalhatsz olyan helyet is, ahol van nyelvtanfolyam. Jobb lenne neked, ha a kepzettsegednek megfelelö helyet talalnal. Anyagilag, es a munka szempontjabol is jobb lenne - szerintem. Több helyen talalsz az oldalon linkeket, ahol kereshetsz ilyen allasokat is.
Es attol meg megnezheted Nittenaut is, ha több vas van a tüzben, az jobb, mint egy sem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!