Nővérként Nittenau-ban

Több
12 éve 2 hónapja #15993 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Erre én is kíváncsi lennék.
Jól értelmezem, hogy ezzel az összeggel elégedetlen vagy?
Ez a nettó melyik adóosztállyal jön ki nálad?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15996 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Zsuzsa!
Azt javaslom, olvass vissza a forumon, akkor eleg sok kerdesedre valaszt kapsz.
Honnan vetted, hogy a sürgössegin es a kardiologian dolgoznank?
Ennyi rengeteg kerdessel talan ahhoz kellene fordulni, aki a munkat közvetiti neked.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16010 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok!
Nem vagyok elégedetlen! otthon havi 110.000 Ft-om volt.De van ahol többet fizetnek, (magán idősotthonok) ezért a munkáért itt Németországban.
Lohnsteuer: 1 -es a kategóriám.
Legjobban keresnek itt a művesések és az intenzívesek de lehet menni segédnővérnek is a kórházakba ha már beszéled a nyelvet akkor leszel Krankenschwester.
Svájc sokkal többet fizet oda nagyon jó német kell de ott drágább is az élet.
Szóval kalandozhat az ember lánya szerteszét a nagyvilágba.
Én 30 évvel ezelőtt Líbiában dolgoztam.
Amim van azt mind külföldi munkával szereztem.A magyar állam nem becsüli meg a szakdolgozóit!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16011 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Csak így tovább Zsuzsa! Így kell felkészülni! és tanulj és tanulj...ha kijössz akkor se állj le.
Életkorod jó, az enyém 53 ,mégis itt vagyok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsa76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16056 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Eva10!

Elöszőr is megköszöném astartanak a webhelyeket és kiszelnek a biztatást.

Astarta írta, hogy kardiológián tölti a praktikumát. Az ambuláns betegellátásról meg valamiért reflexszerüen a sürgősségi ellátás jut eszembe. Ráadásul eü. középkádernek gondoltalak, pedig a praxis szónál egypillanatra gyanakodni kezdtem, de elhessegetem magamtól a gondolatot, hogy nem középkáder vagy. Gondoltam biztos német országba nővéreknek is van praxisuk. Gondoltam valami hasonló lehet a felállás mint a bábáknál. Bocsi.

Hozzátartozóm él kint. Házastársa német. (Direkt írok ilyen homályossan, mert kicsi ez az ország és még vissza fogok menni a szakmámba dolgozni kb. fél évet, hogy viszarázódjak a munkába. Mi felénk meg nem csípik ha valaki ugródeszkának használja a munkatársait, munkahelyét. )
Ő szeretné ha kimennék - mármint a hozzátartozóm- és a kezdetekben lakhatnék nála. Csak nagyon elő kell készülnöm, hogy minnél hamarabb önállosódjak, mert nagyon hülye a házastársa.
Én is dolgoztam No.-ba (nem eü.ben és magyar volt a főnök) és nem találkoztam ennyire idegbajos némettel mint a házastársa. Sőt megkedveltem a német emberket. A tisztaságot az utcán, azt, hogy az autot nem kell lezárni a bolt elött, a gyerekek előre köszönnek, sétálok az utmentén gyalog, és megáll a német megkérdezi, hogy mi a baj, mondom "nix ferstéen", tovább kérdezi, hogy baj van az autóval?
Próbál segíteni, nem érdekli, hogy nem beszélem a nyelvét. A hivatalban nem vágnak pofákat, próbálják megérteni mit akarok, lassaban beszélnek stb.

Röviden: nem közvetítőn keresztül menék ki, de jó lenne tudni a munkakörülményeket (munkarend,szabadnap), hogy gyermekemmel a hónom alatt megtudom-e a hozzátartozómmal szervezni az életemet. És csak időnként, ha a munkaidőm olyan, megkérni, hogy rendezze a gyermekemet. Oviból elhozni ....stb. Magyarul be tudom-e vállalni a dolgokat illetve, hogy be akarom-e vállalni a dolgokat. Ilyen áron, hogy amig a hozzátartozóméknál lakom, hallgathatom - meg persze a kisgyermekem- ahogy kiabál az a pöffeteg gomba.

Úgy, hogy kérek mindenkit, hogy ha tudnak akkor vállaszoljanak az elöző kérdéseimre, amiket még kiegészítenék a továbbiakkal:
- nekem mindig probléma volt az étkezés a munkahelyen. Talán nem álltam ki magamért ezért aztán nem foglakoztak vele, hogy du. 2-kor még nem ettem, reggel 7-óta. Ezúton szeretném megkérdezni, hogy általánosságban jellemző, hogy hagynak időt az étkezésre?
- valmint mi a helyzet a dohányzással? No.-ba is vasököllel csapnak le a munkahelyi dohányzásra? Vagy nem lesz gond vele, mert úgy sem lesz időm munkaidőbe cigizni...

Egyszóval várom mindenki munkahelyéről a beszámolókat. Nővérekét és ha esetleg olvassa műtősnő, az ő/k tapasztalait is.
Csocsss! (ahogy lengyelek mondanák....)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16080 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Zsuzsa,

általánosságban nem tudok nyilatkozni, csak erről az osztályról, ahol vagyok.
6:30-tól van a reggeles műszak, 14:30-ig.
Kb. 9:30-kor gyűlnek össze a nővérek a konyhában reggelire, úgy kb. 10:00-ig van "reggeliszünet". Én kibírom 9:30-ig, hogy előtte nem eszek.
Az nővérek kapnak egy nagy táska mindenféle zsömlét reggelire, arról, hogy mit teszel bele, magadnak kell gondoskodnod.
Illetve reggeli után is mindig kibírtam míg haza értem, így igaz elég későn ebédelek, de hozzá lehet szokni. A késői ebéd miatt van, hogy vacsorát már nem is kívánok.

Cigiről nem tudok, mert nem dohányzom, fogalmam sincs, hogy akik igen, azok hogy csinálták, munka közben lementek-e cigizni valahová.

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!