Nővérként Nittenau-ban

Több
12 éve 2 hónapja #15640 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Kedves Szugya! Ide 2 éves suli és 1 éves tapasztalat kell! Meg legalább 1 bemutatkozás. Valamint akarat a fejlődésre, tanulásra. Nagy a hiány ide kinnt mindenhol! Igen csak viccelt. Bár azért már jó lenne, ha ő is keresne és tényleg lehetne spórolni meg élni és élvezni azt, amit otthon nem lehet...a pénzt! (Anikó)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15641 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

mozgatomi!
Ha nálunk is így működne akkor a Kedves már éhen halt volna:))) (Anikó)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15652 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szugya írta: Hát szerintem is vicc, de az is érdekelne,hogy hogy tudtatok szerződést írni

A munkaszerzödések ezen a szinten elöre meg lettek irva. Aláirni 150 nyelven tudunk mindannyian.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15655 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Kedves Attila BRD!
Nem kötözködni akartam, és azt sem gondoltam, hogy Nekik kellett kézzel megírni és megfogalmazni a szerződést, de ha nem beszélnek németül tudták-e, hogy mit tartalmaz? Vagy mindegy?
Csak ennyi!
Ja, aláírni tényleg mindenki tud... ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15667 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Akkor valamennyire mégiscsak beszéltél, ha nem is helyesen :) Az ügyintézés és az elhelyezkedés dologgal úgy vagyok, hogy saját magam szeretném elintézni, segítséget persze elfogadnék ha lenne, de nem abban bízom, hogy majd valaki felkarol :) Mi is ketten megyünk majd, szerintem így könnyebb mint egyedül (nekem legalábbis). Itthon "csak" két családtagot hagyunk és két cicát, de majd egyszer ők is jönnek velünk :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15670 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szugya írta: Kedves Attila BRD!
Nem kötözködni akartam, és azt sem gondoltam, hogy Nekik kellett kézzel megírni és megfogalmazni a szerződést, de ha nem beszélnek németül tudták-e, hogy mit tartalmaz? Vagy mindegy?
Csak ennyi!
Ja, aláírni tényleg mindenki tud... ;)

A Tarifgebundene állásoknál ugyis mindenki egységszöveget kap.
Apolóknál szerintem nincs Extrawurscht, nem fognak mindenkivel sakkozgatni.

Egy szerzödés csak arra van, hogy a törvényes/általános szöveget a munkajogban kiegészitsék vagy felülirják (ha szabad). Minnél rövidebb a szerzödés annál jobb. Elvileg elég e munkakör megnevezése és a tarifa ill. jövedelem fixálása. A Munkajog a többit böven fedi.
de.wikipedia.org/wiki/Arbeitsrecht_(Deutschland)
Majdnem minden szakmára van minta-szerzödés. A legtöbbje azt veszi és max. kiegésziti. Ezeket a kiegészitéseket érdemes megnézni ha van egyáltalán.
Itt angolul+németül:
www.frankfurt-main.ihk.de/recht/musterve..._standard/index.html
Itt Minijob-ra (400 eur)
www.minijob-zentrale.de/DE/Service/Downl...Mustervertrag_PH.pdf
Itt egy kommentárokkal:
karriere-journal.monster.de/beruf-recht/...uck-mit/article.aspx

mindenre találni példát ha tudja az ember mit keres....... de az a nehezebb a dologban, ha még sose csinált ilyet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!