Nővérként Nittenau-ban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15856 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia astarta!
Nem celozgattam semmire, ertsd szo szerint, amit irtam.
Jo neked, ha csak a nyelv a nagy kihivas. Nekem voltak nehezsegeim az itteni betegellatassal is, amig meg nem tanultam. Legalabbis az ambulans ellatatasban nagyon sok az adminisztracio, es egy resze nem könnyü. ha mar tudja valaki, akkor OK, de addig...
Tartom a velemenyemet, hogy fontos lenne.
De a te praktikumod.
Egyebkent nalam praktikum alatt azt csinal a praktikans, amire kepes - persze egy hataron belül. Ki többet, ki kevesebbet.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15899 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Ahol végül dolgozni fogok, ott természetesen megfogom tanulni, betűről-betűre, amilyen gyorsan csak lehet, ez nem is kérdés.
De egy 2 hetes praktikumnál muszáj sorrendet felállítani, és nekem a praktikumra, ahogy írtam, alapvetően, illetve első lépésben a szakmai dolgok felfrisítése miatt van szükség.
Ma egyébként volt ideje a nővérnek, aki mellé be voltam osztva, hogy megmutassa az írásos dokumentációt is, illetve pl. hogy hogy lehet a gépben laborkérést feladni.
Megy ez lépésről-lépésre.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15954 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Eva10 és asarta!

Kivácsian olvasnám, hogy a továbbiakban hogyan boldogultok. Én is MAJD szeretnék kint munkát válalni. Jelenelg GYES-en vagyok. Másfél éves a gyerkőc. Tehát még van kb. 1,5 évem.
Műtősnőként dolgoztam javarészt, mikor végeztem az eü. szakközépben, kb. fél évet dolgoztam osztályokon a felnőtt szakápolói gyakorlataimat töltöttem le, tehát mint nővér nincs gyakorlatom.
Kint is műtősnőként szeretnék dolgozni. Gondolom kiválló nyelvismeret szükségeltetik hozzá.
Ha jól értettem a sürgősségin és a cardiológián dolgoztok.
Arra szeretnélek megkérni titeket, hogy tájékozódjatok, ha már sikerültbeilleszkedni, hogy mik lennének az elvárások, ha műtősnőként mennék ki.
Légyszives érdeklődjétek meg, hogy pl. milyen munkaidőben és munka rendben dolgoznak,
hány órás munkaheteik vannak. Hogy van megoldva az ügyeleti rendszer? (Mo.n 7-15 ig dolgoztunk, és aki ügyeletes volt, az még maradt reggel 7-ig...)
Ha bekerül oda valaki van-e valami betanulási szakasz. Mielött az ember beáll a mütőasztal mellé.(gonolom, hogy van...)
Milyen iskola kell hozzá.Pl.: elég-e magyar műtős szakasszisztens iskola, amit még az OKJ
-s idők elött végeztem el. Kell e MESZK tagnak lenni. Mert ugye itt Mo.n 5 évente a működési engedély megujításához kredit pontokat kell gyűjteni (gondolom a nővéreknek is) .
Valahogy próbáljátok meg kipuhatolni, hogy műtősnőként magasabb fizetést kap-e az ember, mint nővérként. Vagy pl. ha öregek otthonában dolgozik valaki az általában keveseb keres-e mint az osztályos nővérek?
Milyen a munkahelyi légkör? Nagyobb-e a feszkó, mint Mo.-n. Eü.-ben szokás-e üvöltözni a beosztottal? (Máshol ez a munka részét képezi....)
Érdekelne az is, hogy munkaközvetítön keresztül vagy magatoktól mentettek-e ki. Van-e esetleg olyan életkor, ami felett húzzák a szájukat és nem alkalmaznak szivesen. (Nyáron töltöm be a 36-ot.) Nem kérek pontos címeket, mert kinéztem már magamnak, hogy Németo. mely részére mennék.
Amit még szeretnék kérdezni, hogy hol lehet olyan szakkönyvet, szótárt venni, ahol a speciális német eü. kifejezések vannak egybe gyűjtve (nekem ez azért lenne fontos, mert a műszereknek a német neveit kellene megtanulnom pl. klammer, peán, lumnitzer, punch stb).
Előre is köszönöm és várom válaszotokat.
Addig is további jó munkát kívánok! Sok sikert!
Zsuzsa76
Ui.: tudom, hogy tartományonként eltérhetnek az előirások, de azért szerintem körvonalazódnának számomra a dolgok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15964 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Zsuzsa,

Éva bőrgyógyász.

Én diplomás ápoló vagyok, de a diploma után csak 2 évet dolgoztam otthon eü-ben, gyerekneurológán, majd az utóbbi 10 évben teljesen mást csináltam.
Én másfél éve vagyok kinn, azóta tanulom a nyelvet is, és én nem munka miatt jöttem ki, hanem mert német a férjem.
Mostanra éreztem úgy, hogy megérett arra a nyelvtudásom, hogy elkezdjek dolgozni, és mivel leghamarabb ápolónőként volt esélyem valami normálisabb munkára, mert abból nagy a hiány, így ebbe az irányba indultam el. Magamnak kerestem állást, a kórházak internetes oldalán.
Én is lassan 35 leszek, ez sehol nem gond szerintem.
A kevés tapasztalat miatt csinálom most munkábaállás előtt ezt a 2 hetes praktikumot, és igen, ez egy kardiológiai osztály. Nővérként biztosan találnál állást, nem lenne gond nálad sem, hogy ápolóként nincs gyakorlatod, legfeljebb neked is kellene előtte praktikumot csinálnod, a lényeg, hogy a papír meglegyen a végzettségedről.
Műtősnőként, ez az OTA itt kinn, (de.wikipedia.org/wiki/Operationstechnischer_Assistent) nem tudom, hogy elég lenne-e a gyakorlatod, vagy el kell ismertetni a műtősnői végzettségedet is itt kinn ahhoz, hogy ebben a szakmában dolgozz.
Erre szerintem csak az illetékes hivatalok tudnak választ adni, hogy hogy megy, hogy az otthoni műtősnői végzettséget van-e esély itt kinn OTA végzettségnek elfogadtatni.
Műtőnek nem igen vagyok a közelében, de ha sikerül valami információt szereznem neked a többi kérdésedhez kapcsolódóan, akkor megírom majd.

Amazonon találtam könyveket, bár igen borsos áruk van, de ezekben szerintem minden benne van:

www.amazon.de/Lehrbuch-f%C3%BCr-Operatio...id=1331132303&sr=8-1

www.amazon.de/Klinikleitfaden-OP-Pflege-...id=1331132303&sr=8-4


Öregek otthonában szerintem akkor lehet valamivel jobban keresni, ha privát intézményről van szó.

Szerintem a légkör változó, helytől függ, mint otthon is, és mindenhol máshol.
Ahol most vagyok pl. elég rossz a légkör, az ápolónők folyamatosan panaszkodnak, október óta új főnővér van az osztályon, azóta elég nagy a rumli... Most is ketten mennek el ápolónők, a harmadik megy nyugdíjba.
Kiabálás már volt, nem főnökkel, hanem 2 beosztott között.
Ezek a dolgok itt is csak úgy működnek, mint mindenhol máshol. :)

Üdv., A.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsuzsa76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15984 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok!

Én is nővérként dolgozom egy idős otthonban havi 1700 euró nettóért.Ebben van 7-8 éjszaka.
Tényleg nem unatkozom mert mindig van munka és kell is csinálni de ennyi pénzért?!
Otthon rákészültem "nyelvileg",itt pedig folytatom.
Itt 10 év munka kell a német nyugdíjhoz azt hiszem Ausztriában pedig beszámítják a magyar éveket is (a diploma megszerzése óta).
Lehetne menni Svájcba is! Akinek nem fűlik a foga a némethez az mehet angol nyelvterületre is
nővérnek.Rengeteg hely van mindenhol!
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15986 Írta: borex
borex válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

szia
én is készülök májusba idősotthonba dolgozni.Nem értettem ezt ?! hogy jó vagy rossz értelembe irtad.Megéri elindulni?Te melyik céggel mentél?És hogy érzed magad.Kérlek irj mert nagyon kiváncsi vagyok.
köszi szé napokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!