Nővérként Nittenau-ban

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15569 Írta: Tony
Nővérként Nittenau-ban téma létrehozva Tony által

Hol volt hol nem volt ,de nem is olyan régen két fiatal közalkalmazott gondolt egy nagyot s útra kelt Németországba. Azon belül Nittenauba.
Anikónak Ment ki egyedül, mert neki volt egyből munka , meg szállása. Én csak később mentem utána a bútorokkal.
Nyelvtudás szinte semmi:( De a PÁROM tökös csaj!!!! ( nem szó szerint:D )
Megállta a helyét, s ez a lényeg. KELL a Nővére. Ez most sem változott sőt.
JElen állapotban már a munka adó német nővéreket is felvenne. Eddig inkább a magyarokat részesítette előnybe, mert nem ment jól ment a szekere az intézménynek.
A fizetés korrekt. Igaz amíg nincs anermerkerung ( sosem tudom hogy kell írni... tudom google:) ) addig nem keres annyit mint egy német nővér.
Első lépésnek jó. Mi megtettük.

Itt jön a fekete leves.
Mesébe illő helyen élünk de munka az a közelben szinte semmi.
Nekem 4 hónapba telt mire találtam valamit, de nem kiabálom el( mc)

Ennek ellenére az asszony megtűrt, pedig havi 550 euro a lakás+rezsi. És még így is lehetett spórolni, nem sokat épp eleget ,hogy tudjunk egy autót vállalni. Amivel el tudok én járni dolgozni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15584 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia!

Nekem az az érdekes, hogy "szinte semmi" nyelvtudással el tudtatok helyezkedni- egyáltalán neki mertetek vágni Németországnak. Nem kötözködésképpen mondom, de én az erős középszintű németemmel még itthon vagyok, nyelvtanárhoz járunk ketten (barátommal) magánórára, és majd ezután megyünk. Addig is jegyzetelek a kis noteszembe, mit hol kell ügyintézni :) És ügyintézni németül (autóvételnél)? Elég nehéz lehetett.. Ahogy látom kicsi város (legalábbis annak tűnik Nittenau), pl. Regensburgban nem volt több munkalehetőség?

Sok sikert és kitartás! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15600 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia.

Igen, nem volt értelme otthon tanárhoz járni , mikor itt ingyen jobb szolgáltatást adnak:D

És igen megoldottuk, mindent el tudunk már intézni.

Régensburgban nagyon sok a munka, de amíg nincs autód addig nagyon nehéz lenne bejárni.

Merj cselekedni!
Persze voltak itt magyarok,s segítőkészek voltak.
Igazából 1 fontos dolog van : MERJ beszélni. Te is megérted otthon a kis kinaiakat:D
De a német kina az sem rossz:D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • WgD
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15606 Írta: WgD
WgD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Igen, némelyik teljesen érthetően beszél :) Rá vannak kényszerítve, hogy kommunikáljanak, meg hogy el tudjanak adni valamit.
Csak úgy indultatok neki? Úgy értem, hogy ismerősökön keresztül, vagy tök egyedül és már kint találkoztatok magyarokkal?
Van egy kis jegyzetfüzetem, abba irogatom mit hol kell majd ügyintézni, pl. Lohnsteuerkart :) Innen a fórumról veszem az infokat :) Lehet túlaggódom a dolgokat (nyáron mennénk ki), de szinte mindennel tisztában szeretnék majd lenni :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15608 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

WgD írta: pl. Lohnsteuerkart
.......... de szinte mindennel tisztában szeretnék majd lenni :)

Karte - Lohnsteuerkarte.
A föderációs felépitése az országnak majd gondoskodik arrol, hogy legyen min meglepödnöd :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15613 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Tony!

Minket is érdekel ez a Nittenau-i nővérállás,de mi a két kicsivel együtt szeretnénk kimenni.
Hogy állnak ott hozzá a cssaládos nővérekhez? Van valami tapasztalatok ez ügyben?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rozhor

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!