Nővérként Nittenau-ban

Több
12 éve 2 hónapja #15686 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Szia Szugya,

te nem vagy még kinn??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15687 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

"Apolóknál szerintem nincs Extrawurscht, nem fognak mindenkivel sakkozgatni.
"

Na ezt próbáltam már okszor DCT-nek elmagyarázni, de mintha falnak beszélne az ember. Szerinte csak úgy megy, hogy az ember odamegy valahova, és elkezd a fizetésről alkudozni...
De nem csak az ápolóknál van ez így. Valaki elmegy eladónak egy ützletlánchoz, pl. legyen DM, akkor mondja, hogy engem nem érdekel, hogy Önöknél az eladók egységes tarifarendszer szerint dolgoznak, én ennyit és ennyit érek, mert..., így ennyit és ennyit akarok...
Gondolom sokáig foglalkoznának velem pl. az Uniklinik-en, ha én elkezdeném sorolni, hogy nekik miért rám van szükségük, és miért nem annyit kellene fizetniük, mint ami a TV-L tabellában van, és ami szerint minden egyéb ápolót fizetnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15692 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

astarta írta: Na ezt próbáltam már okszor DCT-nek elmagyarázni, de mintha falnak beszélne az ember. Szerinte csak úgy megy, hogy az ember odamegy valahova, és elkezd a fizetésről alkudozni...


Ezt jó alaposan kiforgattad! No figyelj csak! Amikor ehez a céghez jöttem 12 éve ahol most vagyok és grafikusként felvettek az interjun az volt az első kérdésük, hogy milyen bérbeli elképzelésem van. Tehát nem ALKUDOZÁS volt hanem KÉRDEZTEK! Itt tehát van egy alapvető döntési lehetőséged! Vagy tudod az értéked, és akkor mondod azt amit én is: "minimum azt a bért kérem amim most van" (előző cág fizetése) de akkor nem időszakos szerődést kérek (-az az egy éves- vagy évenkénti hosszabbitások) hanem a próbaidő után, azonnal fix szerződés, vagy rátesznek 500 DM-et (akkor még DM volt) s akkor a próba idő után ők döntenek a szerződés e pontjában!

Nézd, én tudtam, hogy jó vagyok abban, amit kerestek! Közel 1 órán át diskuráltak (nélkülem), egy másik szobában, s utána amikor kijöttek azt mondták, hogy adnak plusz 150DM-et a mostani bruttomra, csak 1 hónap (!) próbaidő, és utána ha minden oké, fix szerződés!

Mint láthatod nem volt vita vagy alkudozás! Ennek a következő lehet a hátulütője: ha keveset kérsz akkor azt mondják, hogy sem önbizalmad, sem hozzáértésed nincs ezért nem is mersz sokat kérni, ha túl sokat kérsz, akkor nem tudják megfizetni (vagy nem akarják), esetleg magasan túllősz a többi (leendő) kolegád bérén! Ezért kell egy egészséges (mindenki tudja, hogy mennyit érek) nyilatkozat! Ez nehéz valóban, de szükséges! Egyébként lehet bagóért is dolgozni, vagy otthon maradni minimálbérért!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15702 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

DCT, értem én miről írsz, csak te nem érted amiről én, vagy néha mások. ;-)

Persze hogy vannak bizonyos cégek, főleg magáncégek, vagy multik, ahol bizonyos pozíciókban megy az, hogy az ember kialkudhat magának egy bizonyos fizetést.
Főleg olyan pozíciókban, amiben nem tömegével dolgoznak emberek a cégen belül. De ha már igen, akkor nem megy a dolog, nem fognak bérfeszültséget teremteni, meg plusz munkát csinálni azzal, hogy mindenkivel egyedi fizetést beszéljenek meg.
Épp ezért nem működik mindenkinél, és ez leginkább szakmától függ illetve a kiválasztott munkahelytől, hogy kérjen többet... Csak erre akartam rámutatni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15705 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

Sziasztok

En azt hiszem, DCT ugy gondolja - es azt is irja - hogy jo, ha valaki tudja, az adott helyen mit er a munkaja. Es nem kell többet kerni, de kevesebbet sem. Többet ugysem adnak,de nagyon kevesert csak akkor megy el az ember, ha nagyon meg van szorulva, es amint tud, es kepes ra, valtoztat is - szerintem legalabbis igy kellene.
A különbözö bertablakban meg lehet nezni - ilyen sok van az oldalon - hogy az adott helyen, az adott kepesitessel mi az atlag ber. De erdemes megnezni azt is, mit kinalnak hasonlo munkara az Arbeitsamtoknal a hirdetesek. Mert en is nagyon különbözö bereket lattam. Esetleg utanakerdezni, mennyit keresnek a többiek. Igy ki tud alakulni az adott munkara vonatkozo elkepzeles. Es: szerintem ezt kell aranyositani azzal, hogy itt Nemetorszagban valosznüleg az elejen sem a nyelvet, sem a szaknyelvet, sem az itteni szokasokat nem ismeri ugy az ember, ezert valoszinüleg az elejen kevesebb lehet a bere. Mert hiaba diplomas növer valaki, es tud ezer dolgot,ha nem ismeri az itteni betegellatasi szokasokat, a dokumentaciot, stb, amit az itteni növer diploma nelkül is tud, amikor vegez. Ugyanis a növer a kepzese soran a het 3 napjan dolgozik, es 2 napot van iskolaban.
De el tudok kepzelni pl olyan megallapodast, amiben benne van, hogy az elejen kevesebb a ber, de x idö utan, ha mar tudja, ami elvarhato, a ber a többi hasonlo kepzettsegü es munkakörühöz hasonlo lesz.
En azt gyanitom, DCT azert a sajat esetet irta le, mert azt ismeri. Nem irhatja le a maset, mert azt nem ismeri. En is a sajat esetemet irtam le regebben, amiböl ugyanez latszik, elöször tanultam az ellatas menetet es az itteni szokasokat - szakmai hianyossagaim nincsenek, nem voltak, aztan keves penzert dolgoztam, most meg mar megfizetnek. Ugyanis most mar a sajat praxisom is megy, es csak bedolgozom idönkent, es ha nem adjak meg, akkor nem csinalom....
De ha valaki meg van szorulva, akkor bizony kevesebbert is elmegy - ahogy en is mentem -..., de akkor is jo, ha tudja, mit er a munkaja.

sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #15707 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nővérként Nittenau-ban

astarta írta: DCT, értem én miről írsz, csak te nem érted amiről én, vagy néha mások.Persze hogy vannak bizonyos cégek, főleg magáncégek, vagy multik, ahol bizonyos pozíciókban megy az, hogy az ember kialkudhat magának egy bizonyos fizetést.



Na, még egyszer!

NEM ALKU! ŐK KÉRDEZIK, TE VÁLASZOLSZ !


Aztán vagy tetszik nekik vagy nem, vagy elvállalod vagy nem! Az alku
az ha diskorálsz, hogy mi mennyi, meg hogy adjanak esetleg,
vagy mi lenne ha.... Itt konkrét összeget kérdez a munkaadó,
aztán ők is mondanak egyet neked. Kész! Nincs vita, csak döntés
a részedről!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!