Értelmetlen politizálás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29437 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Heditta írta: és akkor most emelj ki egy szót vagy egy mondatot és köss bele és aztán megint beszélgetünk majd az értelmetlen semmiről.... végül is nő vagyok, jól el tudok beszélgetni a semmiről


Eléggé figyelmetlenül olvasgatod a beírsaimat! Azok az "értelmetlen kritikák és belekötések" 99%-ban arról szólnak amikor valaki "mossa kezeti" s azt állítja, hogy ő maga nem tehet semmiről. Mindig a politika, a gazdaság, a szomszéd, a rendszer, az EU, az új Pápa, vagy a volt csopaki úttörőtáborban szunnyadó tárborzűz tehet mindenről. Ő bizony mindent jól csinált! Na, ekkor van az a helyzet, amikor a vérnyomásom felmegy, "pumpálok" mint a májusi cserebogár, és elismerem, nem mindig barátságos a válaszom! Ezért kellene itt a politikával foglalkozni >> pro és kontra. Ütköztetni a nézeteket, s az otthoni egyre jobban terjedő EU utálatot (gyűlöletet?) kielemezni! Tudod, van egy két ismerősöm Mo.-on akik pl. csak a HIR TV-t nézik és vannak akik a neten csak a kurucinfón vagy az indexen lógnak és nem hajlandók globálisan információt olvasni. Igy természetesen csak egyoldalú lehet a véleményük is!

Fura: pl. a Kálmán Olga által vezetett "Egyenes beszéd" műsorába a fideszi politikusok megtagadják a szereplést pedig állandóan kapják a meghívásokat! Én ekkor azt kérdezem, hogy miért? Mitől félnek? Persze sok mást is felhozhatnék, de akkor méghosszabb lenne ez az "éretlemetlen politizálás"!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29448 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Szia DCT!
:wait: Politizálás címszó alatt sok mindenről lehet beszélni, részemről most letisztáznék előbb egy fontos részletet...az egyén felelősségét!
Nagyon sokszor hangoztatod te is és még pár itt élő "öreg", hogy mi akik nyüszögünk a helyzetünk miatt azért kizárólag csak mi vagyunk a felelősek. Az, hogy nekünk most rossz azt magunknak köszönhetjük, ahogy írtad is a kommentedben:

" Azok az "értelmetlen kritikák és belekötések" 99%-ban arról szólnak amikor valaki "mossa kezeti" s azt állítja, hogy ő maga nem tehet semmiről. Mindig a politika, a gazdaság, a szomszéd, a rendszer, az EU, az új Pápa, vagy a volt csopaki úttörőtáborban szunnyadó tárborzűz tehet mindenről. Ő bizony mindent jól csinált! "

...ezt kapjuk a legtöbbször tőletek a pofánkba!
Ezért feltettem magamnak a kérdést... :thinking:
Ti mindig mindent tudtok és jól csináltok? Ti sosem tévedtek, nektek nem szorítja időnként valami a tökötöket, a családotokban mindenki egészséges és sikeres és ezt kizárólag CSAK maga miatt van??? Kétlem, hogy ez valóság lenne! A régiek közül egyedül te vagy az aki elég sok infóval ellát minket a családjáról... ezért azt kell mondjam, nálatok is volt bőven a bajból és nem hiszem, hogy akkor kizárólag az egyén lett volna felelős! Tudod amikor ide beír valaki egy kommentet, feltesz egy kérdést, akkor ti az életének egy icipici darabját olvashatjátok, mégis elkövetitek azt a hibát, hogy abból felállítjátok a személyiségét és a képébe is nyomjátok. Kérdem én: miért? Miért kell egy fel nem tett kérdésre is válaszolni? Miért kell kombinálni és keresni benne a hibát, felelősséget? Igen, van aki nem látja a felelősségét, van aki előszeretettel okol mást a gondjaiért.... de honnan akarod azt tudni, hogy a jelenlegi kérdező az melyik csoporthoz tartozik? Megérzés? Tapasztalat? Ezt el is fogadnám, ha nem lőnél olyan sokszor mellé! :P
Akkor most vissza ahhoz, ami ebben a topicban hangzott el: szerinted Kfz vállalkozása azért hanyatlik, mert egy idióta aki nem ért hozzá de erőlteti (oké nem ezeket a szavakat használtad, de ez sugalltad) mindenkit okol a hanyatlásért ,-főleg a kormányt- csak magát nem! Tehát az a tényszerű dolog, hogy a meghozott törvények lehetetlenítik el a vállalkozását, azt te alapból kilövöd! Miért is? És most idézek tőled megint:

Na, ekkor van az a helyzet, amikor a vérnyomásom felmegy, "pumpálok" mint a májusi cserebogár,...

..na ezt érzem én is, mikor jön egy tök idegen de roppant okos ember, aki majd jól megmondja, hogy mindenről kizárólag én tehetek, és megérdemlem a sorsomat mert egy barom vagyok és különben is mi a csöcsnek születtem meg .... upsz...lehet, hogy ez miattad van! Lehet, hogy ha az apád 1956-ban pontosabban céloz, akkor lelövi az én apámat és esélyem sincs rá, h megszülessek :woohoo: ...oké...komolyra fordítva :wasntme:
Elismered az egyén felelősségét, de élből elutasítod a csoport felelősségét, mintha ez nem is létezne! Miért? Gondolom azért, mert ha van csoport felelősség, akkor már nem skandálhatod, hogy mindig mindenhol én tehetek a sorsomért. Pedig, nem tehetek mindenről ami velem történik! Próbálok úgy élni, hogy az nekem jó legyen, de nem tudok mindent elkerülni! Miért? Mert vannak törvények amiket be kell tartanom, megkötött lehetőségeim voltak a szüleim által, a határaim sem végtelenek és a legfontosabb NEM ÉN vagyok az EGYETLEN... ergo más döntése kihat rám! :wait: Tételezzük fel egy apró pillanatra, hogy nem Kfz az idióta a vállalkozásához, hanem más döntése hat ki rá! Mennyivel liberálisabb ez...és eljutottunk a politikához! :D

Ütköztetni a nézeteket, s az otthoni egyre jobban terjedő EU utálatot (gyűlöletet?) kielemezni! Tudod, van egy két ismerősöm Mo.-on akik pl. csak a HIR TV-t nézik és vannak akik a neten csak a kurucinfón vagy az indexen lógnak és nem hajlandók globálisan információt olvasni. Igy természetesen csak egyoldalú lehet a véleményük is!

Valóban, tehén van a falóban! :laugh: De mi változik Mo-on abból, hogy MI itt 6-an ütköztetjük a nézeteinket, kielemezzük az EU utálatot és egymás nyakába borulunk? Lekapcsol a hír tv és a kurucinfó, a politikusok nem fognak tovább harácsolni, a cigányok elmennek dolgozni, a pedofilok és a melegek áttérnek, a rákosok meggyógyulnak a hitel elszáll és KFZ vállalkozása szárnyalni kezd?? :lol: ....könyörgöm csak 1 értelmes okot mondj: mi értelme ennek a topicnak!
Mert különben azt kell mondjam, nyalás ide vagy oda: Gergő roppant eltalálta a topic címét!...és elértem ugyan oda, ahonnan kiindultam és van +3 kommentem! Ámen
:laugh: :laugh: :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, kfz, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29464 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Azert 1 dolog miatt erdemes errol beszelni. Ugyanis ha mindig mindenki "kussba" marad, akkor garantaltan soha nem lesz valtozas. A nagy kontraszt a politikaban, (de inkabb hivjuk allamigazgatasnak, mert ez a resze ami erinti az embert nap mint nap, ) innen kintrol latszik igazan. Egy mukodo orszagbol, egy mukodo demokraciabol. Meg akkor is, ha az itteni se tokeletes.:)
Az, hogy Mo. vannnak a piros kommunistak meg a narancs kommunistak. Aki megprobal vmi elterot az ugyis belebukik. A rendszervaltaskor volt a k. nagy torta amibol lehetett lopkodni ugy, hogy a pirosak meg a sargak megvoltak, akkor meg voltak mas szinek is. MAra ez atorta mar csak egy sutemeny:) Igy be kell tenni a kadereket az allamigazgatasba, hogy nehogy veletlenul a masik szinu is harapjon a sutibol. Igy meg nem fog mukodni az allamigazgatas es a hangyak akik termelik a sutit, meg le vannak tosva. Az EU ellenesseg kialakulasa meg egyszeru. A mindenkori szinek csak azzal foglalkoztak, hogy az eu-s penzekbol minel tobbet nyuljanak. Igy epult meg a 100ezredik EU-s tamogatasos szokokut Mucsagarocsoge foteren. Nem foglalkoztak azzal, hogy vmi igazan termelekeny, magas hozzaadott erteku "ertekteremtes" kialakuljon. Igy a por nep csak annyit lat, hogy Mari neni varrja a sebvaltogombot a BMW-hez 2 fillerert, kozben meg idehozzak a szlovak tejet. Kutatas fejlesztes, versenykepesseg fejlesztes meg loturo. Emellet az igenyek persze megvannak, szoval az emberek meg jol kikoltekeztek magukat.
Amiert ezzel kiemelten kell foglalkozni most, szerintem, az, hogy a mult heten megalakult a 2. magyar nepkoztarsasag, csak meg nem igy hivjak. Es innentol kezdve, az EU-nak oda kell csapni. Es ezzel mara teljesen egyetertenek. CSak sajnos ezzel megint az fogja megszivni aki a "sutemenyt" kesziti es nem az aki eszik belole.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29467 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Heditta írta: Ti mindig mindent tudtok és jól csináltok? Ti sosem tévedtek, nektek nem szorítja időnként valami a tökötöket, a családotokban mindenki egészséges és sikeres és ezt kizárólag CSAK maga miatt van?
Dehogy is! Olvass vissza tőlem! X-szer leírtam, hogy hányszor estem pofára. Hányszor csináltunk hülyeséget és hányszor vertek át! Ezért figyelmeztetek itt mindenkit, hogy vigyázon! A lényeg azonban most is az, hogy ÉN MAGAM VOLTAM A HIBÁS! Erről szól a fáma! Nem az volt a disznó aki engem átvert, hanem én voltam a hülye, hogy hagytam!
***

A régiek közül egyedül te vagy az aki elég sok infóval ellát minket a családjáról... ezért azt kell mondjam, nálatok is volt bőven a bajból és nem hiszem, hogy akkor kizárólag az egyén lett volna felelős!
DE! Mi magunk! Csak is mi voltunk a hibásak! Átvertek egy kocsival mert hülye voltam és nem volt jogi védelmem! Megszivattak egy munkahelyen, mert naiv voltam stb...... Ezekért mindig magunk felelünk, ahogy most otthon, a lakosság a saját nyomoráért! Nekik kellett a renszerváltás és a kapitalizmus! Megszavazták az EU-t és most a kétharmadot! Hát most egyék a levest amit főztek és ne sírjanak!!
***

Tudod amikor ide beír valaki egy kommentet, feltesz egy kérdést, akkor ti az életének egy icipici darabját olvashatjátok, mégis elkövetitek azt a hibát, hogy abból felállítjátok a személyiségét és a képébe is nyomjátok. Kérdem én: miért?
Végtelenül egyszerű. Senki nem simogatunk és nem vigasztalunk. Csak a racionális tényekre hagyatkozunk és ki ki esetleg, a saját tapasztalatára hagyatkozik! Szerintem itt senki nem fogja azt írni, amit olvasni akarsz, hanem azt ami a valóság! Hogy ez nem tetszik, az nagyon sokszor így van! Igaz, van aki felpuhitja a dolgot, de végülis Ő is azt írja amit a tény!(Pl. Prosperus) Én, nem puhitom fel! Ez ugyan néha a kukába kerül (Gergő), de satisztikailag legtöbbször bekerül ide. (Ha gunyosabb hangvételt veszek fel, valaki otromba ostobasága miatt, na ezek sajnos fennakadnak a rostán.) Ironikusan akkor írok, ha valakinél felnőtt emberként már orditó a butaság! Igaz az ilyen buta írások ritkán kerülnek be ide, mert ezeket Gergő "lefogja" időben! (Pl.: "Nincs szakmám, nem tudok nyelveket de van 20 éves kereskedő tapasztalatom, adjatok munkát") Az illető polcokat rendezett valamelyik multinál.....
***

Miért kell egy fel nem tett kérdésre is válaszolni? Miért kell kombinálni és keresni benne a hibát, felelősséget? Igen, van aki nem látja a felelősségét, van aki előszeretettel okol mást a gondjaiért.... de honnan akarod azt tudni, hogy a jelenlegi kérdező az melyik csoporthoz tartozik? Megérzés? Tapasztalat? Ezt el is fogadnám, ha nem lőnél olyan sokszor mellé!
Hja kérlek, semmi ilyen nincs ennél! Te azt tételezed fel, hogy itt valaki valakiket minősít! Erről szó sincs! Szerencsére az embrek többsége nem gengszter és nem bűnöző, de ha itt olyat olvasunk, hogy X összegért valaki, valakiket ki vinne a BRD-be munkára és ennek felülnek a buták, akkor bizony az ilyen dolgok SAJÁT számlára íródnak! Ha tehát itt valaki kritikát arat, az nem a személyre szól, hanem csak az adott tettet értelmezi és arra ad választ! Nem kell érzékenykedni!
(Irtam már 1000x hogy én a 70-es években lusta dög voltam és a nejem keménysége volt az amitől beindultam, s beindultunk! Ez is a saját hibám volt akkor. Ma már másképpen nézem én is de ha valaki ezt a szemere veti akkor igaza van!!)
***

Akkor most vissza ahhoz, ami ebben a topicban hangzott el: szerinted Kfz vállalkozása azért hanyatlik, mert egy idióta aki nem ért hozzá de erőlteti (oké nem ezeket a szavakat használtad, de ez sugalltad) mindenkit okol a hanyatlásért ,-főleg a kormányt- csak magát nem! Tehát az a tényszerű dolog, hogy a meghozott törvények lehetetlenítik el a vállalkozását, azt te alapból kilövöd! Miért is?
Végtelenül egyszerű ez is! További sok sok vállalkozás működik. További sok sok új vállalkozás indul be! Rájuk is hatnak és érvényesek a törvények és a változások, de ezek birják az iramot! (Különben távol álljon tőlem, hogy valakit lehülyézzek! Pláne, hogy nem is ismerjük egymást!) Az irtam csak, hogy én azért nem vállalkoztam soha, mert nem értek hozzá! A különbség, hogy én ezt bevallom! Sokan viszont görcsölnek ezzel, s belebuknak!
***


Elismered az egyén felelősségét, de élből elutasítod a csoport felelősségét, mintha ez nem is létezne!
Igen ez valóban így van! Tudod a történelem már sokszor bizonyította, hogy a "csoport" felelőssége veszélyes! Senki nem tud semmit, az egyén mindig szemet húnyt a dolgok felett, nem hibás ő semmiben, mert pl. "parancs" volt és a felettese a tettes...... soroljam? Ilyen válaszokat ad ma a német lakosság sok kis örege, akik szintén a "csoport felelősségére" hivatkoznak!! Nem tudtak semmiről és különben is ő csak egy fogaskerék volt a nagy SZERKEZTEBEN! Tudod, pontosan ezért tudnak ma a magyar politikusok azt csinálni amit akarnak! Elbujnak a csoport mögött és nem felelősek semmiért! Egy vállalkozásból azonnal ki kell szűrni az olyat, aki nem megfelelően tevékenykedik! (Engem azonnal elbocsájtana a munkaadóm, ha kárt okoznék, mert magam felelek a munkámért!) Csak példaként mondom, hogy itt a BRD-ben sem fenékig tejfel minden, de azért nem egy magas beosztáú politikust menesztettek az elmúlt időszakban mert felelős volt valamiért egyszemélyben! Még államfőt is leváltottak!

Mert vannak törvények amiket be kell tartanom, megkötött lehetőségeim voltak a szüleim által, a határaim sem végtelenek és a legfontosabb NEM ÉN vagyok az EGYETLEN... ergo más döntése kihat rám! Tételezzük fel egy apró pillanatra, hogy nem Kfz az idióta a vállalkozásához, hanem más döntése hat ki rá! Mennyivel liberálisabb ez...és eljutottunk a politikához!
A lehetőségeket magad termeted magadnak! Tanulni mindeki tud! Olyan helyre költözni, ahol munka van, mindenki tud! Várni a csodát azt lehet és könnyű, a saját életünket kézbevenni qrva nehéz! (Tudom mert végigjártuk!) Sajnos én is ahoz a generációhoz tartozom akik a Kádár rendszerben nőttek fel és minden volt. Nem kellett dolgozni, olcsó volt lakás és mindig volt munkahely! Ebből a kényelemből önállóvá válni irgalmatlanul nehéz volt nekünk is, de nem lehetelen!Ma meg már nem értjük azt hogy msáképpen is lehet mert az itteni élet megkeményitett bennünket és tudjuk hogy ez az élet csak egy irányba haladhat!

A topicnak az lehetne az értelme, hogy talán megértjük mi is, "kint élők", hogy hogyan lehet 9,5 millió magyart ennyire férevezteni! S tudod mit? Ha itt csak egy most érkezőnek ki tudjuk nyitni a mai magyar, jobboldali kormány politikájától csipásra ragadt szemét, már megérte! S még egy, soha nem állítottam, hogy a baloldali kormány jobb volt, csak azt, hogy ez rossz!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29479 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Kedves Heditta!

.....remélem most már érted az embert.......... ;) B) Néhányan már régebb óta "értjük" :woohoo:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29486 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Rendben van srácok!
Igyekszem nyitott lenni! Biztos nagyon meglepődök majd magamon, mikor kintről nézem ahol voltam és rájövök mekkora barom voltam.... bárcsak ott tartanék!!! :silly: :cheer: :silly: Azért nem bánom ha bizonyos dolgokat olyan szájbarágósan elmagyaráztok, mert nem hiszem, hogy ez gyors folyamat lesz nálam, sajnos 46 évet éltem Mo-on, elég nehéz lesz elvonatkoztatni a berögződéseimtől...de igyekszem! :clap: :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!