Értelmetlen politizálás

Több
11 éve 1 hónapja #29590 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Amúgy tényleg nem értem miért erőlteted ezt a politikai topikot! Abban egyetértek veled, hogy az egyénen múlik változtat az életén vagy sem na de a politikán? Magyarországon! Viccelődsz ugye?
Több generáció (minimum 3, inkább 5-6 mire változhat valami) 100-150 év! Optimista voltam! :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29592 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Gergoo írta: Amúgy tényleg nem értem miért erőlteted ezt a politikai topikot! Abban egyetértek veled, hogy az egyénen múlik változtat az életén vagy sem na de a politikán? Magyarországon! Viccelődsz ugye?
Több generáció (minimum 3, inkább 5-6 mire változhat valami) 100-150 év! Optimista voltam!

Abban igazat adok, hogy a politikát globálisan nem lehet könnyen megváltoztatni, de mint látod bizonyos dolgokért le lehet védelmi minisztert, államföt vagy akárkit váltani. Még egyszerü diploma munka miatt is "kinyirnak" embereket holott ezért az adott hatóság aki a kiadáskor vizsgalta a dokumentumot, a felelös, mert megadta a DR cimet. (Lássd német politika!) Egy ilyen tett ahol nácikat legalizálnak, s tüntenek ki Mo.-on, egy nagyon is lokaziláható tett, ami ellen az adott politikust el lehet(ne) küldeni a fenébe! Mo. lakossága ezt nem teszi! Ebben a topicban ennek az okát próbálom megtudni! Mi vezet egy ország lakosságát arra, hogy nem foglalkoznak a történelmi eseményekkel és újra olyan utra térnek ami egyértelmüen nemzetközileg (is) elitélendö!(Jobbik, gárda, magyarok nyilai, kápátia, kurucinfó, index, stb....) Hogy lehet ilyen múlt ellnére, ilyen irányt venni??Nem volt elég a két nagy vérengzés? (S itt most nem is merem részletezni az egyre növekvö magyarországi cigány és zsidóellenességet, az erdélyi hecckampányt, az Alkotmány tudtos megcsúfolását, a cenzúra bevezetését, stb!!)

Meddig lehet fátvágni ennek a népnek a hátán? :wasntme: :puke:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29593 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

A válságban mindenhol erősödtek a szélsőjobbok, felesleges Magyarország rákfenéjének feltüntetni mert nem ez az!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29594 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Nem rég láttam ezt a filmet: Lore Tessék megnézni és lehet utána gondolkodni, hogy milyen gyorsan is tudnak vajon az emberek megváltozni (ha tudnak egyáltalán) ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29601 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Ez engem viszont elszomorít! Felhivom kedves figyelmedet, hogy a téma: kezdettől fogva, hogy a magyar lakosságának nem kellene türnie azt, hogy a kormány kitüntessen náci zenészeket! Ha ez neked nem lényeg, akkor itt én lezárom a részemről, ezt a beszélgetést! Igyekezz azt megoldani ami neked lényeg, de remélem, hogy ez nem csak az "én lényegem" volt! Kösz a bészélgetést!

Miért van az az érzésem, ha nem értek veled egyet , akkor lerázol? :thinking: Kértelek már vagy 3 kömmentemben, h érveket mondj és ne címkézz. De te csak fújod a magadét, hogy nem értelek meg... Persze, hogy kikérem magamnak, ha lebarmozol, le senki házizol anélkül, h tudnád a nézeteimet! :angry:
De végre!!! VÉGRE!!! Megmondtad miről beszélsz! Így már érvelni is tudok, nemcsak védekezni! Igazad van, nem kellene tűrnie !!Viszont nagyon sok mindent nem szabadna még tűrni Mo-on, sok mindenért lehetne tiltakozni és tüntetni! A bajt személy szerint én ott látom, hogy sajnos semmire nem mennénk vele! A lakosságot valószínűleg szándékosan leterhelik olyanokkal amik közvetlenül érintik, ezért védekezniük kell, így nincs már rá kapacitásuk, hogy erre is figyeljenek, vagy ez ellen is hathatósan fellépjenek. Például: olyan munkaügyi törvényeket hoznak, amiben a munkavállalót ellehetetlenítik, ezzel veszély helyzetet teremtenek az életében, amiben az ember ösztönösen kussba marad. A kifizetni valójukat állandóan emelik, míg a bevételeiket csökkentik. Aztán bedobják a 2. fokozatot: a médiában már szinte agymosásként működnek a nem illetem jelzőkkel miféle műsorok és REKLÁMOK, melyekben azt nyomatják ezerrel, hogy még a mosóporod és a telefonod is okosabb nálad! Ha valaki ezt nem veszi időben észre, akkor bizony beszippantja egy vákuum, amiből iszonyatos erőfeszítés által tud, HA TUD szabadulni. Én még 2006 környékén kidobtam a Tv-met, mert utáltam, hogy már minden tárgy okosabb, mint én... a tolatóradar is jobb, mint az én rutinom, a telefonom is jobban tájékozódik, mint én, a mosóporokról már nem is beszélve.....és ilyen aprónak tűnő nyalánkságok, amik viszont jól időzítve és elhelyezve bizony kitörli az ember önbizalmát!
Szóval, aki nem tudott időben észbe kapni, annak a sok okosság felemésztette az agyát, és arra megy amerre csak irányítják, és azt csinálja amit elvárnak tőle. Viszont aki , mint én pl, ( és még azért nagyon sokan) kilépett ennek a vonzásából, azon kaptam magam, hogy hiába beszélek, hiába érvelek, ezek mennek, mint a birkák és skandálják, hogy éljen Sztálin!! ( oké nem ezt, de értsd úgy ahogy kell) Sajnos akik viszont ott maradtak, azok tehetetlenül végignézik a pusztulást mert, ahogy Prosperus mondja: erősebb kutya....
Szóval ez nagyon elszomorító dolog, de félek, hogy ezen már nem lehet segíteni! Legalábbis nekem nincs erre hathatós ötletem! :( :( :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29605 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Szóval ez nagyon elszomorító dolog, de félek, hogy ezen már nem lehet segíteni! Legalábbis nekem nincs erre hathatós ötletem!

"Ma már tudjuk, hogy a bajok 1990-ben kezdődtek: nem volt igazi rendszerváltozás, nem volt történelmi felelősségre vonás, de volt 'paktumozás', elkezdődött a nemzeti vagyon széthordása, botrányok, korrupció jellemezte a közéletet, egy szóval: csinálhattuk volna jobban is."
Ez egy könyv bevezetője, de ami érdekes, az a címe:
'Tetszettek volna forradalmat csinálni'
Itt a válasz.
Most sem késő.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!