Értelmetlen politizálás

Több
11 éve 1 hónapja #29624 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Miklós írta:

Szóval ez nagyon elszomorító dolog, de félek, hogy ezen már nem lehet segíteni! Legalábbis nekem nincs erre hathatós ötletem!

"Ma már tudjuk, hogy a bajok 1990-ben kezdődtek: nem volt igazi rendszerváltozás, nem volt történelmi felelősségre vonás, de volt 'paktumozás', elkezdődött a nemzeti vagyon széthordása, botrányok, korrupció jellemezte a közéletet, egy szóval: csinálhattuk volna jobban is."
Ez egy könyv bevezetője, de ami érdekes, az a címe:
'Tetszettek volna forradalmat csinálni'
Itt a válasz.
Most sem késő.

Es igy maradt Mo.-on bal es bal oldal:) Csak az egyik bal jobb-nak hivja magat es ebben ki is merult minden. Elvtarsak ide oda ultek es maradt minden a "regiben"..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29631 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Miklós beküldte:

"Ma már tudjuk, hogy a bajok 1990-ben kezdődtek: nem volt igazi rendszerváltozás, nem volt történelmi felelősségre vonás, de volt 'paktumozás', elkezdődött a nemzeti vagyon széthordása, botrányok, korrupció jellemezte a közéletet, egy szóval: csinálhattuk volna jobban is."
Ez egy könyv bevezetője, de ami érdekes, az a címe:
'Tetszettek volna forradalmat csinálni'
Itt a válasz.
Most sem késő.

Lehet, hogy most sem késő, de én sem akkor, sem most nem szerettem volna forradalmat. Gyáva vagyok tudom, de én rettegek a háborútól és a harctól. Pedig egyet sem értem meg, legalábbis ebben az életemben nem. Bőven a világháború és a dicsőséges népfelkelés után születtem. Miért is nem akarnék forradalmat(??).... ahhoz is kell egy vezető, ki légyen az? :thinking: :thinking: Ahogyan előző kommentedben írtad...

Kiraknak a házad/lakásajtód elé 6 ( vagy bármennyi ) különböző színűre festett hulladéktároló edényzetet, a tartalma mindegyiknek vegyes konyhai hulladék. Mellettük a felirat: valamelyiket beviheted a nappalidba.
Melyiket viszed be ??
A zöldet, mert az kevésbé büdös, mint mondjuk a kék ??
Én azt választom, hogy köszönöm, egyik sem kell, mert mind bűzlik.

nos, már 2004től én is ezt érzem, mindegy ki jön, mindegy ki vezet, már belülről rohad a társadalom...és ezekre apró, de nagyon jó példa, ha átmész a "érdemes befizetni " topicba, ahol egy Mo-ról kikerült ember ugyan azt a kicsinyes és becstelen viselkedést csinálja, mint otthon... ilyenkor még inkább azt érzem: minek csináljunk forradalmat...kinek csináljunk forradalmat???
Mahlzeit beküldte:

Es igy maradt Mo.-on bal es bal oldal:) Csak az egyik bal jobb-nak hivja magat es ebben ki is merult minden. Elvtarsak ide oda ultek es maradt minden a "regiben"..

igen...ez nagyon igaz! :cheer: :( :cheer: :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29632 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Miklós írta: 'Tetszettek volna forradalmat csinálni'


Ezt a "csodálatos" Antall József mondta egy kérdésre, hogy miért ennyire szar minden...már akkor!

A nagy Antall....Antall atyánk....Magyarország megmentője...akitől örökséget kaptunk...az Antalli örökséget.
Remélem fejjel lefelé függőlegesen temették.....

Ennél nagyképűbb, lekicsinylő beszólással azóta csak a gyurcsány-kóka páros idejéből emlékszem.

Illetve a Volt mostanában a fityeszes Lázár elvtársnak is egy nagyon "cuki" beszólása a szegényekkel kapcsolatban. ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29647 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Herr Kfz !
Direkt nem írtam nevet, mert adott esetben a mondandó volt a lényeg, nem az, hogy ki mondta. Egyszer Neki is lehetett igaza.
Csak mert idézgetős kedvemben vagyok:
"Senki sem lépheti át a saját árnyékát. Ha egy politikus nem tartja magát korábban kimondott gondolataihoz, s mindig csak a pillanatnyi népszerűségre gondol, eltávolodik egykori önmagától, akkor előbb-utóbb erkölcsileg megsemmisül, kiürül, és zörögni kezd, mint a mákgubó ősszel, ha fújja a szél. (1993) "
Egy forintos kérdés: ki mondta ezt ??
Az idézet alapján a teljes politikai elit erkölcsi zéró.
A fülem meg már fáj a sok zörgéstől.

Es igy maradt Mo.-on bal es bal oldal:) Csak az egyik bal jobb-nak hivja magat es ebben ki is merult minden. Elvtarsak ide oda ultek es maradt minden a "regiben"..

Tetszik ismerni ezt a nagyin régi mondást ??? Még rendszerváltés előtti.
"Nem arra, másik bal !!"

Amúgy tényleg nem értem miért erőlteted ezt a politikai topikot! Abban egyetértek veled, hogy az egyénen múlik változtat az életén vagy sem na de a politikán?

Mert a politika olyan mint a foci, az autók és a nők ( sorry Heditta ) Mindenkinek van véleménye és mindíg van friss téma.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29651 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

kfz írta:

Miklós írta: 'Tetszettek volna forradalmat csinálni'


Ezt a "csodálatos" Antall József mondta egy kérdésre, hogy miért ennyire szar minden...már akkor!

A nagy Antall....Antall atyánk....Magyarország megmentője...akitől örökséget kaptunk...az Antalli örökséget.
Remélem fejjel lefelé függőlegesen temették.....

Ennél nagyképűbb, lekicsinylő beszólással azóta csak a gyurcsány-kóka páros idejéből emlékszem.

Illetve a Volt mostanában a fityeszes Lázár elvtársnak is egy nagyon "cuki" beszólása a szegényekkel kapcsolatban. ;)

Ugyan en gyerek voltam Antall koraban igy nincs igazan szemelyes tapasztalatom azidobol, csak utolag van velemenyem. De altalaban, valoszinuleg ezert, nem nagyon szoktam erteni ezt a nagy Antall fikat. Nyilvan eleg zavaros idok voltak, volt mutyi rendesen. De az ember akkor valoban egy jobboldali demokratanak indult!
(Az is erdekes, hogy a brusszeli EP egyik epulete rola van elnevezve)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29660 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

mahlzeit írta: jobboldali demokratanak indult!
(Az is erdekes, hogy a brusszeli EP egyik epulete rola van elnevezve)


Kedves Mahlzeit!

Az hogy minek lett kinevezve és a tettei egészen ellentétesek a hagyományos jobboldali ember képével.

Hogy Brüsszelben meg épületet neveztek el róla, csak megerősít abban a hitemben, hogy az ember egy szálláscsináló volt. Így sok év távlatából visszatekintve látható, hogy az a pár ember aki akart is az országáért tenni, félre lett állítva és a vályú mellett csak ezek a "csinál" ellenzékiek maradhattak.
Azt nem veszem be senkitől, hogy nem láttak, meg tapasztalatlanok voltak...ez mese!
Személy szerint mélységesen megvetem ezt a már a megválasztásakor is minden fronton beteg embert. Amit Én átéltem az ő szanáló különítményük a monopoli csoport jóvoltából azt nem kívánom neked.....Ez az ember egy szinten van a Károlyi grófelvtárssal. De ez az Én véleményem.....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!