Értelmetlen politizálás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29494 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Heditta írta: .....Igyekszem nyitott lenni! Biztos nagyon meglepődök majd magamon, mikor kintről nézem ahol voltam és rájövök mekkora barom voltam.... bárcsak ott tartanék!!! ....
Ez azért nem igy van ám! A folymat hosszú és nehéz. Lépésröl lépésre érti az ember meg az itteni dolgokat ha nem itt született! Nálunk is, jó 3-4 évig tartott, amig itt el tudtuk fogadni ezt a társadalmi rendszert! A legnehezebb az, hogy mindent magadnak kell csinálni, s mindenért magad felelsz! Itt azonnal elveszik a kéródat ha nem fizetsz s nincs kormányporgramm a banki hitelesek megsegitésére! Itt ez egy felnött társadalom, s nehéz belenöni, s felnöni! A hosszú évek alatt azonban egyre kevésbbé érti az ember meg, hogy miért élnek az emberek úgy, ahog,y Mo.-on.
Pl: sirnak a drágaság miatt de, kocsival viszik a gyereket az iskolába, van drága mobiljuk, dohányoznak, isznak ..... A lakás fenntartása drága, de inkább kocsit vesz ahelyett, hogy szigetelné a lakást/házat. Szóval sok a fura dolog van!
===========================================================

Azért nem bánom ha bizonyos dolgokat olyan szájbarágósan elmagyaráztok, mert nem hiszem, hogy ez gyors folyamat lesz nálam, sajnos 46 évet éltem Mo-on, elég nehéz lesz elvonatkoztatni a berögződéseimtől...de igyekszem! :

Nem könnyü az biztos! S ami még nehezebb, (ha már megszoktad itt), hogy ha haza mész és valamelyik hivatallal vagy szolgáltatóval van gondod s problémád! Ezek otthon úgy viselkednek mint egy isteni hatóság, pedig ök vannak értünk s az adófizetökböl élnek! Sokszor meglepem öket, ha nem hagyom maga lerázni és szokatlan nekik a "németes stilus"....de én adok 500-1000 Ft jattot, az étteremben ha izlett a kaja, de 100 forintért is a barikádokra megyek, ha jogtalanul vonják le a számlámról!
:chuckle: :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29516 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Bocs, hogy ezt németeül teszem be, de úgy is
csak azok értik meg akik már régebbóta kint élnek:


Rechnung für Europa
10 Männer – ein Grieche, ein Italiener, ein Franzose, ein Portugiese, ein Spanier, ein Zypriot, ein Finne, ein Österreicher, ein Holländer und ein Deutscher – treffen sich regelmäßig zum Essen. So war es auch wieder in der letzten Woche.
Die Rechnung für alle zusammen betrug genau 500,- €, denn man speiste schon sehr gern auf hohem Niveau.

Die Gäste bezahlten ihre Rechnung, so wie wir unsere Steuern und das sah ungefähr so aus:
• Vier Gäste (der Grieche, der Portugiese, der Spanier und der Italiener) zahlten nichts.
• Der Zypriot zahlte 1 €.
• Der Franzose 5 €.
• Der Österreicher 50 €.
• Der Finne 80 €.-
• Der Holländer 100 €.
• Der Zehnte (der Deutsche) zahlte 264 €.
Das ging schon eine ganze Weile so. Immer wieder trafen sie sich zum Essen.
Alle waren zufrieden, bis der Wirt Unruhe in das Arrangement brachte, als er vorschlug, den Preis für das Essen um 50 € zu reduzieren.
“Weil Sie alle so gute Gäste sind!” Wie nett von ihm! Jetzt kostete das Essen für die 10 nur noch 450 €.
Die Gruppe wollte unbedingt weiter so bezahlen, wie das bisher üblich war. Dabei änderte sich für die ersten vier nichts, sie aßen weiterhin kostenlos. Wie sah es aber mit den restlichen sechs aus? Wie konnten sie die 50 € Ersparnis so aufteilen, dass jeder etwas davon hatte?
Die sechs stellten schnell fest, dass 50 € geteilt durch sechs Zahler 8,33 € ergibt. Aber wenn sie das von den einzelnen Teilen abziehen würden, bekämen der fünfte und der sechste Gast noch Geld dafür, dass sie überhaupt zum Essen gehen.
Also schlug der Wirt den Gästen vor, dass jeder ungefähr prozentual so viel weniger zahlen sollte wie er insgesamt beisteuere. Er setzte sich also hin und begann das für seine Gäste auszurechnen.
Heraus kam folgendes:
• der Zypriot, ebenso wie die ersten vier, zahlte ab sofort nichts mehr (100% Ersparnis).
• Der Franzose zahlte 3 € statt 5 € (40% Ersparnis).
• Der Österreicher zahlte 45 € statt 50 € (10% Ersparnis).
• Der Finne zahlte 72 € statt 80 € (10% Ersparnis).
• Der Holländer zahlte 90 € statt 100 € (10% Ersparnis).
• Der Deutsche zahlte 239 € statt 264 € (11% Ersparnis).
Jeder der sechs kam bei dieser Lösung günstiger weg als vorher und die ersten vier aßen immer noch kostenlos.
Aber als sie vor der Wirtschaft noch mal nachrechneten, war das alles doch nicht so ideal wie sie dachten.
“Ich hab’ nur 2 € von den 50 € bekommen!” sagte der Franzose und zeigte auf den Deutschen, “Aber er kriegt 25 €!”.
“Stimmt!”, rief der Zypriot, “Ich hab’ nur 1 Euro gespart und er spart mehr als zwanzigmal so viel wie ich”.
“Wie wahr!”, rief der Österreicher, “Warum kriegt er 25 € zurück und ich nur 5 €? Alles kriegen mal wieder die reichen Deutschen!”.
“Moment mal” riefen da der Grieche, der Portugiese, der Spanier und der Italiener aus einem Munde, “Wir haben überhaupt nichts bekommen. Das System beutet die Ärmsten aus!”

Wie aus heiterem Himmel gingen die neun gemeinsam auf den Deutschen los und verprügelten ihn.

Am nächsten Abend tauchte der Deutsche nicht mehr zum Essen auf. Also setzten sich die übrigen 9 zusammen und aßen ohne ihn. Aber als es an der Zeit war die Rechnung zu bezahlen, stellten sie etwas Außerordentliches fest: Alle zusammen hatten nicht genügend Geld, um auch nur die Hälfte der Rechnung bezahlen zu können! Und wenn sie nicht verhungert sind, wundern sie sich noch heute.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29530 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Téma 1:
Az Orbán kormány kitüntetett egy náci zenész csoport néhány tagját! Ez a csoprt "Kárpátia" néven fut s nemzetszociaálista és revanzsista dalokat terjeszt! Ez már nem az én országom! Ha egy állam ilyen politikai irányzatot vesz, az egy katasztrófa! Nejemmel is megtárgyaltam a helyzetet! El fogunk minden ingatlanunkat adni és megszabadulunk valószínű az államolgárságuntól is! Ehez a bandához mi nem akarunk tartozni! A szörnyű, hogy erről a reggeli hirekben, a DLF rádióból értesültem! (Deutschlandfunk) S még mindig nem értem, hogy hogyan lehet 9,5 milló embert így megvezetni, de ha a német történelmet nézem akkor ezen nem is kéne csodálkoznom....!


Téma 2:
Cypruson tiltakoznak az EU és különösen a BRD ellen!
"Mindenről ők tehetnek mert lenyúlják az országot!" Ezek sem normálisak az
biztos! Szomórú ez, de van egy olyan érzésem, hogy érik a III. Világháború!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29533 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Kedves Deco!
Nem 9.5 milliót vezettek meg, csak a 2/3-át! A fennmaradó 1/3-ad másra tette le a voksát, csak nem ment vele semmire .... :sick: Amúgy megértem, hogy el akarsz vágni minden köteléket, én azt nem értem miért vártál eddig? Mi eddig is hülyék voltunk, nem az utóbbi 4 évben lett ez rossz, emlékeim szerint 91 óta haladunk szépen lefelé, csak mára már egész begyorsultunk! Tudom, nem panaszkodom, én tehetek róla, én választottam...mivan??? :huh: :huh: nem is ezt választottam...és mégis ez lett! :wait: Akkor hogy van ez a lehetőséggel?? Hiszen volt lehetőségem mást választani és ÉLTEM is ezzel a lehetőségemmel!!! :thinking: AKKOR MIJÉ EZEK VANNAK???? De nehéz ez a tudatos gondolkodás... :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29535 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Deco!
Sok mindenben egyetértek veled. De azért van olyan is amiben kételkedek. De ha ezeket én mind leírnám Gergő kitiltana, mert olyan hosszú lenne. :chuckle: ezért csak úgy tartalmilag lejegyzetelem:
-Igazat adok abban, hogy az emberek választanak, hogy melyik utat járják...de abban nem, hogy az utak száma végtelen!
-Igazat adok abban, hogy sokat rinyálnak a helyzetük miatt amit tulajdonképpen ők választottak... de abban nem, hogy mindenki rinyál és abban sem, hogy mindenki önszántából kerül bele!
-Nem állítottam, hogy nem veszélyes a csoport felelőssége... csak azt állítottam, hogy létezik csoport felelősség! Tudom, hogy le lehet vezetni egyénre és valóban van bűnös egyén, de nem feltétlenül mindenki aki abban a csoportban van!
-Nem sikerült az érveiddel meggyőzni abban, hogy minden lehetőségünket mi teremtjük...még mindig úgy érzem, hogy igenis van, hogy kapott lehetőségünk van ami közül választanunk kell, ez a tipikus melyik rosszat válasszam lehetőség...mert ha te teremtenéd a lehetőséget, akkor miért teremtenél magadnak direkt 2 vagy 3 rosszat, mikor egy jót is elég lenne??
-Nem azt várom, hogy hazudjatok vagy simogassatok ha felteszek egy kérdést, csak ne próbáld kitalálni vajon mit akarok hallani...ez olyan anyósos :woohoo:
Tudom, hogy változni fogok még akkor is ha nem akarok, mert ez az élet velejárója.... és itt upsz, becsúszik megest egy kis nemakarom oszt mégis van dolog :chuckle:
Szóval várom az érveidet.... bár ez most éppen nem színtiszta politika :lol:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29541 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Értelmetlen politizálás

Heditta írta: Nem 9.5 milliót vezettek meg, csak a 2/3-át! A fennmaradó 1/3-ad másra tette le a voksát, csak nem ment vele semmire .... Amúgy megértem, hogy el akarsz vágni minden köteléket, én azt nem értem miért vártál eddig? Mi eddig is hülyék voltunk, nem az utóbbi 4 évben lett ez rossz, emlékeim szerint 91 óta haladunk szépen lefelé, csak mára már egész begyorsultunk! Tudom, nem panaszkodom, én tehetek róla, én választottam...mivan? nem is ezt választottam...és mégis ez lett! Akkor hogy van ez a lehetőséggel?? Hiszen volt lehetőségem mást választani és ÉLTEM is ezzel a lehetőségemmel!!! AKKOR MIJÉ EZEK VANNAK???? De nehéz ez a tudatos gondolkodás...

Kedves Heditta!
Tudod az a 2/3-ad sem annyi amennyi, mert ugye azok kétharmada akik elmentek választani és ez nem a lakosság kétharmada! (Pár százezer kolompol és sok millió bégetve követi öket...) Sajnos most is regisztráltam, hogy nem olvastál figyelmesen! Akik ezt türik azokat megvezették valamivel vagy valahogyan.! Ha egy nép tátott szájal türi az ilyet, azok betegek! Nem az a gond, hogy elmegy választani és késöbb kiderül, hogy mellényúlt, (ez elöfordul gyakran, mert a választásoknál minden politikuos igérget) hanem az, hogy nem gyujta fel a Parlamaentet, ha egy ilyen megválasztott banda, elkezd garázdálkodni! S igen, Te is tehetsz róla, illetve azok akik otthon élnek! Én ugyan itt a BRD-ben nem válszhatok és nem számitok, de mondok 2 példát. A nejemmel mi soha nem veszünk "Müller" árukat (joghurt, tej, stb) mert pér éve kiderült, hogy a cég a neonácikat támogatja. Mi nem megyünk soha a törkökhöz s nem visszük az euronokat, a rendszeres emeberi jogok megsértése miatt és hát Cyprus megszállása miatt! Igaz ez egy csepp a tengerben, de valamit teszünk! Ti mit tesztek? Tudod azért, ha egy kormány dijazza az ilyen állatokat, akkor nagy a baj! Itt sem adnak a NPD-nek "Bundesverdiestkreuz"-ot! Szerencsére van néhány jóérzésü müvesz Mo.-on is akik erre visszadták a hasonló kitüntetésüket!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!