Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #30111 Írta: prosperus
Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!? téma létrehozva prosperus által

Gergoo írta:

hrobert írta: Komolyan mondom, lassan ezt az oldalt át lehetne keresztelni "jól beszólunk mindenkinek aki segítséget szeretne" oldalnak. :angry:

Ne mérgelődj! :chuckle:
Kereszteld át aminek akarod de ebből az oldalból nem lesz olyan szemétdomb amivel teli van az internet és teli lehet post-olni, "munkát keresek, magamról annyit, hogy bármit elvállalok és megmukkanni nem tudok németül, szóval ha valaki tud valamit szóljon, addig én csinálom amit eddig, biztos lesz valaki aki "segít" egy vadidegennek, biztos lesz valaki akire rátapadhatok minden tekintetben amíg nem jövök egyenesbe, amíg nincs minden német dolgom helyettem elintézve! Köszi előre is, e-mail cím és várom akkor a sültgalambot!" :laugh:

Bravoooooooooooo! Gergö batyam ! :clap: :clap: :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, hajcsi
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #30112 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

hrobert írta: Komolyan mondom, lassan ezt az oldalt át lehetne keresztelni "jól beszólunk mindenkinek aki segítséget szeretne" oldalnak. :
Nem hiszem hogy annyira érthetetlen volt. Targoncás, és/vagy raktárosi munkát (ez sokszor összefügg) szeretne vállalni Németországban. Sokáig dolgozott ebben a munkakörben, van tapasztalata és most is dolgozik egy német érdekeltségű cégnél (segítek: más országban is működnek német cégek) valószínűleg még otthon.Gondolom nem elég a havi 250 euro, hogy megéljen belőle, ezért szeretne itt munkát vállalni.Ja és sajnos nem beszél németül.Mi ebben olyan nagyon bonyolult?!!!

Nos, ebben az a bonyolult, hogy egy szó sincs arról, hogy nem a BRD-ben dolgozik. Az is bonyolúlt, hogy nem tud németül. S a munkakeresőnek valószínű az is bonyolult, hogy Németországban a német a hivatalos nyelv de ez elkerülte a szives figyelmét. S mindehez hozzájön a legbonyolultabb, hogy az adott targoncás munkakereső eltévesztette a cimet, mert ez itt NEM MUNKAKÖZVETÍTŐ! Tudod ez azért teszi bonyoluttá a helyzetet, mert gyakorlatilag itt várja valakinek a jelentkezését, vagy közbenjárását, hogy "ugyan mááá Joschi, gyere hozzánk, adunk melléd egy tolmácsot, a többi megy magátóóó....".

Ja, és az is qrvára bonyolult lehet neked, hogy senki nem szólt be senkinek!
A nagy helyzet, hogy hülye beírásokra, csak hülyeségeket lehet válaszolni!
Ez egy szuper jó forum azoknak, akik tanácsokat és segitséget kérnek, s nem
arra van, hogy másokkal elvégeztessük a munkakeresést! Ha meg 250 euróért
dolgozik targoncásként, akkor mit vár el itt és kitől? Hogy mi oldjuk meg az anyagi
problémáit? Miért vállal el ennyiért ilyen munkát?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #30114 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

hrobert írta: Otthonról a neten tudsz keresni melót. Itt így senki sem fog és senki sem tud segíteni. DE mindenképpen ha van egy kis tőkéd, frissítsd fel a német tudásodat, mert anélkül nem boldogulsz. Sehol semmit sem tudsz elintézni. És most itt nem arra gondolok, hogy das ist das Haus, stb, stb, hanem életképes nyelvtudásra. Pl hogy főnök, mikor lesz a következő szabadnapom, vagy hogyan is kell kitölteni ezt az itteni TB-s (AOK) papírt? Stb.!!!



Ez igen.....!
Most akkor Te itt segitettél és nem "szóltad le"? Mit gondolsz, ebből amit leírtál, mennyit nem tudott még? Milyen információ az amit Te itt leirtál és nagy segitséget nyújt neki? Hidd el, hogy ezekkel teljesen tisztában van, pontosan azért keresett itt balekot, aki kézenfogja és beprotezsálja valahova 2500 nettórét.....

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, hajcsi
Téma zárolva.
  • hrobert
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30159 Írta: hrobert
hrobert válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

DECOTEXT írta: Ez igen.....!
Most akkor Te itt segitettél és nem "szóltad le"? Mit gondolsz, ebből amit leírtál, mennyit nem tudott még? Milyen információ az amit Te itt leirtál és nagy segitséget nyújt neki? Hidd el, hogy ezekkel teljesen tisztában van, pontosan azért keresett itt balekot, aki kézenfogja és beprotezsálja valahova 2500 nettórét.....


Tudjátok, ha jól megnézzük én is azt írtam le neki amit ti szoktatok, csak más stílusban. ;-)
Tudom, hogy valószínűleg tele van a zoknitok az otthonról idejött élősködőkkel, akik azt gondolják hogy majd más kikaparja nekik a gesztenyét.
De! Azt is át kell érezni egy olyan pozícióban ahol felvállaljuk hogy tanácsot adunk és segítünk másoknak, hogy milyen az Ő helyzetük. Régen voltatok otthon biztosan. Sok minden megváltozott és nem jó irányba. :( sajnos.
Az Ő kérdései, tulajdonképpen - szerintem - utolsó mentsvárként szolgáló kiáltás. Mint a fuldokló. Otthon az emberek nagy része fuldoklik. Csak egy kis empátiára próbáltalak volna serkenteni benneteket. ;)
Amúgy a raktárosi és a targoncás munka szorosan összefügg - legalábbis otthon - egymással. Lerántottam pár évet az Unilevernél, az Imperial Tobacconál és a DHL-nél mint raktáros.....raktárvezető....kirendeltségvezető. :laugh: így van róla némi információm.
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete - 11 éve 2 hete #30165 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

hrobert írta: Tudjátok, ha jól megnézzük én is azt írtam le neki amit ti szoktatok, csak más stílusban.


Oké! A kérdés, hogy ez a "más stilus" hasznos e vagy sem! Természetesen én is simogathatom oldalakon keresztül. Sajnálhatom, hogy megválsztotta a kétharadot, és pityereghetek a szomorú sorsán, de meg mondom őszintén ehez sem kedvem sem időm nincs, mert mindenki maga felel a saját nyomoráért!
* * *

hrobert írta: Tudom, hogy valószínűleg tele van a zoknitok az otthonról idejött élősködőkkel, akik azt gondolják hogy majd más kikaparja nekik a gesztenyét. De! Azt is át kell érezni egy olyan pozícióban ahol felvállaljuk hogy tanácsot adunk és segítünk másoknak, hogy milyen az Ő helyzetük. Régen voltatok otthon biztosan. Sok minden megváltozott és nem jó irányba. sajnos.


Nos, mi évente 3x vagy 4x vagyunk otthon. A fix időszakok Karácsony, Húsvét és nyáron 3 hét. (Ez 3, s közben még néha 2x is, tehát van amikor 5x vagyunk otthon!) Van ott egy kérónk, van rezsink (sőt reszicsökkentésünk is van), s egyéb költségeink, stb. Anyukám otthon él, köszöni szépen jól van! Teljesen tisztában vagyunk az otthoni helyzettel, amihez hozzá jön a frissen kijövők siránkozása! Itt tanácsot kaphatsz, de munkát nem fog senki adni! Sőt itt van nem is egy munkaadó is, pl. Prosperus barátunk, aki biztosan sokat tud mesélni a hazánkból ideérkező "fuldokló" munkaerőről is.
* * *

hrobert írta: Az Ő kérdései, tulajdonképpen - szerintem - utolsó mentsvárként szolgáló kiáltás. Mint a fuldokló. Otthon az emberek nagy része fuldoklik. Csak egy kis empátiára próbáltalak volna serkenteni benneteket.

Tudod előbb meg kell tanulni úszni, s az után beugrani a mély vízbe! Ilyenek pl a devizahitelesek vagy a nyelvtudás nélküli kivándorlók és a mindenhez "értő" de egy szakmával sem rendelekező, irgalmatlan nagy gyakoralatot felmutató segédmunkások tömege, az ami sokunkat kiakaszt! Ha valaki nem tud a kapitalizmusban élni, s az EU-ban meglenni az vándoroljon ki Cubába vagy Észak-Koreába! Mi magyarok megszavaztuk az EU-t, csak azt felejtették el sokan, hogy ez nem csak lehetőség, hanem kötelesség is! Semmiért meg nem fog az EU jurómilliárdokat adni amiből a szakma nélküliek valamit tanulhatnának!!
.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus
Téma zárolva.
Több
11 éve 2 hete #30167 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Nekem is beszóltak annak idején, igaz nem ezen a fórumon.
Csupán azért -erre utólag jöttem rá-, mert én IS rosszul tettem fel a kérdést.
Azt írtam ki szeretnék jönni dolgozni, aki tud segítsen. Csak a folytatást nem írtam oda:
" aki tud segítsen, hol kezdjek és hogyan, munkát keresni..."
Kaptam én is gesztenyekikaparást meg mitképzeleként....de volt valaki megírta a német keresőszavakat amikkel a google-t meg tudom kérdezni...
És igen, nagyon sok beszólogatás van, és nagyon sok olyan aki ELVÁRJA, hogy mindent elintézz neki.
És a sok elvárós miatt már a normálisan érdeklődőkhöz sincs türelmünk....
És sok olyan van aki ha én azt írom valakinek "tanulj meg németül" ő azt kontrázza, hogy hagyjuk ezt a hülyeséget...Vagy ha azt mondom hogy 1100 nettó a fizu akkor azt mondja, hogy ő 2000 nettót keres idekint...
És bizony birka türelműnek kell lennie a segítőnek, hogy ne szólogasson be:-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hrobert
Téma zárolva.