Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30169 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Lerántottam pár évet az Unilevernél, az Imperial Tobacconál és a DHL-nél mint raktáros.....raktárvezető....kirendeltségvezető. így van róla némi információm.

Na apuci akkor egyröl beszelünk. Ha te olyan kiemelt positiokat töltöttel be
az Unileemel- nél, Döháel-nel, akkor tisztaban kell hogy legyel azzal, hogy milyen
követelmenyek vannak.
A masik, hogy nincsen tele a dögünk a magyar elösködökkel, mert abbol van itt
eleg roman, bulgar es egyebb kacat csak arra hivjuk fel a Hunok figyelmet, hogy
ne kerüljenek a hivataloknal egy szinvonalra ezek jöttment figurakkal, mert eddig
büszken mondtuk mi is a hivataloknal, hogy magyar szakmunkast szeretnenk
bejelenteni. Eddig meg nem neztek, olyan sürün, ferde "kápo" szemekkel rank.
A fuldoklasra pedig az a velemenyem, hogy a Globuson 195 orszag van Völkerrechtlich
nyilvantartva es mindenhol foldokolnak , ha nem is a 100 %.
A masik, ha a 194 orszag lakoinak segitökezed nyujtod elfogadjak es halasak erte,
mig a Hunok vagy kitepik a karodat vagy beleköpnek a tenyeredbe. (tiszt. a. kiv.)
A mi nap kerestünk badogosokat az Industrieisolierunghoz es jelentkezett egy Sallai nevü
jakab, amire elküldte a kolleganö a registratios lapot, hogy elözetesen betudjuk
jelenteni az illetekes hivataloknal mielött kezdene.
Nem jött vissza a lap, de jött a telefon, hogy "most mi van kellek vagy nem"?
Hö????? Ne haragudjon ,de nem tudjuk bejelenteni a hivataloknal igy nem tudjuk
foglalkoztatni. "mi a fßnak maganak az en adataim ,eddig is csak ugy dolgoztam!"
Szova haverka az ilyen ember, ha elöttem dobna fel a talpait , mosollyal a szam
sarkaban tovabb mennek. :chuckle: :chuckle: :chuckle: :laugh:
Nem altalanositok, de nem keves a gané ember Hunlandban. :wait: :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30173 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Nekem is beszóltak annak idején, igaz nem ezen a fórumon.
Csupán azért -erre utólag jöttem rá-, mert én IS rosszul tettem fel a kérdést.
Azt írtam ki szeretnék jönni dolgozni, aki tud segítsen. Csak a folytatást nem írtam oda:
" aki tud segítsen, hol kezdjek és hogyan, munkát keresni..."

A folytatas sem elegendö lett volna Skolik uram !
Ugyanis, ha tamogatast, tanacsot keresel akkor körülbelül igy kellett
volna elhangzania a levelkednek:
1) szakmam.............20 eves tapasztalat
2) sajat autoval rendelkezem (mert nemetben a mobilitas az döntömervü)
3) nemetorszagi gyakorlataim, hol es mit ? nem csak hogy BMW, hanem,
hogy milyen munkakörben,
4) ha nem lenne nemet akkor hol magyarban, mit vegeztel egyebb...
Sajnos nalunk is nagyon gyenge magyar grammatikaval rendelkezök
jelentkeznek (tiszt. a. kiv.), mert a rovatba ahol az all, hogy milyen szakmai
gyakorlatai es hol voltak, ezek a valaszok jönnek ,hogy:
Hollandia, Nemetorszag, Ausztria stb...............................es hogy mit is
dolgozott a Typ azt majd nekünk kell kitalalni.
5) nemet nyelvtudas szintje........altalanos....szakmai...........
Tehat a flegma, felületes, rebuszos bejelentkezesekre ne is varja
barki, hogy tisztesseges valaszt fog kapni. :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT
Téma zárolva.
Több
11 éve 2 hete #30178 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Kedves Prosperus,
ich bin eine Frau...:-)))
Amúgy abban a bizonyosban benne volt hogy takarítónői, stb. állást keresek...csak nem akartam az egész akkori posztomat ide bemásolni. Tisztában voltam azzal amit keresek., csak azzal nem, hogy hol keressem. És a némettel akkor még hadilábon álltam...
Ma ott tartunk, hogy én segítek azoknak akik ugyanolyan helyzetben voltak mint én akkor. És igen, tudom miről beszélsz, ennek valóban így kellene működni, de sajnos nem így működik....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir, DECOTEXT, bariba
Téma zárolva.
Több
11 éve 2 hete #30182 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Mindenki!
Sok mindenben igazat adok nektek. Nagyon sok az élősködő magyar aki ELVÁRJA, hogy segítség alatt elintézz MINDENT helyette. Annyit azonban megjegyeznék..... akik itt kérdéseket tesznek fel, a legtöbbje NEM ilyen! Az igazán élősködők ide be sem teszik a "lábukat", mert azok segítség nélkül is frankón tisztában vannak azzal, hogyan, hol és mennyit kapnak. :laugh:

hrobert beküldte:
Tudjátok, ha jól megnézzük én is azt írtam le neki amit ti szoktatok, csak más stílusban.
DCT:
Oké! A kérdés, hogy ez a "más stilus" hasznos e vagy sem! Természetesen én is simogathatom oldalakon keresztül.

Senki nem mondta itt azt, hogy simogasd, vagy hazudj neki. De arra már többen tettek óvatosabb vagy éppen bátrabb kijelentést, hogy a stílus sokszor megalázó. Igenis legtöbbször kritizáltok és nem a kérdésre válaszoltok! Nem olvastam a "fórumszabályzatban" sehol olyat, hogy kizárólag pontos és korrekt kérdéseket szabad feltenni. A válasz hasznosságát meg kurvára NEM ti döntitek el, hanem az aki elolvassa, akinek szól. Egyedül Ő TUDHATJA, hogy hasznos volt-e neki a válasz vagy sem!! Te hiába érzed azt, hogy faszául megírtad neki a tutit, ha ő épp nem erre várt. Én is tettem már fel itt kérdést és többen válaszoltak rá, de abból SZÁMOMRA EGY hasznos válasz volt. Miért? Mert talán a kérdésemet nem tudtam pontosan feltenni és ő volt aki ráérzett igazából mit is akarok. Nehéz ez és senki nem is várja el, hogy "léleklátók" legyetek, legyünk, de higgyétek el, hogy JÓL kérdezni NAGYON nehéz! Főleg olyanban amit nem igazán értesz. Mondok egy ősrégi példát erre.....
Mikor még fiatal voltam, vett a férjem egy számítógépet. Mivel tökéletesen hülye voltam (vagyok azóta is) hozzá, gondoltam megkérem tanítson meg engem a gép használatára, működésére. Leültem elé és vártam, hogy elmagyarázza mit, hogyan, mikor, mennyiszer stb...stb. Ő meg nézett rám és mondta:
-Kérdezz! Mit nem tudsz?
- Semmit! -válaszoltam
- Oké, akkor kérdezz!
-Mit kérdezzek?
-Amit nem tudsz.
-Hogy kérdezzem meg amit nem tudok? Ha tudnám, akkor már nem kéne kérdeznem....
nem folytatom tovább, mert hasonló semmiről szólt még vagy 10 percig, aztán jól összevesztünk, ugyanis én annyit sem tudtam a gépről, hol, hogyan kell bekapcsolni, neki aki meg értett hozzá meg sem fordult a fejében, hogy még ezt sem tudom, mert ez neki a világ legtermészetesebb dolga volt!
Ezzel azonkívül, hogy elárultam mennyire antitálentum vagyok a számítástechnikához arra akartam még rávilágítani, hogy baromi nehéz JÓ kérdést feltenni valamiről amit kurvára NEM értünk!
És (és-sel nem kezdünk mondatot :chuckle: ) nekünk, válaszadóknak meg van az a lehetőségünk, hogy
1: visszakérdezünk pontosan mire is gondol, 2: megválaszoljuk azt amire mi gondolunk, h az illető gondol...3: válaszadás nélkül hagyjuk a kérdést! DE SEMMI ESTRE SEM állunk neki őt fikázni, kritizálni és jelzőkkel illetni!!! De ez csak az ÉN véleményem.
De az már 8 hónap alatt lejött nekem, magatokkal szemben elnézőbbek vagytok, a ti indokotok mindig értelmesebb és a ti érzésetek mindig nemesebb nálunk ostoba idegeneknél.... erre majd írok is egy példát a menni vagy maradniban ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir, gejza, Kokesz
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30183 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Kedves Prosperus,
ich bin eine Frau...))

Na latod skolik, ezt honnan tudhattam volna :chuckle:
Innen nem lathatok a szoknyad ala :whistle:
Es akkor miert is lett volna ciki neked leirni, hogy:
"egyedülallo, 47 eves nö, keres Reinemachefrau-i allast Strinz-Trinitatis környeken,
gyenge nemet nyelvtudassal?"
De ezt is szamtalanszor leirtuk, hogy sikeres legyel, akar takaritonö, vagy ceg
manager el kell tudnod adni magad mint egy "kurvanak". :chuckle:
Hogy is mondja a magyar: "amilyen a teritek, olyan az etvagyat". :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Téma zárolva.
Több
11 éve 2 hete #30185 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Heditta írta: Na ezért nem kellene ugrani ha valaki feltesz egy rossz kérdést, ha valaki nem úgy él, ahogy nekünk, szerintünk helyes, mert NEM tudjuk az igazi hátterét, a valódi lelki eredetét. Ezért nem tartom ÉN szép dolognak ha ti itt régiek elkezditek firtatni és fikázni a másik lépését. Ez az ÉN meglátásom ;)

Kérlek ne csinálj minden topikból "Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?" topikot!
Az én meglátásom pedig, hogy amit Te nem tartasz szép dolognak az arról szól, hogy rengeteg esetben olyan szinten értelmetlen, logikátlan, naív a kérdés-hozzáállás mintha Németország nem is 8 órányi autóútra lenne Magyarországtól, mintha nem is Európa lenne hanem csillagrendszereken keresztül kéne utazni oda fényévekig! Te mit kezdesz egy földönkívűlivel ha bekopog? :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, hajcsi
Téma zárolva.