Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Több
11 éve 1 hónapja #30198 Írta: dingice
dingice válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Sziasztok!
Már nagyon rég szóltam hozzá bármihez is, de nyomon követem a párbeszédeket. Nem sok minden változik, sokszor szerintem is megalázónak érezheti a kérdező ha neki nem tetsző választ kap, bár engem is inkább a stílus bántott...Magam is kérdezni jöttem pár hónappal ezelőtt és ezeket a válaszokat kaptam többeközött és ezekben a stílusokban... :

"Sajnos én rövid leszek akkor mert csak a támogató ötletekre vagy kiványcsi!
Csak annyit, hogy maradjatok otthon."

"..ne pakoljatok! Rendőrként itt nem kap munkát, s mivel más szakmában nincs gyakorlata, még ha több szakmája van, akkor is nehéz valamit kapnia ha 5 nyelven beszél.!"

"Sajnos neked, mint postai alkalmazottnak (csak érettségi?), még kevesebb az esélyed!"

"Amit nem értek, hogy ha ilyen aktivak vagytok, miért nem tudtok Mo.-on dűlőre jutni?"

"A gyereknevelés nem különleges tevékenység! Hiába ragozzuk, egy érettségi az semmit nem ér, s így csak segédmunka az amit ezzel végezni lehet!!"


"a nagy magyar anya szerepeben van, Ehhez csak azt tudom mondani, hogy tisztelem, aki a gyerekeinek szenteli az eletet, de ezt a vilagon seholsem veszik tekintetbe - egyedül talan Magyarorszagon.
Azt kell mondjam, ha ilyen igenyekkel jön valaki, akar el se induljon. "

". Esetükben is egy teljesen légből kapott ötletnek tartom a németorszégi munkavállalást. 3 gyerek, rendőr apuka, anyuka érettségivel, ebből kizárt dolog, hogy kihozható valami működő Németországban. Kizárt."




Ezeknek ellenére azért itt vagyunk, van munka, lakás iskola, focicsapat, papírok stb..., és szerencsére minden riogatás ellenére viszonylag könnyen ment, és szuperül vagyunk.Majd egy év óta most voltunk először Magyarországon, és hát bevallom, egész más innen a nézőpont, pedig ez nem idő , hozzátok képest.
DE:
valóban igaz! : -ne gyere nyelvtudás nélkül, nem fog menni semmi, még egy hivatalos papír kitöltése sem, pedig lesz belőle jó néhány, ebben igazatok volt.. A férjem nagyon keményen tanult, és tanul most is, ez valóban elengedhetetlen.A kisfiam a sulijában a legjobb németes volt, megyei versenyeket nyert stb, de elmondhatom, hogy az a nyelvtudás itt szinte semmit nem ér, itt anyanyelvi szint kell tudni, ha jól akar tanulni.
A többi szerintem hozzáállás, és az előzetes gondos megtervezés függvénye.
Amit leírhatok mint tapasztalat, rövidke ittlétünk alatt. elképesztő kedvesség amivel találkoztunk, segítőkész emberek. A férjemnek szerencsére szuper állása van, imádja, jól keres, nagylányom otthagyta szegeden a bölcsészkart, jelenleg Berlinben van ,szerencsére megérte olyan sok évig keményen tanulnia a németet-remélhetőleg ott tud majd továbbtanulni, most egy családnál gyerekekre vigyáz. Kisfiam már belerázódik lassan a suliba, a focicsapatban a legügyesebb- persze ez nem a Bayer München utánpótlás csapata!, A lakásunk rendben, minden papírunk rendben, és ami minden mellett a legfontosabb, a stressz eltűnt az életünkből..Én még mindig az anya szerepeben, és igenis élvezem. Biztos túl rózsaszín amit írok, de optimista vagyok ami jövőnket illeti, és mi beérjük ennyivel.
Sok nagyon jó infót, és nagyon kedves segítő tanácsot kaptam itt, azokat köszönöm-hasznukat vettem, és még fogom is bizonyára, hiszen mi itt nagyon kezdők agyunk!
Szép napot mindenkinek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, tosakir, Heditta, Kokesz
Téma zárolva.
  • hrobert
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #30199 Írta: hrobert
hrobert válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

:chuckle: :laugh: :laugh: :laugh:
Ebbe jól beletenyereltem :clap:
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #30200 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Szia Dingice!
Igen, én is emlékszem ezekre a válaszokra. Nagyon, nagyon örülök, hogy az a sok marasztaló válasz nem vette el a kedveteket és kijöttetek. :clap: :clap: Ezért mondom én, hogy a legfontosabb az AKARAT a váltásra, mert ha ez nincs akkor tökmindegy milyen fasza esélyeid lennének! Aki jönni akar az nem kérdez, hanem pakol és neki indul! ;) Igen, nagyon nehéz nyelvtudás nélkül de NEM lehetetlen! Ahol mi lakunk, abban a lépcsőházban a 80%-a NEM beszéli a németet mégis MINDEGYIK dolgozik! Sőt, aki munkanélküli és segélyen él az konkrétan "echt" német :chuckle:
Örülök, hogy jól érzitek magatokat! Szép napot nektek is! :laugh: :laugh:
(Már megérte, hogy harcolok a régiekkel, hogy van még értékes ember, nem mindenki idióta és nem mindenki léhűtőnek jön :lol: )
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wtibi, hrobert
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #30203 Írta: hajcsi
hajcsi válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Heditta,
ez nem erzekenykedes volt reszemröl,csak leirtam amit es ahogy gondolom.Igen azt irtam nem a legmenöbbek a dolgaim,es nem rohadt fogaim vannak csak nem szepek(erdekes modon hatulrol kezdtek elrohadni,amit szepen kiszedegettek es ujak vannak mar,de meg az elsök cserere varnak,remelem idöben).Szoval erröl ennyit.
Ha en megbantodom,ami nagyon ritkan fordul elö,akkor sem sört kapok elö :).De neked egeszsegedre!!!
Ja,a profilkep termeszetesen az enyem,milyen meglepö en vagyok rajta.:)
Nem huzok olyat magamra ami nem passzol,hogy Deco igen vagy sem majd megmondja,bar nem hinnem.
Amugy nem felek a fogorvostol,kinöttem!!!

Hajcsi
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #30204 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

"skolik"

Hát ha a szoknyám alá akarsz nézni, eldekkolhatsz földön pár évig.....ugyanis én hordom a nadrágot...Na jó..Én IS:-)

Egek ovjanak :wait: nem azt mondtam, hogy a szoknyad ala akarnek nezni, hanem
honnan a kanyabol tudjam a skolni nev utan, hogy te is egy nadragos, maszkuline
nö vagy?!
A beszolasaidbol pedig annyi nöi báj jön le (sem) hogy senki nem gondolta, hogy
nö vagy a nadragban :clap:
Az azstalosodra vonatkozoan, mar itt is beszolt es ellett igazitva :whistle: :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #30205 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Persze nem azert mert hanyag vagyok,voltam,hanem mert 6 eve volt egy sulyos balesetem,mondjuk kis idöre meghaltam,de visszajöttem es olyan erös szerekkel kezeltek közel egy evig ,amik a fogakra is kihatottak sajna negativ ertelemben.Mostanra jutottam odaig hogy lassan de biztosan ujra szepek lesznek.Szoval beszolni te is tudsz,nem is kicsit,holott te sem ismered az indokokat.

ßarjal bele hajcsikam! Ne foglalkozz az ilyen bejegyzesekkel, mert en is lattam
mar evekkel ezelött is super Weibokat akik regen Cartiert hordtak, Escadaban
jartak, csillogott a Protezisük, mert hetente lezereztek, ma pedig ott ülnek a
templom mellett rongyosan , büdösen es etetik a galambokat.
Tudom, hogy eleg gyakran ismetlem magam, de valoszinü, hogy szükseg van ra:
1) ne itelj, hogy ne iteltessel ! :wait:
2) az elet, egy bumerang ! :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi
Téma zárolva.