Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30234 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Heditta írta: .... hogy igenis ALKALMASAK az itteni életre, az itteni mentalitásra!

Azért álljon meg a menet! Ezt az "itteni mentalitást" valahogy negaitv izzel állítod be (de mihez képest?) ! Szerintem pontosan forditva van! Az otthoni mentalitást** kell megszüntetni és sürgősen levetni! Az a negativ és az nem használható! Ezt pontosan azon tudjuk mi lemérni, hogy a nejemmel Mo.-on szinte kivétel nélkül olyanokkal vagyunk együtt, akik vagy németek , vagy szintén külföldön élnek és látogatóban vannak otthon! A helyi lakosokkal gyakorlatilag nem tudunk kommunikálni, mert őket zavarja a mi racionalitásunk, minket meg zavar a következetlenség és a minden logikát mellőző életvitel! S akár hogy is elemezzük, a nyugati mentalitás az életerős! Aztán, hogy ez holland, osztrák vagy belga esetleg német az tök mindegy! Ők már régen meg mutatták nekünk, hogy hogyan lehet élni jól. nekünk csakle kell koppintani! Higyjük csak el, ők csinálják jól s nem mi Mo.-on!!

** Pl. A munkaadó az mindig ellenség. A céggel szembeni követelések, de nulla lojalitás. Hiányzó türelem a célok érdekében. Kitartás és következetesség hiánya! Meggondolatlan pénz és hitel ügyletek. stb.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, prosperus, hajcsi
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hete #30239 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Minden magyarnak aki magyarorszagrol olvassa ezt a Forumot felhivnam figyelmet a
következökre!
Tegnap este 21:00 orakor a ZDF-en volt az adas "Frontal21" es arrol volt szo,
hogyan baßnak ki a magyar cegek, alvallalkozok a magyar melossal, akik
ketsegbeesesükben minden munkat bevallalnak Nemetorszagban.
A magyar cegek , jelen esetben egy OSC nevezetü ceg keres allandojelleggel
husipari üzemekbe szakkepzetlen nöket es ferfiakat husfeldolgozasra.
A Stori jatszodott Vechta- ban, de ez lehet Oldenburg, vagy eppen Niedersachsen is.
A szerencsetlenek dolgoztak, (meg dolgoznak) 12 orat naponta es akik
feljelentettek a ceget 370,-- Eurot !!!!! kaptak a 2 honapi munkajukra. :puke:
Miutan a Zoll es a Polizei nem tudott csinalni semmit, ugyanis az embereknek nem
volt munkaszerzödesük a Vechta varos polgarmestere adott (alamizsnat) a fiuknak
100 Eurot fejenkent, hogy haza tudjanak utazni.
Remelhetöleg akik meg vannak allando jelleggel sertödve a kemeny beszolasainktol,
most mar tudjak vagy legalabbis kapizsgaljak, hogy miert is nem szep szavakkal
probaljuk meg öket a baklövesektöl megovni !!! :wait: :wait:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hajcsi
Téma zárolva.
Több
11 éve 2 hete #30240 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Jól beszólunk minden segítségkérőnek. Valóban?!?

Ez nem az én topicom :) :) , de:

Amin én már átmentem, ahhoz képest Németország vagy Ausztria már piskóta! ki fogok menni és visszatérek a fórumra, hogy segítsem a kezdők útját és emberi mércét megütve válaszoljak kérdéseikre! Tényleg van itt néhány ember akitől nyugodtan kérdezhet az ember akár most is!

1. kérdezni bárkitől lehet, csak legfeljebb nem mindenkitől kapod azt a választ, amit hallani szeretnél.
2. nem tudom miken mentél keresztül, és nem is ez a téma, de egy dolgot nyugodtan elhihetsz: nincs olyan rossz helyzet, aminél ne lehetne rosszabb. Majd ha túl vagy rajta, utána piskóta. Tudod, medve + az ő bőre.
3. A visszatérés igéretét + a kezdők segítségét + ha megoldódik a problémám leírom a választ kezdetű beírásokat tucatszám dobna ki a kereső. Csak éppen folytatás nincs. Ugye Tiszt.kiv.

lealázó és félelemkeltő válaszok jönnek többnyire,

Már bocs. de szerintem itt elkeveredhettél valamilyen gárda honlapra. :) :)
Néha gunyoros - lehet, néha valakinek nem tetsző - lehet, de félelemkeltő - na az nem.
Még mielőtt pellengérre leszek rakva a fentiekért: különböző korú, nemű, társadalmi és gazdasági helyzetű emberekből álló csoport ( lásd fórum ) esetében a kérdésekre adott válasz soha nem lesz egységes. Mindenki a saját tapasztalata / habitusa alapján fog válaszolni.
Ugye a kérdező esetében is fenn áll a különbözőség, amit én egy poénos beszólásnak veszek, lehet, hogy másnak már halálos sértés.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, trosztg12345, prosperus, hajcsi
Téma zárolva.