Elnémetesedünk

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9527 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

DECOTEXT írta: Nagyon köszönöm az expozédat! Már kezdtem beijedni, hogy csak ketten vagyunk Gergővel (Admin) akivel igy látjuk a dolgokat! Külön dijazom, hogy ezek a sorok otthonról jöttek![/color][/i] Nagyon kiváncsi lennék, hogy a többiek mit szólnak ehez!? [/b]
Mert nálad nem irhatják, hogy nincs még csak horzsolásod sem az otthoni életről!


1.) Nem olyan ijedős fajtának ismertelek meg a hozzászólásaid alapján :)
2.) Azért írtam le a banki történetet, mert ezt gondolom. Én is hoztam egy ilyen döntést. Szükségem volt a pénzre, mert kedvező befektetéseket eszközöltem belőle. Én nem javakra költöttem, hanem "eszközökre". Az eszközeim pedig pénzt termeltek és termelnek a mai napig is, amíg meg nem válok tőlük. Soha nem az államot, bankot, a körülményeket hibáztattam az emelkedő törlesztő részletekért.
3.) De, írhatják, lévén a gondolkodásmódomból fakadó hátterem miatt engem nem úgy érint a válság, mint a legtöbb embert. Vannak befektetésim, vannak tartalékaim, és ha nem dolgozom, akkor is pénzt termel a cégem. Pedig nem vagyok "gazdag". Van egy 2004-es fekete VW New Beetle cabriom, melyet sérülten vettünk, és a párom pofozott ki :). Neki pedig egy Toyota 4Runner-e, melyet még 1994-ben vettünk, de megbízhatósága miatt tartunk meg. Soha nem volt gond vele, és az eredeti alkatrészeivel működik, csak a normál szervízt kapja meg, amikor kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9609 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Szilvi írta: ....Azért írtam le a banki történetet, mert ezt gondolom. Én is hoztam egy ilyen döntést. Szükségem volt a pénzre, mert kedvező befektetéseket eszközöltem belőle. Én nem javakra költöttem, hanem "eszközökre". Az eszközeim pedig pénzt termeltek és termelnek a mai napig is, amíg meg nem válok tőlük. Soha nem az államot, bankot, a körülményeket hibáztattam az emelkedő törlesztő részletekért.....

Kedves Szilvi!
Talán itt most leírtad a fő gondot ami miatt sokan bedobják a törülközőt! A viszonylag könnyen szerzett banki hitelt nem megefelően költötték olyanra ami jövőértékű! Mert ugyan egy ingatlan az hosszútávra van, de ha benne lakom, akkor az elfekvő, "halott" tőke ami semmi hasznot nem hoz, sőt, viszi a pénzt! Ti viszont kalkuláltatok, s megforgattátok! Aki meg azt mondja , hogy "... írhatják, lévén a gondolkodásmódomból fakadó hátterem miatt engem nem úgy érint a válság, mint a legtöbb embert....." az butaságot állít, mert titeket is éppen úgy érint, csak ti előre védekeztetek ilyen ellen. Mondhatnám úgy is képletesen, hogy gondoskodtatok a székről, amire majd leültök, ha esteleg "belefáradtok"!!! Ők még csak mellé sem tudtak ülni, mert "nem volt szék"..... Ez a hosszútávú és tervezett gondolkodámód hiányzik sokakban otthon!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9682 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Én azt szólom hozzá, hogy abszolút mértékben elfeledkeztek a hétköznapi, egyszerű emberekről.
Ha valaki többnyelven beszél, megfelelő munkatapasztalata van a szakmájában, persze hogy ne adja el magát a semmiért és alkudja ki magának, amit érdemel.
De mi van pl. az eladókkal, akik egy üzletláncnál helyezkednek el, vagy pl. az áplónőkkel akik közalkalmazotti bértábla szerint dolgoznak?
Gondoljátok, hogy egy üzletláncnál pl. valaki majd az egyik üzletben a dupláját kapja annak, amit egy másiknak fizetnek ugyanabban a pozícióban?
Vagy a volt munkahelyemen, ami egy Call center volt, szerintetek volt lehetősége bárkinek bármit is alkudozni? Mindenki egyforma pénzt kap. Vagy egy ápolőnő mennyit aludhat ki magának?? LOL
De ugye volt már erről szó, ezeket az állásokat is be kell töltenie valakinek.
Mennyiben hibás egy ápolőnő, hogy annyit keres, amennyit? Persze lehet mondani, hogy dobd félre a végzettségedet vagy diplomádat és keress mást, de ez megoldás? Azért tanult valaki? És ki fogja majd a betegeket ellátni? Vagy ki fogja a vevőt a kasszánál kiszolgálni? De még millió és millió ilyen szakma van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9684 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Szia Anita!

Pontosan ezt mondom gyakran en is!
Szivemböl szoltal

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9686 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: De mi van pl. az eladókkal, akik egy üzletláncnál helyezkednek el, vagy pl. az áplónőkkel akik közalkalmazotti bértábla szerint dolgoznak?

Két lehetőség van. Várják, hogy történjen valami vagy tesznek valamit. Közalkalmazottként pl. biztos, hogy relatív biztonságban és rövid idő alatt eladhatóbbá tudná magát tenni bárki. OKJ-s tanfolyamokkal, nyelvtanulással, hónapok alatt meg lehet jelenni a civil szférában 10x eladhatóbb szakmával, és nyelvtudással.
Ne kérdezzétek meg, hogy akkor ki lesz a kórházakban, kérlek ne. :) Van egy tippem, teli lesznek a kórházak román nővérekkel és egyéb külföldi orvosokkal. Szerintem még jót is tenne az egészségügynek egy "kis" változás. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9690 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: De ugye volt már erről szó, ezeket az állásokat is be kell töltenie valakinek.
Mennyiben hibás egy ápolőnő, hogy annyit keres, amennyit? Persze lehet mondani, hogy dobd félre a végzettségedet vagy diplomádat és keress mást, de ez megoldás? Azért tanult valaki? És ki fogja majd a betegeket ellátni? Vagy ki fogja a vevőt a kasszánál kiszolgálni? De még millió és millió ilyen szakma van.


Kedves Astarta!
Természetsen kell oda is ember, de ha nem talál az adott munkaadó bagóért melóst, akkor előbb utóbb többet kell igérnie! Pontosan erről van szó! Mondok neked egy drasztikus példát! Haverom apja az ötvenes- hatvanas években tüzszerész volt. (1960-as évek!) Akkor egy tanári fizú 900-1500 Ft volt. Apám akkor sokat túlórázott, s volt hogy 3000 ft-ot is haza hozott. Később szakfelügyelő lett (fizika, matek) s már 8000 ezret is kapott néha, de rengeteget dolgozott! Az ismerős tűzszerész 60 ezer forintot kapott havonta, (napi 4 óra munkáért) mert nem kaptak ilyen munkára embert!
(Talált háborús bombákat, s lőszereket hatástalanítottak.)
Tudom, ez igy most egy kicsit erős, de amit ezzel mondani akarok, az pont az, hogy azok rontják el a fizetéseket, akik fillérekért elvégzik a nehéz munkát, s pont ők sírnak, hogy mennyit dolgoznak milyen kevésért!! Ha egy kicsit a sarkatokra állnátok, kénytelen lenne az adott kórház / tesco / stb megfelelően fizetni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!