Elnémetesedünk

Több
12 éve 5 hónapja #9695 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Gergő, annak az egészségügynek már bármi csak jót tenne...

DCT, hogyan álljanak a sarkukra?? (én leléptem az eü-ből annak idején, még ha 4 év tanulást meg a diplomámat is dobtam el ezzel, így nekem nem kell vagy kellett a sarkamra állnom)
Sztrájkoltak már szerencsétlenek, mit értek vele? A sarkukra állás meg azt jelenti mostanában, hogy aki teheti, elindul külföldre.
Látod, az orvosok is próbálkoznak, x ezer letétbe helyezte a felmondólevelét. Szerinted el fognak érni valamit? Olyat biztos nem, amire majd azt mondhatjuk, hogy hűha, ezután már megéri orvosnak lenni és maradni Magyarországon.

Tényleg nem tudom hol éltek. Mi az hogy a sarkatokra állni? Szerintetek sírni fog bárki is, ha egy Tesco vagy Rossmann pénztáros feláll, és azt mondja én már pedig ennyiért nem dolgozok tovább? Ugyan. Mindig lesz valaki a helyükre, ha másért nem azért, mert valakinek még így is mindig megéri, mert többet kap, mintha munkanélküli segélyen tengődne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9700 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: Látod, az orvosok is próbálkoznak, x ezer letétbe helyezte a felmondólevelét. Szerinted el fognak érni valamit? Olyat biztos nem, amire majd azt mondhatjuk, hogy hűha, ezután már megéri orvosnak lenni és maradni Magyarországon.
.

Bizony, hogy értek! Pont 2 napja mondta be a Kossuth rádió (ez jön be a kocsiban) hogy 100 ezer foritot kapnak havota (külön) azok a dokik akik maradnak. Valamit alá is kell riniuk! Úgy értettem (néha sistereg), hogy 5 évre szól ez! Hidd csak el, hogy működik ez! Te elmentél az EÜ-ből. Ha egyre többen teszik ezt, előbb utóbb kénytelenek lesznek többet adni! Valakinek előbb utóbb el kell ezt is végeznie! S egyet vegyél figyelembe: itt a BRD-ben sem kersenek azok az orvosok sokat, akik alkalmazottak! Itt, pontosan ezért a legtőbb dok, vállalkozó és maszek! Van sok olyan aki pluszba meg bedolgozik egy egy kórházba, vagy ott bérel saját részleget!! Ezt otthon is megtehetik! Itt van egy maszek klinika. 4 orvos állt össze, s több mint 1 millót invesztáltak hitelekből, gépekre, beredezésre, stb. (Belgyógyász, nőgyógyász, urológus és egy orr-fül-gégész) . Még a kórház is sokszor ide küldi a betegeket, mert jobban fel vannak szerelve! Otthon ilyenre kellett volna a devizahitelt forditani nem touarecre, görög útra és házra!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9702 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Gergő, közben rácsodálkoztam egy ellentmondásra. Látod, ha egy ápolónő azt mondja, hogy már pedig én ezt ennyiért nem csinálom tovább, akkor nem azt fogják neki mondani, hogy jó, akkor alkudozzunk a bérről, mert szükségünk van rád. És miért nem? Mert jön majd helyette pl. egy román nővér, ahogy írtad, akinek annyi pénz is elég lesz...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9704 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

Nem tudom milyen ellentmondásra gondolsz. Én még mindig tartom magam ahoz, hogy ha munkát keres valaki (interjún) mindenki tudja mennyit ér és ne adja olcsóbban magát. Na, jó, ha szuper helynek néz ki valamennyit engedhet az ember az árából. :)
A radikális vonalat DECOTEXT képviseli, azzal lehet ellentmondásos a véleményem de én egy szóval nem mondtam, hogy pattogjon valaki a tesco-ban vagy bárhol. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9705 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: Tényleg nem tudom hol éltek. Mi az hogy a sarkatokra állni? Szerintetek sírni fog bárki is, ha egy Tesco vagy Rossmann pénztáros feláll, és azt mondja én már pedig ennyiért nem dolgozok tovább? Ugyan. Mindig lesz valaki a helyükre, ha másért nem azért, mert valakinek még így is mindig megéri, mert többet kap, mintha munkanélküli segélyen tengődne.

Hol élünk? Nem ebbe a topkiba való és nem szeretek konkrét példákkal előjönni de erre itt és most kell reagálnom.
16 éve! egy kis műszaki üzletem volt a belvárosban és eladót kerestem. A jelentkezővel szemben az alábbi feltételeket támasztottam: mindig legyen kedves a vevőhöz és értékesítsen. :laugh: Nem szeretném bő lére engedni, ketten jelentkeztek, az egyik kért 50 ezret a másik 50 ezret és 1%-ot az értékesítésből. Szerinted melyiket vettem fel?
Naná, hogy amelyik feltételeket támasztott. Szóval, akkor ki hol él és ki, hol él 20 éve???? ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9713 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Elnémetesedünk

astarta írta: Gergő, közben rácsodálkoztam egy ellentmondásra. Látod, ha egy ápolónő azt mondja, hogy már pedig én ezt ennyiért nem csinálom tovább, akkor nem azt fogják neki mondani, hogy jó, akkor alkudozzunk a bérről, mert szükségünk van rád. És miért nem? Mert jön majd helyette pl. egy román nővér, ahogy írtad, akinek annyi pénz is elég lesz...


Hát le a kalappal! Még engem is megszivattál, és tényleg azt hittem, hogy komolyan gondolod az egészet, de itt most elárultad magad:

Mert jön majd helyette pl. egy román nővér, ahogy írtad, akinek annyi pénz is elég lesz...

Egy munkahely pontosan annyit ér amennyiért elvégzi valaki! Itt tehát jön valaki, és "elég neki annyi" amennyit kap! Ha egy magyar kőműves kijön ide a BRD-be 1-2 évre, akkor elvégzi a munkát 1000 euróért, mert harmadmagával lakik konténerben és konzervet eszik, nem jár haza, és az ezerből 800-at elrak. Neki ez megéri, mig a németet jól megszivataja, mert ezt igy ő nem tudja elvállalni! Ez miért más akkor!? Ugyan ezt csinálják a keletről jövő munkavállalók itt a németeknél!!
Még 1x: aki olcsón elvállalja, az nem is érdemel többet! Kész! Ezen nem lehet vitázni! Kérj többet! Ha meg nem kapod meg a munkát "annyiért" akkor jó igy is, mert úgy sem lett volna elég a megélhetésre. Akkor meg mit vesztettél? Jobb éhbérért dolgozni? Ha meg elég akkor csináld annyiért amennyit adnakI! Ráadásul az otthoniak harcolták ki a minimálbért! Hát most kapják! (Csak azt!)

Ezt nem érdemes tovább ragozni! :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!